wmaraci reklam
lidertakipci

Onlıne bılardo oyunu yaptırılır mı

9 Mesajlar 945 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

bayeco06 bayeco06 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.12.2019
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** B**
  • Mesajlar 142
  • Beğeniler 47 / 20
  • Ticaret 0, (%0)
Photon server kullanıyor 175 usdlık paketı alsak aylık 1200 lıra kafadan gıderı olacak + üstüne bıde para ödüllü yapmayı dusunuyorum .d sizce mantıklı mı diğer türlü 3d oyun geliştirmeye başlayacağım onunda bı helalınden 10 000 tl gideri olacak + 1200 de server parası tabi ne önerirsiniz ?

wmaraci
reklam

borderking borderking WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2020
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek özel sektör
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Z** K**
  • Mesajlar 122
  • Beğeniler 27 / 34
  • Ticaret 1, (%100)
Zamanında crom3d bilardo vardı sağlam oyundu, kapatılınca fanları çok uğraştı ama açtıramadılar, normalde siemens sponsorluğundaydı, siemens ya kapattırmış yada sponsorluktan çekilmiş.
Eğer yapabilirsen neden olmasın, ama bu giderleri biraz kısman lazım
bayeco06

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 07.12.2019
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** B**
  • Mesajlar 142
  • Beğeniler 47 / 20
  • Ticaret 0, (%0)
para ödüllü olması cezbeder gibi insanları o noktada tutacağına hiç şüphem yok iyi bişey yapabilirsem, ancak photon server gideri 1200 tl :/ hadi sınırlı paket aldık diyelim 600 tl de onun gideri kafam karışık açıkcası :confused:

borderking borderking WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2020
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek özel sektör
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Z** K**
  • Mesajlar 122
  • Beğeniler 27 / 34
  • Ticaret 1, (%100)
para ödülü (bence) anlamsız arkadaşım, eğer böyle bir oyun yapıyorsan hedef kitlen daha çok avrupa-amerika olmalı, oradaki insanları ise TL ile çekemezsin, tek şansın oyuna giren herkesi oyuna bağlamak ve bu şekilde yayılmak.

ya dizi mi izleyeyim yoksa 2 tur 8-top mu gömeyim diye düşündürmen lazım, buda içerikle olur. crom da içerik kusursuzdu.
lvl sistemi, ıstaka upgrade fln çok iyiydi
bayeco06

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

azembilisim azembilisim azembilisim.com Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Profesyonel Web Çözümleri
  • Konum Konya
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 872
  • Beğeniler 79 / 323
  • Ticaret 22, (%100)
Ödüllü yapman hem sana maaliyetli olur hem de hedef kitleni kısıtlar. Hedef kitlen tüm dünyadan Türkiye'ye düşmüş olur. Onun yerine ödül olarak haftanin-ayin-haritanin-oyun türünün birincilerine özel madalya-rank-cerceve gibi ödüller hem maaliyetsiz olur hem oyuncuyu cezbeder hem de oyuncu bunun için hirslanir ve daha oynar oyunu. Ödüle vereceğin paranın üstüne kat kat fazlasını reklama vermen gerek. Reklam filmi çektirmek gerek (gerçek oyuncuyla falan, animasyon değil yani) ve deli gibi yayılması lazım reklamın. Bak mesala tiktok'a (eski haliyle musical.ly :) ) Artık belli bir süre sonra kullanıcılar merak etmeye başlamıştı " ulan ne bu salak salak videolar cekiyorlarmis bı bakayım" dediler. Şimdi dünyanın parasını kazanıyor. Oyundan en az 2 yıl gelir beklemeyip kazandigin her parayı reklama vermen lazım. Gerekirse 10 popüler kanalda aynı anda reklama gireceksin. Daha sonra yurt dışında tek tek her ülkede tv reklamlarına çıkacaksın. Bu dedigim çok uçuk kaçık bir şey olabilir ama bence başarı budur.
bayeco06

kişi bu mesajı beğendi.

azembilisim.com | Profesyonel Web Çözümleri

• Üyelik 07.12.2019
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** B**
  • Mesajlar 142
  • Beğeniler 47 / 20
  • Ticaret 0, (%0)
sponsor desteğiyle max 30.000 tl bütçem olacak reklam için :D gözler yaşlı , gelirinde değilimde , bütçeyi düşününce sanki gideri daha düşük, tutma ihtimali daha yüksek başka bir oyuna yönelmeliymişim gibi geliyor çünkü etim ne budum ne :D Biraz bişeyler kazanınca yönelicem bilardoyu ertelesem daha iyi gibi , cevaplar için teşekkür ederim :)

ikodev ikodev Developer Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Developer
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad İ** Ş**
  • Mesajlar 1020
  • Beğeniler 321 / 320
  • Ticaret 19, (%100)
Neden Photon kullanıyor sunuz hocam? Kendi server-client sisteminizi oluşturun aman aman öldürücü bir zorluğuda yok. Photon aşırı derecede pahalı bir sistem. Yani ona verilen ücret ile kendi fiziksel sunucunuzu alsanız çok çok daha iyi bir makine ve user sayısına ulaşıyorsunuz. Bunun harici bir engel yok yapılabilir bir proje
bayeco06

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 07.12.2019
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** B**
  • Mesajlar 142
  • Beğeniler 47 / 20
  • Ticaret 0, (%0)
işin aslı şu ben kodlama bilmiyorum , oyunu kafamda tasarlıyorum kaynak kodunu alıyorum , kodcu kodlama değişikliklerini yapıyor grafiker grafikleri ayarlıyor ben yayına veriyorum, daha önce 1 uygulama yaptım ( yayın aşamasında şuan ) 1 tanede hazır almışlığım var ileri bir tecrübem yok kendi serverimi yapabilecek kadar , unity serverler güzel ancak büyük bir oyununuz varsa ilerde photon ile değiştirmek daha mantıklı gibi , kendi serverimizi kursak onunda maliyeti azımsanmayacak kadar çok olur diye düşünüyorum

• Üyelik 07.12.2019
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** B**
  • Mesajlar 142
  • Beğeniler 47 / 20
  • Ticaret 0, (%0)

emreyavsan adlı üyeden alıntı

Ödüllü yapman hem sana maaliyetli olur hem de hedef kitleni kısıtlar. Hedef kitlen tüm dünyadan Türkiye'ye düşmüş olur. Onun yerine ödül olarak haftanin-ayin-haritanin-oyun türünün birincilerine özel madalya-rank-cerceve gibi ödüller hem maaliyetsiz olur hem oyuncuyu cezbeder hem de oyuncu bunun için hirslanir ve daha oynar oyunu. Ödüle vereceğin paranın üstüne kat kat fazlasını reklama vermen gerek. Reklam filmi çektirmek gerek (gerçek oyuncuyla falan, animasyon değil yani) ve deli gibi yayılması lazım reklamın. Bak mesala tiktok'a (eski haliyle musical.ly :) ) Artık belli bir süre sonra kullanıcılar merak etmeye başlamıştı " ulan ne bu salak salak videolar cekiyorlarmis bı bakayım" dediler. Şimdi dünyanın parasını kazanıyor. Oyundan en az 2 yıl gelir beklemeyip kazandigin her parayı reklama vermen lazım. Gerekirse 10 popüler kanalda aynı anda reklama gireceksin. Daha sonra yurt dışında tek tek her ülkede tv reklamlarına çıkacaksın. Bu dedigim çok uçuk kaçık bir şey olabilir ama bence başarı budur.

istediğim oyunu yapsam gelir getirir gelen paranında %70 ını reklama harcarım duzenlı oraya kadar sıkıntı yok :D sabit gider en buyuk sorun :/

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al