freelance iş ilanları

Tercümanım, gelir amaçlı yabancı site mi türkçe site mi kurmalıyım?

8 Mesajlar 1.086 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

yuksel824 yuksel824 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.04.2020
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek tercüman
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** Ç**
  • Mesajlar 13
  • Beğeniler 4 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Merhabalar, web tasarım işlerine merak saldım:) daha yeniyim en azından wordpressden site yönetebiliyorum, hostum var. gelir amaçlı bir site kurmak istiyorum, araştırdığım ve anladığım kadarıyla ingilizce sitelerin reklamları daha yüksek oluyormuş.. hazır meslek de uygunken ingilizce kurmak istedim ancak sizce değer mi? ingilizce içerikte sigortacılık ve finans için ödemeler yüksekmiş ancak 15-20 makale yayınlacağım site sorunsuz yayınlanır mı? tecrübeli arkadaşların yorumlarını bekliyorum. içerik olarak türkiyenin tanıtımıyla ilgili blog planlıyorum, gezilecek yerler, yenilecek yemekler vs. şimdiden teşekkürler

wmaraci
reklam

BocekBasi BocekBasi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Sıradan
  • Konum Kahramanmaraş
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 2842
  • Beğeniler 374 / 374
  • Ticaret 30, (%100)
Tabi ki yabancı kuracaksın içerik dana kalmış

https://dapasorgu.com

• Üyelik 11.04.2020
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek tercüman
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** Ç**
  • Mesajlar 13
  • Beğeniler 4 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
hocam şimdi ingilizce kaynaklarda (google supportda) arattığıma göre finans sektörü siteleri reddediliyormuş. gerekçe olarak da "özgün içeriğiniz yok zaten bu bilgilerden bir sürü var internette" vs. denmiş, bu red yeme sorunu ingilizce sitelerde sık rastlanan bir şey mi? yoksa site tıklanma aldıktan sonra google bu meseleyi pek takmaz mı? sonra bu kadar emek boşa gitmesin..

Inchredible Inchredible WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek front-end developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1130
  • Beğeniler 318 / 359
  • Ticaret 15, (%100)
Türkçe siteyi gelir için değil, hobi için açmak lazım. Adsense geliri ile yararlı bir gelir elde edebilmek çok düşük bir olasılık. İngilizce site çok ama çok daha fazla kazandırır. Hiç deneyiminiz yoksa, deneyim elde edebilmek adına Türkçe içerikler ile rekabetli bir alana girmeyi deneyebilirsiniz. Deneyim kazandıktan sonra İngilizce devam edin.

"En çok inandığımız şeyler, en az bildiklerimizdir."
- M.D. Montaigne.
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 11.04.2020
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek tercüman
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** Ç**
  • Mesajlar 13
  • Beğeniler 4 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
merhaba tesekkur ederım onerılerınız ıcın. bır sey sormak ıstıyorum, wordpress tabanlı godaddy host olan bı sıtede guvenlık sorunları yasarmıyım malumuzun web işlerinde tecrübesiz oldugumda ne yapmam gerekır bu konularda

impjix impjix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 2426
  • Beğeniler 809 / 814
  • Ticaret 17, (%100)
Finans ve sigorta dünyadaki en zorlu ve iddialı kelimelerdem ikisi. Niş bir kelime bulun oradan yürüyün hocam.

Supercalifirigida Supercalifirigida WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 373
  • Beğeniler 125 / 176
  • Ticaret 1, (%100)

yuksel824 adlı üyeden alıntı

merhaba tesekkur ederım onerılerınız ıcın. bır sey sormak ıstıyorum, wordpress tabanlı godaddy host olan bı sıtede guvenlık sorunları yasarmıyım malumuzun web işlerinde tecrübesiz oldugumda ne yapmam gerekır bu konularda

godaddy kesinlikle önermem, f/p açısından her türlü geride bir firma bana göre. güvenlikten kastınız saldırılarsa onlar zaten sağlayıcılar tarafından karşılanıyor
yuksel824

kişi bu mesajı beğendi.

Wordpress Kurulum & Destek Hizmetleri İçin PM.

• Üyelik 11.04.2020
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek tercüman
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** Ç**
  • Mesajlar 13
  • Beğeniler 4 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
yanıtlarınız için tesekkurler. dediginiz gibi finans oldukca zor ama en yuksek fıyatı da bunlar verıyor. sigortacılık veya borsayla ilgili olabilir, cok amatorce olsa da ilk aklıma seyahat, turistik site modeli geldi ama vazgeçtim milyar kere yazılmıştır zaten istanbulda nerde yenilir içilir diye :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al