wmaraci reklam
lidertakipci

Üyelik Sistemi / SMTP Mail / Yazım

19 Mesajlar 2.025 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

kaptann kaptann WM Aracı Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Tekniker
  • Konum Giresun
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 229
  • Beğeniler 76 / 75
  • Ticaret 1, (%100)
Session sayfanın en başında başlatılmalı. Oturumun olduğu her sayfa session_start() komutu ile başlamalı. Öncesinde hiçbir php komutu ve html etiketi kullanılmamalı.

wmaraci
reklam

caylaq caylaq WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Serbest Meslek
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** T**
  • Mesajlar 394
  • Beğeniler 74 / 25
  • Ticaret 1, (%100)
Yaptım! Sonunda yaptım hocam :) Teşekkürler. Siteye de entegre ettim. Bi alt klasörde başlattım ve ayrı bir db ayarladım. Üyeliğin özel bölümlerini nasıl yapabilirim peki ? yalnızca üyelere görünecek bir sayfaya ihtiyacım var. Tabi bir de 1 kişi 1 kez üye olabilecek ve e-mail olarak aktivasyon maili alıcak.

Hep daha ileriye!

Abdullahx Abdullahx MW Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.04.2019
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek .
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 905
  • Beğeniler 393 / 395
  • Ticaret 3, (%100)
Veri tabanı kullanıcı tablosunda yetki diye bir sütun oluşturun, varsayılan değeri de 0 olsun, yeni üye her kayıt olunca otomatik 0 yani yetkisiz olarak kayıt olur, sorgu yaparken WHERE yetki=0 ekleyin tamamdır :)
Bir kişinin bir kere kayıt olmasını engellemek imkansız aslında, ama üyelerin en belirleyici kayıtları olan e mail adreslerini sorgulayıp daha önceden varsa kayıt olamasın. Yani yine sorguya $sql=$db->..... WHERE eposta='{$_POST[\'email\']}' yazarsınız. Daha sonra eğer bu e posta yoksa yani
if(!$sql->rowCount()) {
Yeni üye ekleme işlemleri
}
Yaparsanız olur :)
Aktivasyon olayını da yine tabloda bir aktivasyon sütunu açın, kullanıcı kayıt olduğu anda o sütuna rastgele bir yazı eklensin, kontrol işlemlerinde eğer o sütundaki yazı atıyorum onaylandı değilse hesabınızı aktif edin yazısı çıksın.
Arka planda da o sütuna eklenen rastgele yazıyı üyenin e posta adresine https://site.com/onay/rastgeleyazı şeklinde gönderin, üye o bağlantıya tıkladığı zaman onay.php dosyasına gitsin orda ister hem session ile rastgele yazı ister sadece sondaki rastgele yazıyı veri tabanından kontrol etsin, eğer varsa öyle bir rastgele yazı üyenin aktivasyon sütununa onaylandı yazsın.
Benim kendimce uydurduğum senaryo bu, kendim de bu sistemi yazdım kullandım :)

• Üyelik 20.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Serbest Meslek
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** T**
  • Mesajlar 394
  • Beğeniler 74 / 25
  • Ticaret 1, (%100)
Valla hocam sabahladım, geceden beri herşey kod :) 5. kez server'a upload atıp editliyorum ve işin acemisiyz :) Hiçbirşey anlamadım dediklerinizden.

https://immibbilisim.com/blog/422/php-ile-uyelik-sistemi

Aynısını yaptım, çalışıyo ama link üstünden :) Ayrıca çözemediğim bir şekilde "bişeyler ters gitti" uyarısı alıyorum. Ha bir de php gömemiyoruz üyelerin görüntüleyebilmesini istediğimiz sayfaya :)

Gerçi host değişicez nası olsa 1 aya wp çıkarım ama dedim işi öğreniyim, veritabanı stabil kalıcak ve mail'i ayarlayım. Ama ölüm işmiş ölüm.

EDIT: Asıl mesele ise şu; 5 farklı site de 5 farklı kodlama ve 1-2 dosya fazlasıyla anlatım ve farklı paneller mevcut :) Sinir geldi hocam ben kaçıyım artık kafayı kırmadan selametle :)

Hep daha ileriye!
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 03.04.2019
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek .
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 905
  • Beğeniler 393 / 395
  • Ticaret 3, (%100)
Üyelerin görüntülemesini istediğiniz sayfayı php olarak kayıt ettiyseniz ekleyememe olayının olmaması lazım :) Onu bir kontrol edin
Aslında siz kafanızda çalışma mantığını kurarsanız az bir kod bilgisiyle yazıya geçirmek en kolayı :) Aktivasyonlu üyelik sistemi ihtiyacınız olursa yine yazarım size bir tane :)

• Üyelik 20.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Serbest Meslek
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** T**
  • Mesajlar 394
  • Beğeniler 74 / 25
  • Ticaret 1, (%100)
Kayıt olamadı hocam bu seferde. Bi link yok mu elinizde ordan bakarak yapsam ? Wordpress olduğu için .php olarak orda belirtilen dosyaları ekliyebiliyorum sadece cpanelde. İstediğim şey sayfa içine gömülü bi kayıt ol veya giriş yap paneli (aynı post gibi tek post) giriş onaylanınca yenilenen aynı sayfa da giriş yapılmış bir şekilde bir kod beliricek. SMTP kurulumu tabi bir de.

Hep daha ileriye!

• Üyelik 03.04.2019
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek .
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 905
  • Beğeniler 393 / 395
  • Ticaret 3, (%100)
Bildiğim bir wp form ekleme sitesi yok, formu eklemek istediğiniz sayfayı ftp den indirip kod editöründe yapmayı deneseniz?

evimkitap evimkitap bilgisefi.net Kullanıcı
  • Üyelik 14.09.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Blog Yazarı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 375
  • Beğeniler 73 / 78
  • Ticaret 0, (%0)
https://www.benvealem.com/php/php-mysql-ile-uyelik-sistemi-bolum-2/ burayı incelediniz mi?

"Başarı ise başaracağım diye başlayarak sonunda başardım diyenindir.”
https://www.bilgisefi.net

• Üyelik 20.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Serbest Meslek
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** T**
  • Mesajlar 394
  • Beğeniler 74 / 25
  • Ticaret 1, (%100)
evimkitap yok yok yok! register.php giriş almıyo, index ise problem. Son derece geniş bir argüman olmuş ayrıca. Ya arkadaş aklımı çıldıracam bi login atamadık siteye ya. Adam kayıt olucak bi kod görücek hepsi bu ? Ayarladım herşeyi olmuyo da olmuyo. Sayfaya olur sidebara olur. Her ikisine de mi olsun hangisi daha iyi bilmiyorum kafa da kalmadı artık. DB olarak da her sitede ayrı ayrı ayar var. Ya resmen program yazdık, giriş alana bi kod görüntilicez arkadaşlar yok mu bir bilen eden ?

Hep daha ileriye!
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al