wmaraci reklam
lidertakipci

Wordpress yerine kendi blog scriptimi kodlamalı mıyım?

18 Mesajlar 1.713 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Serji Serji WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2019
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Programcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** U**
  • Mesajlar 84
  • Beğeniler 2 / 10
  • Ticaret 0, (%0)
Wordpress için tema yazmıştım temiz blog temasıydı page insigts mobil hız değeri ve masaüstü hız değeri %98,100 arasındaydı ve w3 hataları sıfırdı inanın hiç hata yoktu wordpress wp_header fonksiyonunu çağırınca direkt 18 w3 hatası gereksiz css ve kodlar çıktı ve site hız değerleri düştü konumuza gelirsek wordpressin googleda avantajı var mı yoksa kendi scriptimle devam edeceğim bir blog scriptinde bir ton eklentiye ihtiyaç duyacağımı sanmıyorum bu konuda ne düşünüyorsunuz
ATLAS2016

kişi bu mesajı beğendi.

https://www.ticklat.com
wmaraci
reklam

Umitunal Umitunal Webfaresi.net Kullanıcı
  • Üyelik 06.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek webfaresi.net r00tadmin
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad Ü** Ü**
  • Mesajlar 997
  • Beğeniler 379 / 378
  • Ticaret 27, (%93)
Wordpressin sağladığı özellikleri yapabilirim dersen neden olmasın

Webfaresi.net Beklerim

mehmet01 mehmet01 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek ...
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 664
  • Beğeniler 327 / 328
  • Ticaret 1, (%100)
Uzun vadeli ve ciddi bir iş düşünüyorsanız, kendi yaptığınız temiz bir blog iyi olacaktır. Ben de kendi blogumu kendim yazmaya başladım. Hatta üyelik sistemi ekledim, üyeler konu ekleyebiliyor, onay sistemi, yönetici paneli falan bile yaptım ama yarıda kaldı, bayadır ilgilenemedim başka bir projemden dolayı.

Ama yok ciddi bir yatırımla girmicek ve uzun süre sabredemeyecekseniz hazır kullanılabilir, ücretli olanlar alınabilir 200-300tl falan. Çünkü yaptıktan sonra ciddi bir şekilde kullanmayıp bir kenara atacaksanız haftalarca ya da aylarca kodlamakla uğraşmanın pek anlamı yok sanırım. Zaman kaybı olur.

• Üyelik 03.11.2019
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Programcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** U**
  • Mesajlar 84
  • Beğeniler 2 / 10
  • Ticaret 0, (%0)
Beni kendi blog scriptimi yazmaya iten şey şu oldu bundan 5-6 yıl önce kendi blog scriptimi yazmıştım .tk domain uzantılı download sitesi açtım hiçbir şey yapmadığım halde google indexlemişti bu iş nasıl oldu onuda bilmiyorum mehmet01 hocam dediğiniz gibi vakit sıkıntısı var satın alınabilir ama kendi kodladığım sistemi tanıdım için geliştirmeler yapmak benim için daha kolay olacaktır

wmaraci
wmaraci

Stanley Stanley WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Adıyaman
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 138
  • Beğeniler 7 / 38
  • Ticaret 0, (%0)
Serji
-Wordpress eklentiler ile daha avantajlı olabiliyor ve kolaylıklar sunabiliyor. İsterseniz kendi blogunuzu da kodlayabilirsiniz tabii.

-Google'nin veya diğer arama motorlarının yapım aşamasındayken indexlemesini istemiyorsanız bunu robots.txt dosyasında veya sayfalara noindex etiketi ile bildirmelisiniz.

Remus Remus NUMLOCK.COM.TR Kullanıcı
  • Üyelik 23.05.2019
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 768
  • Beğeniler 165 / 230
  • Ticaret 3, (%100)
temiz bir script kodlarsaniz olur wordpress gereksiz yavas

Mfa Mfa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mezun
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 986
  • Beğeniler 304 / 308
  • Ticaret 1, (%100)
Wordpress iskeletini kullanıp kendi eklenti ve temanızı yazın eğer yapabiliyorsanız. Webin nerdeyse çeyreği wordpress değil mi? Google istesin veya istemesin wordpress e uygun bir yol haritası çıkarıyor yada wordpress Google'a adapte oluyor.

Google'ın bir çok "nasıl yapılır" yardım kılavuzlarında wordpresse uygun anlatımlar var. Dikkate aldığının den büyük kanıtı. Bunun dışında wordpress için Google mühendislerinin yazdığı bazı eklentiler var gerisini siz düşünün. Bunları , google dikkate alıyor mu sorunuza cevap olarak söyledim.

Bunun dışında dünyanın en iyi SEO uzmanları da wp kullanıyor, ona göre de geliştirmeler yapıyorlar. Aynı şekilde güvenlik açıkları vb. Tabi wp nin sağladığı seyleri özel bir blog yazılımı sağlayamaz. Eğer paranız varsa sırf bu yazılımı düzenli olarak geliştiren çalışanlarınız varsa o bambaşka tabiki, en iyisi bu olur.

MediaRaizo MediaRaizo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Y** Ö**
  • Mesajlar 147
  • Beğeniler 25 / 85
  • Ticaret 4, (%100)
Hocam işte yenilikçi hareket diye buna derim. Google insan gibi düşünür hocam, farkındaysanız her yeni gelen güncellemede yok bu algoritma bunu destekliyor. Yok bu adsense gelirlerindeki oynamalar saniyenin bilmem yüzde kaçıyla azalıyor. Tabi doğal olarak hepimiz önce kendi çıkarımızı düşünüyoruz.
Ama çoğumuzun es geçtiği birşey var. Bunu anlamak için Google wordpress gibi altyapıları nasıl görüyor onu kısaca açıklıyayım; şimdi bu zatı muhterem diyorki bir insanın( kişinin pardon :) ) sıfırdan websitesi yapmak için kodlama becerilerine ihtiyacı vardır. Ama bir güzellikle ilgili bilgi birikimine sahip birinin kodlama biliyor olması internet kullanıcılarının arasında %5 cantigrat derece bölü milimetre .... gibi bir oran.
E bu kişinin bilgisine ihtiyaç duyan arayıcılarla( bu terimi ben buldum bundan sonra google’da arama yapan kimselere arayıcı diyoruz kısaca:) ) Bilginin sahibi olan kişi, kodlama bilgisine ihtiyaç duymadan wordpress, blogger, vbulletin, oppa 9001, iphone xsplus5g :) ... gibi altyapılarla websitesi sahibi olabilir. Bu kötü ve fazla lakayt örneğimden yola çıkarsak. Aslında copy/paste binlerce sadece içeriği özgün websitesi kuruluyor her gün. Eğer yazılım bilginize güveniyorsanız, hayal dünyanızın sınırlarını zorlayıp, temiz bir yazılımla blog açarsanız, hazır altyapı kullananların önüne geçersiniz. Kolay gelsin:)
ATLAS2016

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 03.11.2019
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Programcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** U**
  • Mesajlar 84
  • Beğeniler 2 / 10
  • Ticaret 0, (%0)
Mfa Hocam google'ın wordpressi desteklediğini biliyorum ama sırf wordpress kurulu diye google sıralamada bu sitelere öncelik tanıyor mu sorum bu wordpressin sağladığı avantajlardan haberim var tabi ki iyi seo optimizasyonu yapılan bir blogda wordpress siteleri yine 1-0 önde mi başlıyor bide blog scripti için yazılımcılarınız olmasının gerektiğini belirtmişsiniz tek başıma 1 ayda blog scripti kodladım hdd bozulması nedeniyle silindi bir blogda seo için gerekli etiketleri resim boyutlama sistemi etiket sistemi aklıma gelmeyen diğer seo özellikleri vardı seo açısından çok daha teferruatlı sanırım?

• Üyelik 03.11.2019
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Programcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** U**
  • Mesajlar 84
  • Beğeniler 2 / 10
  • Ticaret 0, (%0)
OTTOMAN1453 hocam sanırım kendi scriptinizi kullanıyorsunuz nasıl hit ve hız açısından memnun musunuz?

MediaRaizo https://blackrockdigital.github.io/startbootstrap-blog-post/ burdaki blog temasının hiç w3 hatası yok bu temada gerekli resim küçültme optimizasyonları tag sistemini kodlayıp kullanmayı düşünüyorum olur mu sizce?

Stanley Evet wordpress'in çok artısı var ama gereksiz kodlardan nasıl kurtulacağım w3 hatası çok çıkıyor

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al