wmaraci reklam
lidertakipci

Bilişim hukuku hakkında danışmak isteklerinizi sorabilirsiniz

77 Mesajlar 12.565 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

bilisimhukuku bilisimhukuku Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek TBB BİLİŞİM HUKUKU DANIŞMANI
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 375
  • Beğeniler 160 / 184
  • Ticaret 6, (%83)
Bendemi olmadığını düşünüyorsun 2012 temmuz ayından itibaren bende var kardeşim daha bilişim suçları maddeleri 243/244 daha oturmamıştı bile :)

wmaraci
reklam

bilisimhukuku bilisimhukuku Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek TBB BİLİŞİM HUKUKU DANIŞMANI
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 375
  • Beğeniler 160 / 184
  • Ticaret 6, (%83)

eren7 adlı üyeden alıntı

yinede bilişim hukuku konusundaki bilgileri hukuk lisansını tamamlayıp,türkiyede bilisim hukuku alanında tek mastar programı bulunan Bilgi üniversitesinde yüksek lisans eğitimi tamamlamış
hukukçulardan almak daha sağlıklı bence, hukuki eğitim olmadan sertifika programıyla ..... çokta yeterli bir bilgi birikimi olduğunu düşünmüyorum

7 yıldır bir fiil arkadaşlara yardımcı oluyorum sizin tecrübeniz benimkinden iyiyse buyrun sizi sahneye alalım

Ben sana 7 yıllık yetkili belgeli emlakçıyım diyorum sen gayrimenkul danışmanı ol diyorsun:)

StreetStiLLs StreetStiLLs WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Matematik Öğretmeni
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 756
  • Beğeniler 6 / 57
  • Ticaret 3, (%100)
Merhaba marka tescil konusunda bilginiz var mı?

Eğer var ise almak istediğim bir marka var ve bu markanın benzeri alınmış.

Örnek vermek gerekirse ;

harfler ve burada yerine başka kelimeler gelicek

abcd-burada benim istediğim 2 sınıfta da alınmış

Benim almak istediğim;

abceburada aynı sınıflarda alıcam ve aynı faaliyeti göstericez. Alan kişi benden önce davranıp benzerini almış.

İlerde hem marka olarak hem de ürün satarken aynı tarz ürün satışından dolayı zarar görmek istemiyorum.

Önerileriniz nedir?

Bu markayı alsam bile riskler mevcut mu ?

emulnurullah emulnurullah Payerme.com Kullanıcı
  • Üyelik 03.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Teknisyen
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad N** E**
  • Mesajlar 180
  • Beğeniler 34 / 34
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba hocam aracı hizmet sağlayıcıları hakkında bilgi verirmisiniz hepsiburada tarzı website kurmak istiyorum şahıs şirketi kurmak yeterlimidir alıcının aldığı ürün için bizim mi fatura kesmemiz gerekiyor yoksa satıcının mı ayrıca daha başka prosedürler var mıdır?

Telegram botlarınızı yapabilirim, iletişim t.me/emulnurullah
wmaraci
wmaraci

CivanDemir CivanDemir Merhaba Dünya Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Teknisyen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** D**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 330 / 389
  • Ticaret 14, (%100)
Telefonumuza gelen "Samsung telefon kazandınız" gibi ************** mesajlar bilişim suçlarına mı girer? Bunları kolay yoldan şikayet edebileceğimiz bir yöntem yok mu? Veya savcılıkla v.s. kovalasak sonuç alabilir miyiz?

nostardamus nostardamus WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.09.2020
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Şanlıurfa
  • Ad Soyad A** S**
  • Mesajlar 15
  • Beğeniler 1 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar,uzun süredir web site sahibiyim sitemde filmler oyunlar uygulamalar vs gibi şeyler paylaşıyordum, lakin filmlerle ilgili herhangi bir yasal hak uyarısı geldiğinde filmi kaldırıyordum bugün polisler geldiler karakola gidip 3 adet film için telif hakkı nedeniyle ifademi alıp bıraktılar ifademde normalde mail yoluyla ikaz gelirdi ikaz gelince bende filmi kaldırırdım ama bu sefer adı geçen filmlerle ilgili herhangi bir ikaz gelmedi ve bende ikaz gelmeden cezai işlem uygulanamaz sanıyordum vs vs ifademi verdim ve gerçekten bilmiyordum,o olaydan sonra filmleri siteden kaldırdım hangi ceza işlemler uygulanır bilgi verebilir misiniz teşekkürler.

Storyman Storyman Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 31.08.2020
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Reklam Ajansı ve Web Geliştirm
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 210
  • Beğeniler 129 / 105
  • Ticaret 1, (%100)

CivanDemir adlı üyeden alıntı

Telefonumuza gelen "Samsung telefon kazandınız" gibi ************** mesajlar bilişim suçlarına mı girer? Bunları kolay yoldan şikayet edebileceğimiz bir yöntem yok mu? Veya savcılıkla v.s. kovalasak sonuç alabilir miyiz?

Bu normalde **************lık suçu olarak işlem görür. İncelemeye göre nitelikli veya basit **************lık olarak değerlendirilir. Basit **************lık uzlaşmaya tabidir. Savcılığa gerekli kanıt ve görüntülerle şikâyetçi olabilirsiniz.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al