wmaraci reklam
lidertakipci

Dahiler Aslında Dahi Değil Herkes Dahi Olabilir

13 Mesajlar 1.817 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

MehmetFazilK MehmetFazilK - Kullanıcı
  • Üyelik 23.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 905
  • Beğeniler 198 / 255
  • Ticaret 30, (%100)
Yazıyı çok dikkatli okudum ve hala katılmıyorum. Bu yazının yanlış olduğu üzerine binlerce bilimsel makale bulabilirsiniz. Deha veya üstün yetenek bunlar var olan kavramlar sen beynini ne kadar zorlarsan zorla bedenini ne kadar zorlarsan zorla bazı insanlar bazı insanlardan üstün. Bir basketbol oyuncusunu düşün NBA de profesyonel olarak oynayan biri siz tüm gücünüzle tüm varlığımıza yıllarca çalışın bir NBA oyuncusu kadar iyi olabilir misiniz cevap çok basit hayır çünkü aynı çabayı onlarda gösteriyor ve onlar yetenekli bu işe yatkın. Aynı örneği zihinsel işlevler için örnek verelim müzik ne kadar çalışırsanız çalışın Mozart olabilir misiniz tabiki hayır. Einstein örneği verelim Einstein 1 yılda öğrendiği bir bilgiyi 4 belki 5 yılda öğrenebilirsiniz çünkü dahi dediğimiz insanların kavrama yetenekleri zeka seviyesi normal olan insanlara göre çok daha fazla. Ayrıca bu insanlar çalışmayı bırakmıyor sürekli çalışmaya devam ediyor yani her 1 yılda sizin 4 yıllık bilginizi öğreniyorlar. Küçük bir hesapla 20 yılda öğrendikleri bilgileri siz 80 yılda öğrenebilirsiniz kısacası ömrümüz yetmez.

Not: Siz olarak hitap ettim ama lütfen üstünüze alınmayı orada normal zeka olan insanlardan bahsediyorum.
Thetis

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Darknet Darknet Blogger Kullanıcı
  • Üyelik 31.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1108
  • Beğeniler 125 / 293
  • Ticaret 25, (%100)
MehmetFazilK hocam fiziksel özellik ve üstünlüklerden bahsetmişsiniz, yine aynı kapıya çıkıyor. Basit bir örnek vereyim bi arkadaşım orta okulu bitirip çalışmaya başladı kamyon şoförlüğü yapıyordu bir gün arkadaş ortamında kendisini küçük gördüler ve çalıştı liseyi dışarıdan bitirdi yetmedi üstüne psikoloji okuyarak psikolog oldu şuan özel bir kolejde rehber öğretmen ve psikolog olarak çalışıyor. Demek istediğim şey beyni etkin kullanabilmek bizim elimizde bir engel durumu olmadan tabi ki. fiziksel özelliklere ve yeteneklere gelirsek o çok başka bir konu bahsettiğim şey beyin ve beyin kullanım fonksiyonu.

MehmetFazilK MehmetFazilK - Kullanıcı
  • Üyelik 23.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 905
  • Beğeniler 198 / 255
  • Ticaret 30, (%100)
Hocam anlıyorum sizi çalışmak başarı getirir konulu bir yazı ama arkadaşınızın başarılı olması dahi olduğunu göstermez. Başarılı olduğunu gösterir bir sürü normal zekaya sahip olup başarılı olan insan var benim takıldığım nokta şu bir dahi alalım bir normal zeka bir insanı alalım bu arada üstün zeka değil dahi yani çok çok zeki insanlar bunlar ikisi de tam 10 yıl çalışsın sence aynı yere gelirler mi bilime göre hayır dahi insan çok çok daha ileride olur çünkü daha hızlı kavrıyor daha hızlı çözümlüyor beyni daha verimli çalışıyor.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al