wmaraci reklam
lidertakipci

Ucuz Lisansları Nereden Buluyorlar?

29 Mesajlar 4.137 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Nimuze Nimuze WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Resepsiyonist
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 151
  • Beğeniler 5 / 23
  • Ticaret 5, (%100)
Nereden aldınız hocam? Bana da lazım

wmaraci
reklam

BuckBarry BuckBarry WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 972
  • Beğeniler 34 / 164
  • Ticaret 7, (%100)

Nimuze adlı üyeden alıntı

Nereden aldınız hocam? Bana da lazım

Gittigidiyordan 8 tl ye aldım. Yarın parcalar geliyor. Windowsu kurup deneyip bilgilendireceğim sizleri

Gukuk Gukuk Hukukçu Kullanıcı
  • Üyelik 22.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Lisans / Hukuk
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 336
  • Beğeniler 67 / 124
  • Ticaret 3, (%100)
Microsoft, lisanssız kullanıma ses çıkarmayan ve bu politikasıyla da dünyada bir numara haline gelmiş farklı bir pazarlamasyon stratejisi izleyen bir firma.

İşletim sisteminde dünyada lider olmasının sebebi lisanssız kullanıma izin vermesi ve sistemin doğal olarak reklamının yapılması. Çıktığı günden beri bu böyle. Office kullanımında da aynı şekilde lisanssız kullanıma izin veriyorlar. Dünyada ne kadar çok kişi bu sistemi kullanırsa o kadar tekel oluyorlar ve rakiplerini eliyorlar. Bu nedenle kurumsal (ticari) kullanım hariç lisans konusuna takılmıyor Microsoft. Bireysel kullanıcılara müdahale etmiyorlar.

Muhtemelen verilen key'ler microsoft'un bilgisindedir. Değilse bile ticari kullanım olmadığı sürece ses çıkaracaklarını düşünmüyorum...
Wonder

kişi bu mesajı beğendi.

min min WM Aracı Telefon Onaysız
  • Üyelik 30.11.2019
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Software
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 218
  • Beğeniler 10 / 58
  • Ticaret 6, (%100)
Gukuk Mak key muhabbeti var belki bilirsiniz Windows 10 onun ile ilgili diyorlar şirket lisansı gibi bir şey.
Çözemediğim Office 365 nasıl bu kadar ucuz olabiliyor. Key olarak satıyorlar bir de

wmaraci
wmaraci

looktr looktr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek tekniker
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad N** N**
  • Mesajlar 311
  • Beğeniler 170 / 65
  • Ticaret 3, (%100)
eskiden bsa vardı, korsan yazılım olan donanımları bile komple toplayıp götürüyordu. madem legal değil bsa nerede, microsoft nerede?

ali159 ali159 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 368
  • Beğeniler 95 / 94
  • Ticaret 0, (%0)
Herkes de ne güzel sallamış. Kardşeim bunlar toplu lisans anahtarları. Yani şirketler topluca örneğin bende 1000 tane bilgisayar var deyip ucuzdan lisansları alıyorlar. DAha sonra bu şirketler batıyor, tüm lisanslar kullanılmıyor ya da öyle böyle bu lisanslar elde kalıyor. Onlarda da cüzi kar koyup çok ucuza aldıklarını böyle fiyatlara satıyorlar. Zaten ayarlarda vb gezerken bazı ayarlarınız kuruluşunuz tarafından yönetilir uyarısı görürsün bunun sebebi de budur.
Yasa dışı olmasının sebebi de şirketler bunu normalde sadece şirket içinde kullanabilir.

bluecity bluecity WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Web kazanç
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** B**
  • Mesajlar 965
  • Beğeniler 242 / 241
  • Ticaret 1, (%100)
Geçenlerde babam hepsiburada'dan 35 TL ye almıştı. Şu an baktım tüm satış keylerini kaldırmışlar.

Ctrl+C

min min WM Aracı Telefon Onaysız
  • Üyelik 30.11.2019
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Software
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 218
  • Beğeniler 10 / 58
  • Ticaret 6, (%100)
ali159 Hocam böyle olursa günde yüzlerce firma batması gerekiyor ve binlerce lisans alınması gerekiyor. Çünkü sadece Türkiye de dahi günlük 1k satış oluyor nerden baksan bu sadece Windows. Office lisansları da aynı sekilde olması gerekiyor.

SeceAVM SeceAVM Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 17.02.2019
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek E Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** E**
  • Mesajlar 347
  • Beğeniler 52 / 82
  • Ticaret 1, (%100)
Bu kodların çalıntı kartlar ile alakası yok bizzat kendim satmaktayım :)
Nickteki sitemde de mevcut yurt dışı g2a gibi sitelerde de satışımız mevcut.

bluecity adlı üyeden alıntı

Geçenlerde babam hepsiburada'dan 35 TL ye almıştı. Şu an baktım tüm satış keylerini kaldırmışlar.

En az 1 senedir orada satilmiyor

melankolia adlı üyeden alıntı

Kardeşimde yeni topladığımız bilgisayara Türk sitesinden windows 10 lisansı aldı çok ucuza 40 tl idi sanırım kaç aydır sorunsuz kullanıyoruz güncellemede alıyor

Orjinal lisans tan hiç bir farkı yok Microsoft'un üretimi olan kodlardir sadece başka sebeplerden dolayı bu kadar ucuz

thytonia adlı üyeden alıntı

n11 pttavm gibi sitelerde cok vardı, kaldırıldı neredeyse hepsi. Çalıntı kart vs değil. Oem olarak geçer bu keyler. OEM key bir anakarta yüklendiğinde ona ait olur; kutulu windows lisansı gibi farklı pcye yukleyemezsiniz. Satısı yasal olmayabilir ama keyler gerçek keylerdir. Lisanslı yazılım sahibi oluyorsunuz. Yakın zaman da bir tane daha alacagım, pc topladım.

Nereden aldıgınızı belirtir misiniz? Su anda bildiğim kadarıyla yazılımbudur diye bir sitede var.

Benden alabilirsiniz yabancıya gitmesin :)

min adlı üyeden alıntı

Oradan şimdi baktım fakat pahalı hocam ucuz değil. Sanırım çalıntı kredi kartı ile satın alınıyor.

Çalıntı kartlar ile alınmıyor Microsoft'un kendi üretimi kodlardir başka sebeplerden dolayı ucuZ

ali159 adlı üyeden alıntı

Herkes de ne güzel sallamış. Kardşeim bunlar toplu lisans anahtarları. Yani şirketler topluca örneğin bende 1000 tane bilgisayar var deyip ucuzdan lisansları alıyorlar. DAha sonra bu şirketler batıyor, tüm lisanslar kullanılmıyor ya da öyle böyle bu lisanslar elde kalıyor. Onlarda da cüzi kar koyup çok ucuza aldıklarını böyle fiyatlara satıyorlar. Zaten ayarlarda vb gezerken bazı ayarlarınız kuruluşunuz tarafından yönetilir uyarısı görürsün bunun sebebi de budur.
Yasa dışı olmasının sebebi de şirketler bunu normalde sadece şirket içinde kullanabilir.

Bahsettiğiniz sistemde var ancak satışı yapilanlar onlar değil normal fiyattan daha düşük ama okadar satılmıyor o kodlar ayrıca o şirketler Mak key kullanıyor sattiklarimiz retail kodlardir

Kodların ucuz olmasının sebebi şu arkadaşlar Microsoft PC üreticileri için yapmış olduğu bir panel var her PC için oradan key üretiliyor işte bazı arkadaşlarda bunu yasal değil tabikide bir şekilde kod üretip satıyor tabi 1 2 tane değil binlerce yuzbinlerce bu şekilde kod üretiliyor Microsoft ile kendim görüştüm durumu izah ettiler sistem random key oluşturduğu için kimin ne kadar ürettiği belli olmuyor bunun önüne gecemiyoruz dediler.
bunlara ulaştıktan sonra gerisi kolay 5 TL ye de alırsın 1 TL ye de ;)

bluecity bluecity WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Web kazanç
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** B**
  • Mesajlar 965
  • Beğeniler 242 / 241
  • Ticaret 1, (%100)
SeceAVM ;Sebini söylememe nedeniniz sanırım satış yapmanızı engelleyecek bir durum.
Wonder

kişi bu mesajı beğendi.

Ctrl+C
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al