wmaraci reklam
lidertakipci

Ofis açmak istiyorum maliyetleri karşılamak | devamı konu içinde

44 Mesajlar 4.093 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

joyned joyned WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2019
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Ön muhasebeci
  • Konum Adıyaman
  • Ad Soyad R** O**
  • Mesajlar 797
  • Beğeniler 225 / 224
  • Ticaret 0, (%0)
Ben yazılım konusunu bir kenara bıraktım önce para sonra hayal hatta belki yazılıma dönmem.
Browland

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Browland Browland WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Melaturji ve Malzeme Mühendisi
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad Ö** Ş**
  • Mesajlar 1154
  • Beğeniler 747 / 748
  • Ticaret 3, (%100)

telatabi adlı üyeden alıntı

Ofis açmak için aylık net kazancınızın en az 3000TL olmasını öneririm.
Net kazanç nedir?
(ofis kirası, ev kirası, faturalar, market giderleri, genel günlük giderler, sunucu giderleri düşüldükten sonra geriye kalan)

Sorunda burada zaten, gelirlerimin toplamı 3k civarı, giderler de o kadar, ay sonu zor geliyor. Bu süreçte zaman boşa akıp gidiyor.

Bir kişinin elinde kartvizit olmayınca değeri pek olmuyor. Kahve köşesinde akşama kadar durmak mantıklı olmuyor bu nedenle... Diğer taraftan prestij meselesi var, bazı işleri yapabilmek için, birilerini ağırlayabilmek için ofis gerekiyor.

Ofis maliyeti çok, giderler fazla. Ama boş boş kahve köşesinde iş yapmakta zor oluyor. Telefondan halleıdiyorum işlerimi, gören oyun oynuyor sanıyor, anlatmak zorunda kalıyorum. :)

Şöyle bir teklif olsa hiç fena olmazdı
1. Teklif. Bende para var sen kazanacağına eminsen al sana 10k, bana 1 site aç komisyonu senin karı benim olsun
2. Teklif. Bende para var sen kimseye söyleme, al ofisini aç, bana borcunu şu sürede kazandığınla öde. Gibi.

Tabi günümüz şartlarında bu zor.

Hatta 1-2 kişiyle ortak ofis açmayı düşüdüm ama uyum sağlayacak birilerini bulmak ta zor.

• Üyelik 13.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad Ö** Ş**
  • Mesajlar 1154
  • Beğeniler 747 / 748
  • Ticaret 3, (%100)
Aklıma şöyle bir şey geliyor,

Küçük bir ofis, şirket açılışı yapmazsam, bilgisayarı sonra almak şartıyla maliyeti düşürebilirim. Sonrasında belki ofise takım arkadaşı alırım.

Bilgisayar ve şirket açılışı olmadan maliyetler çok düşer. Bunu bir düşüneyim. Çevrede var mı böyle bir yer araştırayım. Bu şartlarda elektrik, internet, kira, gıda gibi giderler olacak.

Bu şekilde ofis tutmanın yani ofiste ticari faaliyet göstermeden tutmanın önünde yasal bir sorun yoksa yapılabilir.

telatabi telatabi istalya.com Kullanıcı
  • Üyelik 25.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Social Media & Web Solutions
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** S**
  • Mesajlar 683
  • Beğeniler 282 / 122
  • Ticaret 19, (%100)

Browland adlı üyeden alıntı

Aklıma şöyle bir şey geliyor,

Küçük bir ofis, şirket açılışı yapmazsam, bilgisayarı sonra almak şartıyla maliyeti düşürebilirim. Sonrasında belki ofise takım arkadaşı alırım.

Bilgisayar ve şirket açılışı olmadan maliyetler çok düşer. Bunu bir düşüneyim. Çevrede var mı böyle bir yer araştırayım. Bu şartlarda elektrik, internet, kira, gıda gibi giderler olacak.

Bu şekilde ofis tutmanın yani ofiste ticari faaliyet göstermeden tutmanın önünde yasal bir sorun yoksa yapılabilir.

hiçbir sorun yok
maliye açısında sorun teşkil eden şey hesaba girip çıkan şeylerin ticari görünüm kazanması

işletmeler için en önemli şey "kira" bence. o yüzden uygun fiyatlı bakın.
Browland

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 13.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad Ö** Ş**
  • Mesajlar 1154
  • Beğeniler 747 / 748
  • Ticaret 3, (%100)
telatabi az önce bir esnafa ne kadar ödediğini sordum. Aşağı yukarı benim istediğim büyüklükte. 350 ödüyormuş. Yol üstü. Akşam başka bir esnaf arkadaşla görüşeceğim, uygun dükkan veya küçük bir ev de olabilir yer var mı diye.

Masrafları azaltmak için başlangıçta internet almayabilirim. Mobil 15 gb hakkım var. İzleyeceğim eğitim videolarını evde indirip ofiste izleyebilirim, onun dışında yeter bana.

Geriye sabit gider olarak, elektrik ve kira kalıyor. Küçük bir ilçe olduğundan 250 - 300 arası bir yer bulabilirim, lokasyonun önemi yok sonuçta.

KazanamayanAdam KazanamayanAdam WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.07.2019
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek İşsiz
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad G** K**
  • Mesajlar 169
  • Beğeniler 85 / 39
  • Ticaret 0, (%0)
Pinterest spam mı?

• Üyelik 13.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad Ö** Ş**
  • Mesajlar 1154
  • Beğeniler 747 / 748
  • Ticaret 3, (%100)
KazanamayanAdam evet

KazanamayanAdam KazanamayanAdam WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.07.2019
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek İşsiz
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad G** K**
  • Mesajlar 169
  • Beğeniler 85 / 39
  • Ticaret 0, (%0)

Üstad sen daha iyisini bilirsin de sakın ola Spam işinde adsense gelirine güvenip böyle bir oluşuma gitme sakın sakın bir kardeş tavsiyesi. Küçük mebla ama acı tecrübeler yaşadım. Spam ve adsense varsa bir işin içinde o iş her an seni yüzüstü bırakabilir.

Victoryksk Victoryksk Aracdk-Yakında Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Web
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Z** Ö**
  • Mesajlar 1599
  • Beğeniler 306 / 523
  • Ticaret 34, (%100)
Hocam küçük bir ev veya dükkan konusunu iyi düşünmüşsünüz. Sadece rahat çalışabilmek için şirketti ofisti bilmem neydi uğraşmaya gerek yok. Bir de genelde ilçelerde kaymakamlıklara bağlı veya belediyelere bağlı kütüphaneler oluyor. Bazılarında ücretsiz internet falan oluyor. Belki oraları da değerlendirebilirsiniz varsa ilçenizde.

• Üyelik 13.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad Ö** Ş**
  • Mesajlar 1154
  • Beğeniler 747 / 748
  • Ticaret 3, (%100)
KazanamayanAdam önerin için teşekkür ederim. Mevcut adsense ile 1 yıldır yapıyorum. Onun dışında 2 tane adsense banlattım (pinterest değil). Biraz tecrübe edindik. Yedekte 2 adsense var. Spam yaparken de bodoslama dalmamak gerekli... Yüksek tutarlarda kayıp yaşayanı biliyorum.

İşi usulünce yapmaya çalışıyorum... To oranı düşük seviyede, her konuda makale var ve makaleleri kendim yazıyorum (2 site hariç ama onlarda da makaleler özgün sayılır)

Pinterest spam biraz farklı anlayacağın.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al