wmaraci reklam
lidertakipci

The WP Teması kullananlar acilen baksın!

27 Mesajlar 2.731 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

azembilisim azembilisim azembilisim.com Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Profesyonel Web Çözümleri
  • Konum Konya
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 872
  • Beğeniler 79 / 323
  • Ticaret 22, (%100)
Merhaba. Dün bir arkadaş da konu açmış zaten, temalarda exploit falan bulunmuş diye. Dün konuyu yakından takip ettim. Önceden beri olan bir şikayet söz konusu var, özellikle ***'da bir sürü şikayet konusu var. Thewp diye aratarak açılmış tüm konuları görebilirsiniz.

Zaten uzun zamandır müşteriler şikayetçiymiş. Sitelerine backlink, hacklink, +18 reklam vs. yayınlanıyormuş. Müşteriler ne zaman şikayet konusu açsa veya destek talebi yollasalar hep sunucu kaynaklı olduğunu falan belirtiyorlarmış. Tabi kimsede kanıt olmayınca herhangi bir işlem yapılamıyormuş.

Dün ***'dan arkadaşın birisi bu arkadaşların kötü eylemini ortaya çıkaran bir konu yayınlamış ve bu konudan başı yananların çoğu o konuya toplanmış. Adamlar kendi temalarına kendi yazılımlarını entegre etmişler ve bu temayı kullananların (Evet 200-300 TL vererek satın alınan temalar bunlar, warez falan değil) sitelerinde bir sürü site zararına işlem yapmışlar. The WP firması ile alakalı 2 *** üyeliği bugün banlandı. Burda da satışını yapan birisi varsa yönetim el atsın.

Bu yüzden The WP firmasından tema alanlar hakkınızı yasal yollar ile arayın. İyi forumlar dilerim.

İlgili *** linki: https://www.***.net/cozumlenmis-sikayetler/2259327-thewp-gen-tr-temalarinda-exploit-var.html
yilmaz70

kişi bu mesajı beğendi.

azembilisim.com | Profesyonel Web Çözümleri
wmaraci
reklam

JimmyJoker JimmyJoker Web Developer Kullanıcı
  • Üyelik 23.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek WordPress Uzmanı
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 590
  • Beğeniler 80 / 196
  • Ticaret 17, (%100)
Yararlı konu hocam, bilgilendirme için teşekkürler.

Anlamadığım şey bu nasıl bir cesaret? Ayıptır gerçekten.

• Üyelik 10.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 872
  • Beğeniler 79 / 323
  • Ticaret 22, (%100)
silinebilir

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3157 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Açıklama bile yapamamış, isabet olmuş.

Ben de bir konuda denk gelmiştim ama dosyalara erişim olmadığı için iftira olmasın dedim kendi kendime.

Aslında böyle bir konu açılmışken belirtmekte fayda var; bazı Türk temaları maalesef 406 hatasına neden olmaktadır Search Console da. Bu yüzden ben hep uzak durmuşumdur maalesef.

Evet, yabancı temalar ateş pahası ancak adamlarda böyle dengesizlikler yok. İade deseniz, geç olsa da alıyorsunuz zaten. Gerçi geç olması da iletişimsizlikten kaynaklanıyor biraz. Ama en azından cevap vermeye tenezzül ediyorlar :)

The Wp ağır bedeller ödeyecek gibi görünüyor. Net söylüyorum; işini bilen bir avukat çok fena ceza almalarını sağlar.

Umarım yakın bir zamanda çözüm bulur bunların temasını kullananlar.
webloggi

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 10.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 872
  • Beğeniler 79 / 323
  • Ticaret 22, (%100)
yilmaz70 şimdiye kadar çok kez ismi duyulan bu firma cidden ağır bedeller ödeyecek gibi duruyorlar. Ama bence bir önlem alınmıştır, bunu yapmaya cesaret edenler gerisini de düşünmüşlerdir. İnşallah tez zamanda adalet yerini bulur.
yilmaz70

kişi bu mesajı beğendi.

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3157 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)

emreyavsan adlı üyeden alıntı

yilmaz70 şimdiye kadar çok kez ismi duyulan bu firma cidden ağır bedeller ödeyecek gibi duruyorlar. Ama bence bir önlem alınmıştır, bunu yapmaya cesaret edenler gerisini de düşünmüşlerdir. İnşallah tez zamanda adalet yerini bulur.

Ben bir önlem aldıklarına ihtimal vermiyorum. Önlem almayı düşünen; zaten böyle bir salaklığa kalkışmaz :) Ha, kaçarlar mı derseniz beklerim onu. Ama elbet bir yerde yakayı ele verirler.

İlahi adalet yerini bulur, o konuda hiç şüphem yok.

Bana tema satacak ve beni farklı şekillerde etiketleyecek :) Ben o insan müsveddesinin burnundan getiririm acımam hiç.

Temayı kullanan herkesin acil hukuki olarak hakkını araması gerekiyor. Benim temada yokmuş yahu, bana ne dememesi gerekiyor mesela. Çok ciddi bir suç bu nihayetinde. Bana dokunmayan yaşasın mantığı olursa bu tipler her zaman bildiğini yapar ve insanlar da mağdur olur.

Umarım herkes bilinçli davranarak hakkını arar.

ecloud ecloud CYBER SEC. Kullanıcı
  • Üyelik 27.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Siber Güvenlik Uzmanı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** P**
  • Mesajlar 151
  • Beğeniler 97 / 44
  • Ticaret 0, (%0)
Bilinçli mi bilinçsiz mi bilmem ama aynı olaya bundan bir kaç ay önce rastladım ve düzenlememi kendim yaptım tabi içimden bir çok güzel düşünceleri de dışa vurdum. Bir kaç ay önce bazı güncellemeler yayınlamışlardı bu güncellemeler ile bunu çözmüşlerdi de neden sonra herhalde millet uyandı yavaştan topuklayalım havasına girdiler. Burada güzel güzel konuşuyoruz da Kadir'in gelip açıklama yapması lazım sürekli alışveriş yapmayan ben bile almışsam nice insan vardır. Konuyu açan arkadaşa teşekkür ederim bilgilendirme sağladığı için.

Makalecity Makalecity www.makalecity.com Kullanıcı
  • Üyelik 19.02.2020
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek İçerik Hizmetleri
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad N** A**
  • Mesajlar 54
  • Beğeniler 1 / 16
  • Ticaret 2, (%100)
Merhaba

Bir insan ya da firma iyi para kazandığı ve potansiyel müşterileri olduğu bir alanda neden yasa dışı ve uygunsuz işler yapar gerçekten anlayamadık. Buna rahat batması da denebilir.

İyi Forumlar

• Üyelik 10.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 872
  • Beğeniler 79 / 323
  • Ticaret 22, (%100)
silinebilir

ecloud ecloud CYBER SEC. Kullanıcı
  • Üyelik 27.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Siber Güvenlik Uzmanı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** P**
  • Mesajlar 151
  • Beğeniler 97 / 44
  • Ticaret 0, (%0)

emreyavsan adlı üyeden alıntı

WM Aracı'nda bu arkadaşların üyeliği var mı bilmem. Ama ***'da 2 farklı üyelik bundan dolayı banlandı, üstelik konuya savunma bile yapmadılar.
Eğer ki savunma yapılmamış ise ya savunma yapacak yüz yoktur yada ne bileyim başka bir olay dönüyordur herşey olabilir en mantıklısı beklemek bir süre daha ses çıkmaz ise adli merciler konuşur kimsenin hakkı kimse de kalmaz hele ki böyle bir devirde. Söz konusu temalar kişisel temalar da değil haber sitelerine kurduğumuz temalardan böyle bir durumda müşterilerin tepkisi bize karşı nasıl olursa bizim de onlara karşı öyle olması lazım.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al