wmaraci reklam
lidertakipci

Blog yazarak para kazanmak

6 Mesajlar 968 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

girisimcipusulasi girisimcipusulasi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2019
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad T** Ç**
  • Mesajlar 13
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Blog yazarak para kazanmak, yazımızda anlaşılcağı üzeri böyle bir şeyin mümkün olacağını sizlere müjdelemek istiyorum. Sizlerde blog yazarak ciddi gelirler elde edebilirsiniz. Peki bu nasıl olacak? Blog yazarak nasıl gelir elde edebilirim ? Tüm bu sorularınızın cevaplarını kafanızı karıştırmadan vereceğim. Hiçbir bilginiz dahil olmasa bile blog yazarak para kazanabileceksiniz.Sadece yapmanız gereken bu yazımı sabırla okumak.

Güzel bir blog sahibi olabilmek için grafik tasarım bilginiz olmasına gerek yok , grafik tasarım bilmiyorum önce onu öğrenmeliyim ve araştırmalıyım demenizede gerek yok. Çünkü blog yazarak para kazanmak için için farklı göresellere ve sıra dışı bir tasarıma ihtiyacınız yok, Aksine basit bir tasarım size daha çok ziyaretçi getirecek ve daha fazla para kazandıracaktır.

Henüz bir blog sayfasına sahip değilseniz eğer, “ Blog nasıl açılır ? “ bilmeyenler için kolay bir şekilde öğrenmeleri için adım adım basit bir şekilde yapabilmeleri için bu yazımızıda inceleyebilirsiniz.

Hadi Şimdi Bir Sayfanız Var Olarak Düşünelim ve Para Kazanma Kısmına Geçelim

1. Adım
Yazacak olduğunuz blog ile alakalı spesifik bir konu belirlemeniz gerekiyor. Çünkü her konu başlığı ile alakalı bir blog yaparsanız eğer trafik konusunda biraz zorlanırsınız ve blog sayfanız çöp olup gider. Ama spesifik bir konu ile blogunuza başladınız ve ziyaretçide kazanmaya başladınız. Ziyaretçi olan bir blogda hareket varsa o sayfa para mutlaka kazanır. Bu yüzden devamlılığını sürdürebileceğiniz bir konu seçerek yazmanızı devam ettirin. Örnek vermek gerekirse girisimcipusulasi.com Girişimcilik, Para kazanma, ve son çıkan girişim Teknolojiler hakkında blog yazıları paylaşıyor. Genel olarak maddi yönten konu başlıkları konu alıyor. Siz mesela fotograf çekmeyi seviyorsunuz ve bununla alakalı çok ilgi duyuyorsunuz, fotoğraf çekmek ile alakalı bir blog yazın. Bu Seyahat, moda, eğitim, otomobil vb. olarak en iyi anladığınız konular ile ilgili yazılar yazabilirsiniz.

2. Adım
Blog sayfanız için de bir kimliğe ihtiyacı var. Kimlik ne anlama geliyor ? Blog sayfanıza ait bir logo ya ihtiyacı var. Bunun için bir logo tasarımı yapmanız gerekmektedir. Aslında logo tasarlamak o kadar korktuğunuz kadar zor bir durumu yok bunlarla alakalıbir kaç web sayfası var eğer hiç uğraşmak istemiyorsanız Bionluk.com üzerinden hayal ettiğiniz blog sayfanıza uygun bir logo’da yaptırabilirsiniz. Birkaç freelancer grafik tasarımcıdan teklif alırsınız size uygun hangisi gelirse istediğiniz tasarımı anlatırsınız ve ortalama 1 gün içerisinde logonuz size ulaşır.

3. Adım
En az 10 adet içerik yazın. Yazmış olduğunuz içerikler günlük tarzında değilde okuyucularınızın fayda bulabileceği tarzda olmasına özen gösterin. Örnek göstermek gerekirse ben bu yazımda size blog yazarak nasıl para kazanılacağından bahsediyorum.
Yukarıda bahsetmiş olduğum gibi fotograf çekmeye ve fotograf makinalarına ilginiz varsa bunlarla alakalı blog yazabilirsiniz. Örnek “Fotograf nasıl çekilir” “kadraj nasıl ayarlanır” gibi özgün bir şekilde 10 adet blog yazısı oluşturun. Her gün 2 – 3 blog yazacak durumda değilseniz eğer günde bir haftada iki- üç içerik yazmak bile size ciddi gelir kaynağı olabilir.
Blog yazarken aceleci davranmayacaksınız bazen 2. aydan itibaren kazanmaya başlarsınız bazen ise 12. ayda kazanmaya başlarsınız. Ama hemen bugünden itibaren para kazanmaya başlayacağım diyorsanız eğer muhtemelen yazdıktan sonra hayal kırıklığına uğrayacaksınız ve tüm şevkiniz kaçacak. Bu yüzden kazanç kısmında biraz sabırlı olmanızı öneriyoruz.

Yazılarınızı yazarken bazı önemli konular var onlara dikkat edin;

Yazdığınız blog yazılarında en az bir adet görsel eklemeye özen gösterin. Ekleyeceğiniz bu resimler ve fotograflar okuyucularınızın ilgisini arttırır. Aynı zamanda google görsellerindeki aramalarda yer alır ve ziyaretçi kazanırsınız.

Yazmış olduğunuz içerikler okuyucularınız tarafına fayda sağlamasına özen gösterin. Sizin ne bildiğiniz değil sizin onlara ne öğreteceğiniz önemlidir. Çünkü ziyaretçiler sizin egonuzun olması onlara bir fayda göstermeyecektir. “ Bilgi paylaştıkça çoğalır” mantığı ile yaklaşın herkese. Bu yazıyı bile aramış olduğunuz bilgiye ulaşmak için kullanıyorsanız eğer tüm kullanıcılarda aynı mantıkla blog okur bunu asla unutmayın.

Yazmış olduğunuz içeriklerin tamamı özgün olmalıdır.Üşenip başka blog sayfalarından kopyala yapıştır yaparsanız eğer google sizi yine çıkarır ama en son sayfalarda çıkartır bunu unutmayın. Emeğe her zaman saygı gösterin ve benim yazılarım çalınacak diye hiçbir zaman düşünmeyin. Zaten çaldıkları zaman sizin yazınız ile ön planda yer alamayacaklar unutmayın.

Uzun yazacak olduğunuz yazılarınızı ayırmayı unutmayın, Paragraf ve başlıklara dikkat ederek paylaşmaya özen gösterin

4. Adım
Şimdi hali hazırda blog sayfanız var., ve paylaşım yapılmaya hazır bir vaziyette sizi bekliyor. Şimdi sıra sosyal medya hesaplarına geldi instagram, facebookve twittier sayfalarını blog sayfanızın alan adına göre oluşturun. Oluşturmuş olduğunuz bu sayfalarda sürekli bir şeyler paylaşmak zorunda değilsiniz. Özgün olarak hazırladığınız yazılarınızın başlıklarını bu sayfalarda paylaşmanız yeterli olacaktır.

5. Adım
Yazılarınızın altına mutlaka sosyal medyalarda paylaş butonu eklentisini ekleyin. Sosyal medya paylaşımları en büyük etken trafik için çünkü yüksek ziyaretçi çekmesini sağlar. Şu anda büyük şirketlerin bile hepsinin sosyal medya hesapları mevcut ve en güzel yanı ise paylaşmış olduğunuz yazı faydasını görenlerinde kendi sosyal medya adreslerinde paylaşmasına neden olabiliyor.

6. Adım
Blog sayfanıza mutlaka yapmanız gerekenlerden bir taneside e-posta abone listesi eklemelisiniz. Sizin yapmış olduğunuz abonelikde ziyaretçileriniz kayıt olduğu zaman yeni bir yazı paylaştığınızda abone olan ziyaretçilerinizin’de görmesini sağlar.

7.Adım
Artık sayfanızda belirli bir düzen oturdu ve ondan fazla içeriğiniz mevcut. Artık şimdi Google adsense hesabına kayıt olabilirsiniz. Google adsense tıklama bazlı bir reklam servisidir. Blog sayfanızda ne ile alakalı bir yazı yazıyorsanız onunla alakalı reklamlar çıkar. Bunun için farklı bir şeyler yapmanıza gerek yoktur. Google adsense hesabına kayıt olduktan sonra web sayfanızın < head > etiketleri arasına vermiş olduğu doğrulama kodunu yapıştıracaksınız. Eğer sayfanızda herhangi bir kopya içerik yoksa tamamen özgün bir içerikse ortalama üç – dört gün içerisinde onay mailiniz geliyor, ve daha sonra reklamları sayfanızın uygun yerlerine yapıştırarak başlangıç yapabilirsiniz. Bu işlemlere yaparken sayfanızı reklamlara boğmayın çünkü ziyaretçi sayfanıza girdiği zaman blog sayfanızı bir ticarethane zannetmesin.

8. Adım
Yazmış olduğunuz yazılara yorum yapmalarına müsaade edin. Yapılan her yorum sizin faydanıza olur çünkü google tarafından güncellenir ve yeniden indexlenir. Aynı zamanda her bir yorumdan yeni bir tecrübe ve fikir kazanırsınız.

9. Adım
Ve artık son noktaya geldin sadadece beklemek. Bekleyin ki yeni teklifler gelsin, bekleyin ki blog sayfanıza ziyaretçiler gelsin, bekleyin ki adsense reklamlarınız tıklansın. Zaten kaliteli bir blog oluşturduysanız eğer bekleyin ve sabır edin…

Bu arada Hakkında ve İletişim kısmını’da eklemeyi unutmayın. Çünkü sizi tanımak ve sizinle iletişime geçmek için ve size gelecek yeni teklifleri sunmak için bu sayfalara ihtiyaç olacak.

https://girisimcipusulasi.com/blog-yazarak-para-kazanmak/

wmaraci
reklam

lussufer lussufer WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek serbest
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 123
  • Beğeniler 9 / 31
  • Ticaret 1, (%100)
Googlede indexlenmeden yazıyı paylaşmışsınız şimdi sizin blogunuz kopya içerik durumuna düşmüyormu.Malum wmaracı index hızı yüksektir sizin siteden önce index alır.Seo önemliyse sizin için biraz bekleyin bence.Genede ustalar bilir.

• Üyelik 16.12.2019
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad T** Ç**
  • Mesajlar 13
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Merhabalar öncelile yorumunuz için teşekkür ediyorum. Eğer kaynak olarak site verilmeseydi dediğiniz doğru olabilirdi. Ama kaynak dosya olarak blog sayfasını gösterdiğim için bir problem olmaz.

Hudavendigar Hudavendigar WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.11.2019
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Hemşire
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad A** M**
  • Mesajlar 39
  • Beğeniler 8 / 14
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam bunun doğrusu " 'blog yazarak para kazanma' yazısı yazarak para kazanmak"..turetilebilir. Misal "Umut satarak para kazanmak".. Her yerde aynı şeyler yazıyor.. yine de emeğinize sağlık.
yasinatagun

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

Voltaren Voltaren www.ZomPir.com Kullanıcı
  • Üyelik 12.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** U**
  • Mesajlar 2093
  • Beğeniler 527 / 643
  • Ticaret 0, (%0)
siteniz gayet hoş ama en alttaki reklam çok gereksiz olmuş bence değiştirilmeli

Finans Haber Portalı : https://www.zompir.com/

• Üyelik 16.12.2019
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad T** Ç**
  • Mesajlar 13
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Adsense reklamlar sizin girmiş olduğunuz sitelere göre google tarafında otomatik olarak reklamlar çıkmakta bu konuda malesef birşey yapamıyorum :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al