wmaraci reklam
lidertakipci

Fitness BOYU kısaltırmı?

4 Mesajlar 842 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

rahimcanatis rahimcanatis Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.03.2020
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek fitness eğitmeni
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad R** A**
  • Mesajlar 5
  • Beğeniler 2 / 1
  • Ticaret 0, (%0)

Çoğu aile çocuklarını spora göndermekten çekiniyor sebebi ise fitness’in boy kısalığına sebep olacağı düşüncesi.

Kızlarda ve Erkeklerde ergenlik döneminde spora gitmek isteseler de aileleri tarafından engelleniyor boyun kısalır diye .

Anlatacağım hepsi ergenlik çağındaki bireyler için..

Peki doğru mu ağırlık çalışırsak kısa mı kalırız ?

Evet arkadaşlar cevabım evet kısa kalırsınız.
Çünkü profesyonel biriyle çalışmıyorsunuz .
Bilgisizce spora başlıyoruz.
Spora başlayan kimse antrenöre başvurmuyor.
Başvursa dahi hocalarının bilgisizliğinden kısa kalıyorlar.
Herkes kendi kafasına göre program yapıyor yemek yiyor . Görüyo abi mrolmpia olmuş adam aç abi hemen ver ordan Arnold yarışmada nasıl beslenir izle abi oh miss 15 yaşında çocuk daha spora yeni başlamış 1kg tavuk et 800 gr pirinç yiyo. Ona göre bakıyo işte Kai Greene kaç kilo squat yapıyo off 400 kg hemen squat giriyo ağır kiloya zorluyor da zorluyor . Helal kardeşim diz kemik gelişimin durdu . Bakıyo Phil Heath napiyor deadlift hemen ağır kilolar takılıyo çat pat giriliyo . Afferim kardeşim L-4 L-5’i eline aldın artık adam gibi ayakta da duramayacaksın.

Gelelim neden kısa kalıyoruz ?
Vucudumuzda en büyük kemik olan femur, tbia ve fibulayı femura bağlayan kas ise quadrceps ve hamstring grubu. Şimdi bunu neden söyledim ?
Siz bacak çalıştığınızda ağır kilolarla squat veya leg press girdiğinizde patellanın boşluğunu kapatıp ordaki menisküs olarak bilinen kıkırdak parçayı sıkıştırıyorsunuz. Bu da boy uzamanıza engel oluyor vücut uzamak istiyor siz ise baskı yapıp hayır kardeşim nereye diyorsunuz ne için ? 100 kg squat yapıyorum diye şekil yapmak için bravo helal bee.

Şimdi squat yapmazsak bacak çalışmazsak boyumuz uzamaya devam eder mi?
Evet devam eder çünkü mantık belli .

Düşük ağırlıkla çalışılabilir bu arada leg extention yapılabilir lunge yapılabilir.

Peki biz dikkatlice çalıştık hocam kas gruplarımızda öküz gibi ağırlık takıp çalışmadık o zaman boyumuz uzar mı ?

Evet arkadaşlar boy uzamanıza katkı sağlar spor yapmanız , kemik gelişimine ve büyüme hormonunuzu arttırdığı için antrenman otomatikman boy uzamasına da katkı sağlayacaktır. Atla deve değil ama örnek veriyorum 1.70de kalacaksanız 1.73 olursunuz. saygılarımla…
kaynak:https://rahimcanatis.xyz/
Lions

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Lions Lions WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Web-Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 1027
  • Beğeniler 366 / 534
  • Ticaret 5, (%100)
Lise sonda fitness'a ilk başladığımda boyum 1.55'di. 1 yıl sonra 1.71 olmuştum. Fitness boy kısaltmaz aksine gelişim döneminde uzatır :) Elinize sağlık.
birsevda

kişi bu mesajı beğendi.

Thetis Thetis XLR Kullanıcı
  • Üyelik 13.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Özel Eğitim Öğretmenliği
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 125
  • Beğeniler 37 / 33
  • Ticaret 2, (%100)
Mr. Olympia ların kısa olmasının sebebi spor değil,genetikleridir. Misal Arnold 1.88 boyundaydı.
Halter sporunda da aynı mantık vardır. Kısa boylu insanlar halter sporunu daha kolay yapabilmekte. Kol ve bacaklarınız ne kadar kısa ise kaldıracağınız mesafe aynı orantıda kısalıyor. Naim Süleymanoğlunu örnek verebiliriz.
Yani anlatmak istediğim: Spor sizi kısa boylu yapmıyor. Burada fitnessin boy kısalttığını yazıp Mr. Olympia gibi üst düzey profosyonel yarışmayı örnek vermeniz saçmalığın daniskası. Dediğim gibi profosyonel yarışmalara hazırlanmak için genetiğinizin uygun olması gerekmekte.

FixMakale FixMakale WM Aracı Kimlik Onayı
  • Üyelik 17.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım/Editör
  • Konum Konya
  • Ad Soyad V** E**
  • Mesajlar 77
  • Beğeniler 14 / 18
  • Ticaret 0, (%0)
Evet arkadaşlar fitness boy kisaltır ibaresinden sonra okumayı bıraktım. Fitness değil halter boyun uzamasına engel olur. Halter ve fitness aynı şey değildir.

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al