wmaraci reklam
lidertakipci

ingilizce bilmeden, ingilizce web sitesi yürütülebilir mi?

10 Mesajlar 966 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

amatoryus amatoryus WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek müzisyen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** G**
  • Mesajlar 1531
  • Beğeniler 253 / 293
  • Ticaret 1, (%0)
Selam arkadaşlar, vaktim bol değerlendirmek istiyorum, bir web sitesi açıp getirisi olsun diyorum bunun için ingilizce site açmayı tavsiye ediyorlar ama benim yabancı dil bilgim çok az dil bilmeden yapabilir miyim ve nereden başlamalıyım nasıl bir yol izlemeliyim tavsiyeleriniz nelerdir

wmaraci
reklam

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
İngilizce sektörün rekabeti Türkiye’ye benzemiyor gerçekten. Çünkü şöyle bir durum var internettenTürkçe yer alan o bilgilerin çoğu zaten İngilizce kaynaklardan alıntı. Günümüzde üretilen yerli Youtube içerikleri de İngilizce kanallardan alıntı. Hal böyle olunca direk İngilizce kaynaklara kafa tutmak rekabetin seviyesini artırabiliyor. (Belirli kategoriler yeni sektörler tabiki hariç tutulabilir.)

Demek istediğim İngilizce site açacaksanız İngilizce bilip bilmemek problem olmaz. Bütçeniz varsa güzel makale yazarları bulabilirsiniz veya kaliteli çeviri hizmetleri de alabilirsiniz. Tek soru işareti seçtiğiniz kategorideki İngilizce kaynaklarla baş edip edemeyeceğiniz olmalı.
amatoryus FurkanCanoz

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 26.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek müzisyen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** G**
  • Mesajlar 1531
  • Beğeniler 253 / 293
  • Ticaret 1, (%0)
sworks Güzel bir açıklama olmuş hocam teşekkür ederim yorumunuz için
sworks

kişi bu mesajı beğendi.

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
amatoryus rica ederim ekleme olarak sonradan aklıma gelen bir örnekten de bahsedebilirim. Mesela yabancı tshirt satışına aracı olan bugün karşılaştığım bir site var. Hiçbir şekilde satış yapmıyor sadece hazır tshirt satan sitelere link veriyor ve satış üzerinden komisyon alıyor. Bu sistemi yapması çok ama çok basit benzerini yapmak bir gün bile almaz. Ama böyle bir proje düşündüğünüz an bahsettiğim sitenin milyon dolarlık satışa aracılık yaptığını görünce orada rekabet seviyesi işin içine giriyor ve böyle basit bir projenin imkansızlaşmasına sebep oluyor. :) O sebeple sektör çok önemli.
amatoryus mustafa335

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 26.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek müzisyen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** G**
  • Mesajlar 1531
  • Beğeniler 253 / 293
  • Ticaret 1, (%0)
sworks Evet hocam haklısınız demek istediğinizi çok iyi anladım araştırma yapıyorum umarım her şey yolunda gider ;) teşekkürler

hso421 hso421 WM Aracı E-Mail Onaysız
  • Üyelik 05.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 149
  • Beğeniler 6 / 9
  • Ticaret 0, (%0)

sworks adlı üyeden alıntı

amatoryus rica ederim ekleme olarak sonradan aklıma gelen bir örnekten de bahsedebilirim. Mesela yabancı tshirt satışına aracı olan bugün karşılaştığım bir site var. Hiçbir şekilde satış yapmıyor sadece hazır tshirt satan sitelere link veriyor ve satış üzerinden komisyon alıyor. Bu sistemi yapması çok ama çok basit benzerini yapmak bir gün bile almaz. Ama böyle bir proje düşündüğünüz an bahsettiğim sitenin milyon dolarlık satışa aracılık yaptığını görünce orada rekabet seviyesi işin içine giriyor ve böyle basit bir projenin imkansızlaşmasına sebep oluyor. :) O sebeple sektör çok önemli.

Rica etsem site linkini alabilirmiyim merak ettim de...

netvampire netvampire WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.08.2019
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Nakliye uzmanı
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 31
  • Beğeniler 5 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
Hangi sektörde ne sitesi açacağınız önemli örnek olarak apk indirme sitesi yapacaksanız İngilizceye çok hakim olmanıza gerek yok ama belli bir sektörde makaleler yazacaksanız gerekli.

cipralex cipralex WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Tasarım
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad G** Ü**
  • Mesajlar 195
  • Beğeniler 29 / 56
  • Ticaret 0, (%0)

sworks adlı üyeden alıntı

İngilizce sektörün rekabeti Türkiye’ye benzemiyor gerçekten. Çünkü şöyle bir durum var internettenTürkçe yer alan o bilgilerin çoğu zaten İngilizce kaynaklardan alıntı. Günümüzde üretilen yerli Youtube içerikleri de İngilizce kanallardan alıntı. Hal böyle olunca direk İngilizce kaynaklara kafa tutmak rekabetin seviyesini artırabiliyor. (Belirli kategoriler yeni sektörler tabiki hariç tutulabilir.)

Demek istediğim İngilizce site açacaksanız İngilizce bilip bilmemek problem olmaz. Bütçeniz varsa güzel makale yazarları bulabilirsiniz veya kaliteli çeviri hizmetleri de alabilirsiniz. Tek soru işareti seçtiğiniz kategorideki İngilizce kaynaklarla baş edip edemeyeceğiniz olmalı.

Çok güzel bir açıklama peki rekabet konusunda ne tavsiye edersiniz?

CenkOnsoy CenkOnsoy Skype: cenkonsoy Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Uzman Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 4042
  • Beğeniler 77 / 1356
  • Ticaret 37, (%100)
Rakı içmeyi bilmeden şişenin dibini görmeye benzer demeyi çok istedim :) Kalıcı olmaz dostum, zaman heba etmeyin derim.

Bilim Forum | Bilimgunlugu.com

Gurer69 Gurer69 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2019
  • Yaş/Cinsiyet 55 / E
  • Meslek -
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 279
  • Beğeniler 8 / 80
  • Ticaret 0, (%0)
ingilizce içerikte rekabet çok yüksek iyi bir alan bulup ilerlemeniz gerekir. Dil bilmeden makale satın alarak uzun soluklu garanti yoldan ilerlemektense dilinizide bir şekilde geliştirmenizi öneririm

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al