Sosyal ağların faydası var mı?

22 Mesajlar 3.855 Okunma
smmexpress

freddie80 freddie80 teknoloji yazarı Kullanıcı
  • Üyelik 14.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek mühendis
  • Mesajlar 252
  • Beğeniler 10 / 23
  • Ticaret 16, (%100)

Atakan adlı üyeden alıntı

Kişisel hesabınız olsaydı arkadaşlarınızı davet ederek başlardınız önce :) Fakat web sitenize ekleyerek de sayfanızın tanıtımını sağlayabilirsiniz.

Örnek olarak web sitem için açtığım Facebook sayfası: http://facebook.com/webeyn

Hocam guzel gorunuyor takipcilerin kendi arkadasların mı yoksa siteyi takip edenler mi, siteyi daha iyi tanıtmak için takipçisi olan bir hesap alıp isim değiştirmek daha iyi mi sizce

wmaraci
reklam

Atakan Atakan Emekli. Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek -
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 6139
  • Beğeniler 2442 / 2410
  • Ticaret 12, (%100)

freddie80 adlı üyeden alıntı

Hocam guzel gorunuyor takipcilerin kendi arkadasların mı yoksa siteyi takip edenler mi, siteyi daha iyi tanıtmak için takipçisi olan bir hesap alıp isim değiştirmek daha iyi mi sizce

Takipçisi olan bir hesap alıp adını site ismine çevirmek pek etik olmayabilir. İnsanlar haliyle bilemeyecekler önce ve ters tepki verebilirler :)

Birçok kişi "beğeni kasma" diye tabir ettiğimiz olayı yapıyorlar sitelerinin Facebook sayfalarına. Fakat ben doğal olmasından yanayım. Benim sayfamdaki takipçilerin küçük bir kısmı kendi arkadaşlarımdı. Sayfayı ilk açtığımda davet etmiştim ve beğenmişlerdi. Daha sonra siteyi takip edenler kendiliğinden beğenmeye başladılar :) Yavaş yavaş ilerliyor böyle.

pinokyo pinokyo Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 469
  • Beğeniler 2 / 62
  • Ticaret 2, (%100)
sosyal ağlar herzaman seo açısından iyi olmuştur çünkü sosyal ağlarda hem takipçileriniz yazınızı görüyor hemde bir nevi ping sitesi işlemi görüyor

• Üyelik 14.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek mühendis
  • Mesajlar 252
  • Beğeniler 10 / 23
  • Ticaret 16, (%100)

Atakan adlı üyeden alıntı

Takipçisi olan bir hesap alıp adını site ismine çevirmek pek etik olmayabilir. İnsanlar haliyle bilemeyecekler önce ve ters tepki verebilirler :)

Birçok kişi "beğeni kasma" diye tabir ettiğimiz olayı yapıyorlar sitelerinin Facebook sayfalarına. Fakat ben doğal olmasından yanayım. Benim sayfamdaki takipçilerin küçük bir kısmı kendi arkadaşlarımdı. Sayfayı ilk açtığımda davet etmiştim ve beğenmişlerdi. Daha sonra siteyi takip edenler kendiliğinden beğenmeye başladılar :) Yavaş yavaş ilerliyor böyle.

Tesekkurler hocam degerli fikirlerin için, en kısa sürede sitemin facebook sayfasını açacağım.

Ek Olarak:

pinokyo adlı üyeden alıntı

sosyal ağlar herzaman seo açısından iyi olmuştur çünkü sosyal ağlarda hem takipçileriniz yazınızı görüyor hemde bir nevi ping sitesi işlemi görüyor

Ping işlevi görmesi çok ilginç geldi gerçekten öyleyse bir yazının google da yükselmesi için gerekli
Atakan

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

savaser savaser WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek webmaster
  • Mesajlar 409
  • Beğeniler 57 / 76
  • Ticaret 2, (%100)
Eskiden kahvehaneler çok daha revaçtaydı.Köyde olan her olayı ordan haber alabilirdin.Bunlar da modern kahvehaneler gidersen haberin olur diğerlerinden,haberleri olur senden:)
Ha ben sevmiyorum kahvehaneleri o ayrı.

Drupal haber ve e-ticaret siteleri yapılır.

• Üyelik 14.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek mühendis
  • Mesajlar 252
  • Beğeniler 10 / 23
  • Ticaret 16, (%100)

savaser adlı üyeden alıntı

Eskiden kahvehaneler çok daha revaçtaydıçKöyde olan her olayı ordan haber alabilirdin.Bunlar da modern kahvehaneler gidersen haberin olur diğerlerinden,haberleri olur senden:)
Ha ben sevmiyorum kahvehaneleri o ayrı.

hocam bende sevmiyorum kişisel sayfam bile yok ta site tanıtımi için yapıcaz birşeyler

ercangulcay ercangulcay WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Sistem Analisti
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 155
  • Beğeniler 11 / 45
  • Ticaret 7, (%100)
twitter'da o anda en çok konuşulan konuların etiketlerini paylaşımızın sonuna eklerseniz daha da fazla kişiye ulaşıyor.

örneğin şu an en çok konuşulan konu #turkolimpiyatdallari herkes bu anahtar kelime ile ilgili ne yazılmış diye açıp bakıyor. o anda sizin yazdığınızı görür ve merak edip açar.

madonna konseri gecesi bu şekilde yüzlerce kişiye yazılarımı okutmuştum :)

AhmetK AhmetK WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 2503
  • Beğeniler 64 / 327
  • Ticaret 23, (%100)
Evet tabii ki sosyal ağların faydası çok. Sosyal ağlarda paylaştığım yazılarım daha çok okunuyor. Takipçilerim yeni yazımdan haberdar oluyor ve yeni ziyaretçiler çekebiliyorum siteye.

Siten için mutlaka Facebook, Twitter, FriendFeed, Google+ ve quup hesapları açıp yeni yazılarını tek tek elinle paylaşmalısın.

• Üyelik 14.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek mühendis
  • Mesajlar 252
  • Beğeniler 10 / 23
  • Ticaret 16, (%100)

kralizasyon adlı üyeden alıntı

Evet tabii ki sosyal ağların faydası çok. Sosyal ağlarda paylaştığım yazılarım daha çok okunuyor. Takipçilerim yeni yazımdan haberdar oluyor ve yeni ziyaretçiler çekebiliyorum siteye.

Siten için mutlaka Facebook, Twitter, FriendFeed, Google+ ve quup hesapları açıp yeni yazılarını tek tek elinle paylaşmalısın.

Facebook hesabını hazırlayarak başlıyorum ama insanlara nasıl ulaşabileceğimi bilmiyorum, umarım sıfırdan kurduğum bir sayfaya katılımcı bulabilirim
Aslında ben teknoloji tabanlı hazır bir facebook hesabı alıp o şekilde. Devam etmekten yanayım.

Atakan Atakan Emekli. Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek -
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 6139
  • Beğeniler 2442 / 2410
  • Ticaret 12, (%100)

freddie80 adlı üyeden alıntı

Facebook hesabını hazırlayarak başlıyorum ama insanlara nasıl ulaşabileceğimi bilmiyorum, umarım sıfırdan kurduğum bir sayfaya katılımcı bulabilirim
Aslında ben teknoloji tabanlı hazır bir facebook hesabı alıp o şekilde. Devam etmekten yanayım.

Facebook sayfası satın alırken herkese güvenmemenizi öneririm. Öyle yapacağınıza şöyle yapsanız; Teknoloji ile ilgili bir sayfa açarsınız, geliştirirsiniz ve daha sonra sitenizin tanıtımını yapmaya & sitenizdeki yazıları paylaşmaya başlarsınız :)

Siteniz ile ilgili sayfa kurarsanız sitenize sayfanıza ait beğen kutusu ya da sayfa adresini eklemeyi unutmayın.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al