wmaraci reklam

Hosting VDS Karmaşası Hk.

9 Mesajlar 1.062 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

vaveyla vaveyla WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad R** C**
  • Mesajlar 338
  • Beğeniler 107 / 71
  • Ticaret 3, (%100)
Merhabalar,

Halihazırda VDS(2gb ram, 1cpu) kullanmaktayım. Lakin bugün farkettim ki anlık 170 kişide siteye giriş yavaşladı yanıt verme süresi uzadı.

Sağolsun firmam yeterli gelmediğini, premium hostinge gecmemi tavsiye etti.(vds istemedim ücret sıkıntısından)

Hostingde dar boğaz sorunu olmayacağını söyledi. Ben anlamadım, hosting hem ucuz hemde anlık trafikte sıkıntı olmayacak. Vds ise tam tersi..

Hosting vds espirisi nedir hocalarım yardım bekliyorum teşekkürler.
LosTTeeN

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

alperi alperi alperperi.com Kullanıcı
  • Üyelik 23.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Bilgiişlem
  • Konum Konya
  • Ad Soyad A** P**
  • Mesajlar 642
  • Beğeniler 216 / 215
  • Ticaret 4, (%100)
VDS yapılandırılmasınin gözden geçirilmesi gerekir diye düşünüyorum bu özelliklerde bir wordpress sitesi anlık 1000 kişiyi (DNS vb sorunları yoksa) çok rahat kaldırır.

LosTTeeN LosTTeeN www.anindahosting.com Kullanıcı
  • Üyelik 02.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Bilgisayar Donanım,Yazılım
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 927
  • Beğeniler 599 / 344
  • Ticaret 43, (%100)
vaveyla

Merhaba,

Siteniz wordpress mi özel mesaj ile site adınızı yazabilir misiniz ?

Size referanslarımızla birlikte hosting paketlerimizi önerebiliriz.

VDS sunucu güzel optimize edilmezse hostingden daha kötü verim alırsınız.

• Üyelik 09.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad R** C**
  • Mesajlar 338
  • Beğeniler 107 / 71
  • Ticaret 3, (%100)

alperi adlı üyeden alıntı

VDS yapılandırılmasınin gözden geçirilmesi gerekir diye düşünüyorum bu özelliklerde bir wordpress sitesi anlık 1000 kişiyi (DNS vb sorunları yoksa) çok rahat kaldırır.

Vds yapılandırmasını nasıl yapabilirim hocam doküman varmi
alperi

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
VDS için kullanacağınız web sunucusu ve baştan sona optimizasyonu burada belirleyici olur. Aksi durumda paylaşımlı hostingin VDS'ye bir üstünlüğü söz konusu olamaz.

Panelsiz LEMP sunucular optimizasyon konusunda en iyisidir. En basit örnekle MySQL optimizasonu ayrı yapılır, Nginx/Apache optimizasyonu ayrı yapılır, Cache olayı ise bambaşka bir dünya. Bu yüzden tek bir döküman üzerinden optimize etme gibi bir seçenek maalesef yok.

Eğer hazır optimize edilmiş yapı olsun ve ekstra işlemlerle beni uğraştırmasın derseniz:
https://wmaraci.com/forum/sunucu-yonetimi/cyberpanel-kurulumu-18-adimda-kendi-resellerinizi-olusturun-2020-a-582003.html
alperi vaveyla

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 09.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad R** C**
  • Mesajlar 338
  • Beğeniler 107 / 71
  • Ticaret 3, (%100)
Hocam yanıt için teşekkürler bağlantıdaki konu için çok teşekkürler. Başka bir hocam da Cyberpanel + openlitespeed + lscache deneyin dedi. Ancak firma stabilite açısından plesk dedi. Çok sıkıntı olur mu acaba. Site hızı düşer mi biraz daha detay rica edebilir miyim? sworks

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
vaveyla Plesk tabiki şu anlık hem kullanım hem de özellik bakımından çok daha iyi bir panel ama Plesk kullanacaksanız eğer yine optimize etmek gerekiyor. Plesk'de hem Apache hem Nginx web sunucuları kullanılıyor. Sadece Nginx kullanmak için biraz da olsa bilginizin olması gerekiyor. Yeterli deneyiminiz yoksa Plesk optimizasyonu ve ayarlaması arasında kaybolup gidebilirsiniz.

Plesk daha çok profesyonel çözümler için tabiki amaca daha uygun. Örneğin çoklu siteleriniz ve güçlü sunucunuz varsa eğer optimize bir Plesk ile çok güzel sonuçlar alınır. Tek bir site için kullanacaksanız ve panel ayarları, optimizasyon vs. boğuşmak istemiyorsanız Cyberpanel iyi bir alternatif olur.

Cyberpanel ise biraz daha "kur ve direk kullan" tadında. Sunucunuz ücretsiz Litespeed lisans şartlarını karşılıyorsa Litespeed lisansı + Lscache eklentisi ile birlikte on numara performans verecektir.
vaveyla

kişi bu mesajı beğendi.

alperi alperi alperperi.com Kullanıcı
  • Üyelik 23.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Bilgiişlem
  • Konum Konya
  • Ad Soyad A** P**
  • Mesajlar 642
  • Beğeniler 216 / 215
  • Ticaret 4, (%100)
Sworks'un belirttiği gibi Lemp tavsiye ederim. Vestacp iyi bir optimizasyon ile isteklerine cevap verebilir.
sworks

kişi bu mesajı beğendi.

cliaweb cliaweb Web Hosting Sağlayıcı Kullanıcı
  • Üyelik 05.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Hosting Sağlayıcısı
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad R** Y**
  • Mesajlar 1020
  • Beğeniler 356 / 356
  • Ticaret 8, (%100)
Merhaba vaveyla

VDS-2 paketinde eş zamanlı 500 e yakın erişim sağlayabilecek şekilde optimizasyon sağlayabiliyoruz; https://www.cliaweb.com/vds-sunucu.html

İyi çalışmalar dileriz.

Linux Hosting | Linux Reseller | VPS | VDS https://www.cliaweb.com - İletişim : +90 (850) 885 10 39
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al