freelance iş ilanları

Paravan Blog Nedir, Nasıl Kullanılır? (Video Anlatım)

56 Mesajlar 17.337 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

kulturelbellek kulturelbellek Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 1387
  • Beğeniler 357 / 363
  • Ticaret 0, (%0)
Bu çalışmayı bireysel yapmak yerine bir kaç kişiyle yapmak sanırım daha faydalı olur. Ben 5 tane blog açsam, başka bir arkadaş 5 blog açsa karşılıklı bu çalışma yapılsa iki kat daha fazla fayda sağlar diye düşünüyorum. Ayrıca çok güzel bir anlatım olmuş. Tebrik ederim.
mertsaluvan

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Metin Metin metinli.com Kullanıcı
  • Üyelik 28.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek SEO Analisti ve Siber Güvenlik
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 1399
  • Beğeniler 61 / 582
  • Ticaret 18, (%94)
Yeni video:

>> http://wmaraci.com/forum/arama-motoru-optimizasyonu/link-agi-nedir-nasil-olusturulur-video-anlatim-46812.html

:)

Yazar, yazılım geliştirici, SEO Analisti ve siber güvenlik uzmanı.

Sogi Sogi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Kaldırım Mühendisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** İ**
  • Mesajlar 100
  • Beğeniler 9 / 30
  • Ticaret 0, (%0)
Anlatımınız için teşekkürler, gerek ses tonunuz olsun gerek anlatım tarzınız insanı dinlemeye itiyor.

Size bir sorum olacak, yeni bir site açtığımızı varsayalım acaba ilk günden yazdığımız ilk yazıyı anlattığınız paravan blog yöntemi ile desteklesek doğru olur mu?

Yoksa aradan bir iki hafta gibi bir zaman zarfı geçtikten sonra mı yapmalıyız?

• Üyelik 28.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 1399
  • Beğeniler 61 / 582
  • Ticaret 18, (%94)

Sogi adlı üyeden alıntı

Anlatımınız için teşekkürler, gerek ses tonunuz olsun gerek anlatım tarzınız insanı dinlemeye itiyor.

Size bir sorum olacak, yeni bir site açtığımızı varsayalım acaba ilk günden yazdığımız ilk yazıyı anlattığınız paravan blog yöntemi ile desteklesek doğru olur mu?

Burada önemli olan istikrar, siz diğer yazılarınızda da aynı şeyi uygulayabilecekseniz söylediğiniz süre gayet normal. Yazıyı sitenizde yayınlayıp, yaptığınız işleri rutin bir hale soktuktan ve her yazı için yaptıktan sonra, çok basit bir imleme işlemi bile fazlasıyla yarar sağlayacaktır.

wmaraci
wmaraci

mertsaluvan mertsaluvan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 159
  • Beğeniler 29 / 13
  • Ticaret 0, (%0)

Sogi adlı üyeden alıntı

Ben bugün başladım ama ilk link çıkışını bir ay sonra yapacağım. Bir site açılır açılmaz başka bir sitenin reklamını yaparsa ben art niyet, işbirliği ararım. Google da arar elbet.

trgy trgy Mühendis Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Macaristan
  • Ad Soyad T** Y**
  • Mesajlar 390
  • Beğeniler 32 / 209
  • Ticaret 16, (%100)
Bu sistem bir süre sonra çöküyor nedenini söyliyeyim. Paravan blog açanlar hep aynı siteye link verdiği için google bir süre sonra aynı sitelerden aynı bloglardan link geldiği ve sürekli şekilde anahtar kelimelere link verildiği için anlıyor ve sitenizi fişliyor.

Bu yöntemi geliştirmek gerekli. basit hali artık işe yaramıyor. Denendi onaylandı.

• Üyelik 28.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 1399
  • Beğeniler 61 / 582
  • Ticaret 18, (%94)

trgy adlı üyeden alıntı

Bu sistem bir süre sonra çöküyor nedenini söyliyeyim. Paravan blog açanlar hep aynı siteye link verdiği için google bir süre sonra aynı sitelerden aynı bloglardan link geldiği ve sürekli şekilde anahtar kelimelere link verildiği için anlıyor ve sitenizi fişliyor.

Bu yöntemi geliştirmek gerekli. basit hali artık işe yaramıyor. Denendi onaylandı.

Kesinlikle doğru, sürekli aynı siteler üzerinden yapılırsa, link sürekli bir yerden bir yere akarsa, spam site olma yolunda sağlam adımlar atılır.

"Link Ağı Nedir?" konusunda belirttiğim hususlar, bunların önüne geçebiliyor.
trgy

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 10.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 159
  • Beğeniler 29 / 13
  • Ticaret 0, (%0)

trgy adlı üyeden alıntı

Benim düşüncem bu sistem gibi değil zaten. İçerikte herhangi bir link çıkışı olmayacak. Normal footer'dan verdiğimiz linklerden ana siteme 1-2 link çıkışı yapacağım. Bu şekilde sıkıntı olur mu?

• Üyelik 28.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 1399
  • Beğeniler 61 / 582
  • Ticaret 18, (%94)

mertsaluvan adlı üyeden alıntı

Benim düşüncem bu sistem gibi değil zaten. İçerikte herhangi bir link çıkışı olmayacak. Normal footer'dan verdiğimiz linklerden ana siteme 1-2 link çıkışı yapacağım. Bu şekilde sıkıntı olur mu?

Sürekli ana sitenin sempatizanı şeklinde yayın yaparsanız, Google anlayacaktır bunu. :)

RSS Widget daha faydalı olur diye düşünüyorum, sabit link tamam ama sitelerin (veren ve alan sitenin) yaşları önemli.

• Üyelik 10.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 159
  • Beğeniler 29 / 13
  • Ticaret 0, (%0)

Metin adlı üyeden alıntı

Sürekli ana sitenin sempatizanı şeklinde yayın yaparsanız, Google anlayacaktır bunu. :)

RSS Widget daha faydalı olur diye düşünüyorum, sabit link tamam ama sitelerin (veren ve alan sitenin) yaşları önemli.

Bildiğimiz link satın almadan ne farkı var ki?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al