wmaraci reklam

Bir siteye sadece izin verilen cihazlardan erişim sağlanması

4 Mesajlar 630 Okunma
wmaraci reklam

manav manav WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad F** T**
  • Mesajlar 156
  • Beğeniler 43 / 22
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar bir online stok programımız var. Buna kullanacak firmalar üye olacaklar. Kendimizce güvenlik önlemleri aldık. Ama benim aklıma bir de şu geldi. Sonuçta ben genele açık bir site yapmıyorum sadece üye şirketlerim erişebilse bu da saldırılar için iyi bir önlem olmaz mı? Doğru anahtar kelimeleri mi kullanamadım bilmiyorum ama araştırmalarımda bir şey bulamadım. Neyi öğrenmeliyim bilgisi olanlar konu başlığı olarak da olsa yardımcı olabilirler mi?
Erdemburak25

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

• Üyelik 13.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad F** T**
  • Mesajlar 156
  • Beğeniler 43 / 22
  • Ticaret 0, (%0)
@Erdemburak25 arkadaş sağol beğenmişsin ama bir tane cevap veren çıkmadı ya çok mu zor oldu soru anlamadım ben de :)

ramazankonur ramazankonur WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Web Programlama
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad R** K**
  • Mesajlar 422
  • Beğeniler 36 / 96
  • Ticaret 1, (%100)
eğer giriş yapacak cihazlar sabit bir ipye bağlıysa ip kısıtlaması getirebilirsin en hızlı çözüm bu olur.

firmaya özel çerezler oluşturabilirsin.dışardan giriş yapılmaya kalktığında o firmaya ait çerez yoksa pc de erişimi kısıtlarsın.dışardan deneme yapan birisi çerez kontrolü yapıp yapmadığını bilemez direkt login ekranından atar anasayfaya yönlendirirsin.tabi bunun dezavantajıda var.sistemde ccleaner gibi bir uygulama ile temizlik yağıldığında çerezde silinir.bu durumalr içinde özel bir link ile çerez oluşturma sayfası yapabilirsin
manav

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 13.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad F** T**
  • Mesajlar 156
  • Beğeniler 43 / 22
  • Ticaret 0, (%0)
ramazankonur dediğiniz yöntem hakikaten mantıklı teşekkür ederim. tam aradığım şey buydu.

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al