freelance iş ilanları

Yerel Haber Sitesi (Düşüncelerinize İhtiyacım Var.)

4 Mesajlar 630 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

SEBTURKA SEBTURKA WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.09.2019
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 351
  • Beğeniler 140 / 141
  • Ticaret 0, (%0)
Merhabalar, İnstagram, facebook ve twitter üzerinden bir yerel haber hesabı açtım ve bunu web sitesine taşımak istiyorum. Gönüllü takipçilerin göndermiş olduğu haber içeriklerini paylaşıyordum sosyal medyada. 5k organik takipçim var diyebilirim.

Fakat artık bu işten para kazanmak niyetindeyim.

Aklımda deli sorular var.

Bir yerel haber sayfası açsam bunun yasal sıkıntıları var mıdır?
Sayfa için sürekli haberleri daha aktif nereden, nasıl temin edebilirim?
Haber botu kullansam sakıncası var mıdır?
Açılacak haber sitesi için wordpress uygun mudur?

Gerekli zamanı ve emeği harcadıktan sonra kazancı olur mu?
Olursa ortalama ne kazandırır acaba?

Bu konuda tecrübeli olan arkadaşlardan desteklerini bekliyorum.

http://www.ilgikolik.com
wmaraci
reklam

BySaNCeZ BySaNCeZ WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek ö.g.g
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 1194
  • Beğeniler 405 / 330
  • Ticaret 9, (%100)
Yasal sıkıntılar olabilir haberlerini paylaşmanı istemeyen kişi veya kurumlar mahkemeye verebilir.
Sayfa için haberleri paylaşırken uyelerinizden faydalanın üyelerinizin mesajlarını silmeyin.
Resmi sayfaları takip ederek haber bulun kaymakamlik belediye vs vs.
Haber botu kullanın ama yazıları özgün yazın yoksa google den hit cekemezsiniz kazanamazsiniz.
Wordpress uygundur yerel olduğu için fazla hit olmaz ve kaldırır.
Zaman konusunda zaman a herseyi yayan her zaman kazanır. Önemli olan ilgi alakali düzenli çalışmak.

Türk siteleri tbm 0.04 civarında gezmekte adsense ile değilde firmaların logolarını ve firmaların fotoğraflarını banner şeklinde ekleyerek aylık kiralama şeklinde kazanç sağlarsınız.

Not: Telefondan yazıyorum yazım hatalarına bakmadım...
SEBTURKA

kişi bu mesajı beğendi.

Her Kul Kendi Kaderini Yaşarmış..

masumkurt masumkurt WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Teknisyen
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 143
  • Beğeniler 12 / 28
  • Ticaret 0, (%0)
Telif haklarindan basin cok agrir.Bu kadar basit bir sey olsa zaten kendi domainlerimi kullanirim
SEBTURKA

kişi bu mesajı beğendi.

murat709 murat709 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek serbest
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad N** D**
  • Mesajlar 446
  • Beğeniler 48 / 66
  • Ticaret 8, (%100)

Bir yerel haber sayfası açsam bunun yasal sıkıntıları var mıdır? Ajanslara üye olup oralardan aldığın haberlerde sıkıntı olmaz. Ancak hakkında haber yaptığın kurum yada şahıslar haberler konusunda sıkıntı çıkarabilir. Pek rastlanan bir durum değil. Haber konusunda sıkıntılar çekebilirsin. Bu tabi birazda bulunduğun il/ ilçe'nin nüfusuna da bağlı olarak değişmektedir.
Sayfa için sürekli haberleri daha aktif nereden, nasıl temin edebilirim? Ajanslardan haberler temin edebilirsin. DHA yada İHA bu konuda gayet iyidir. Çok önceden aylık 100 yada 150 lira idi yerel haberlerin üyeliği.
Haber botu kullansam sakıncası var mıdır? Normal şartlarda sıkıntı olmaz. Ancak google amca bunu sevmez. Haberleri özgünleştirip girebilirseniz daha güzel olur.
Açılacak haber sitesi için wordpress uygun mudur? Wp uygundur ve daha sağlam olur.

Gerekli zamanı ve emeği harcadıktan sonra kazancı olur mu? Ne kadar emek o kadar hit. Ne kadar hit o kadar para. Ancak yerel haber sitelerinin en güzel tarafı sabit reklam temin edilebilmesidir. Bir dürümcü'den sabit reklam alıp kazanç elde edebilirsin.
Olursa ortalama ne kazandırır acaba? Bu tamamiyle sitenin ve senin performansına bağlı. Ancak bu tek başına yapabileceğin bir iş değil. Ekip olması gerekiyor. En az 4 kişi.

Ek notlar: Facebook ve twitter demişsiniz. Bu sosyal medya araçlarından sitenize çok bir trafik çekebileceğinizi sanmıyorum. ( Çok flaş bir haber olmadığı sürece )

Mesaj 1 defa düzenlendi. Son düzenleyen: murat709 (14.02.2024 16:02)

SEBTURKA

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al