wmaraci reklam
lidertakipci

Egonomiğin Kurucusu Caner Öncel İle Röportaj Yaptık

14 Mesajlar 3.019 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

USglm USglm Öğrenci Kullanıcı
  • Üyelik 07.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad U** S**
  • Mesajlar 1864
  • Beğeniler 601 / 364
  • Ticaret 24, (%100)

Türkiyenin kaliteli sitelerinin birinin sahibi olan Caner ÖNCEL Egonomik adlı kişisel bloğu ile herkes tarafından tanınıyor.Çoğu kişi Egonomiği isimce tanıyor ama site sahibini pek bilmiyor.Bizde sizleri site sahibi ile tanıştırmak kaynaştırmak için keyifli bir Röportaj yaptık.Sağolsun Caner ÖNCEL Röportaj teklifimizi hiç düşünmeden yanıtladı.Gerçekten çok keyifli delidolu bir insan kendisi.Tanışınca daha iyi anladım nasıl biri olduğunu.Şimdi hem keyifli hemde bilgilendirici Röportajımıza geçelim.

Röportajımız :

1) Merhabalar. Öncelikle Bizimle Röportaj Yaptığınız İçin Teşekkür Ederiz. Acaba Ben Biliyorum Ama Okuyucularımız İçin Adınızı Soyadınızı, Yaşınızı Ve Mesleğinizi Söyleyebilir Misiniz ?
İsmim Caner ÖNCEL. 28 yaşındayım, şu anda bir bilişim firmasında web geliştirici olarak çalışıyorum. Röportaj yapmaya değecek bir şeyler yaptığımı gösterdiğiniz için ben teşekkür ederim.

2) Hangi Okulları Okudunuz Ve İstediğiniz Mesleğimi Yapıyorsunuz ?
Aslında geçmişte hayatıma yön verecek kararlar alma konusunda çok başarılı değildim. Konya Selçuk Üniversitesi Bilgisayarlı Muhasebe bölümününü hiç istemediğim halde bir vesile okumaya başladım. Bir süre sonra muhasebeci olmak istemediğimi fark ettim ve okulu bıraktım. Bilişim sektörüne yönelmeye bundan sonra karar verdim ve şu anda çok şükür sevdiğim mesleği icra ediyorum.

3) Mesleğinizin Ne Gibi Zorlukları Var ?
Eğer sevdiğiniz mesleği yapıyorsanız başkalarına zor gibi görünen şeyler sizin için mesleğinizin parçalarını ifade ediyor. Benim mesleğimle ilgili şikayet ettiğim tek konu erken kalkmak zorunda olmam :)

4) Egonomik İlk Bloğunuz Mu Yoksa Başka Bloglar Veya Siteler Açtınız Mı ?
Egonomik ilk blogum, daha doğrusu ilk kişisel sitem. Ondan önce bir çok ticari amaçlı sitem olmuştu. Bazıları hala yayına devam ediyor fakat ne yazık ki hepsiyle ilgilenebilecek kadar zamanım olmuyor. Şu anda kendime ayırabildiğim zamanlarda enerjimi sadece Egonomik'e kanalize edebiliyorum.

5) Acaba Egonomik'i Açmaya Nasıl Karar Verdiniz Egonomik İsmi Nereden Çıktı Ve Kaç Yıldır Egonomik Yayında ?
Egonomik 22 Mart 2009 tarihinden bu yana yayında. Blog kültürünün popüler olmaya başladığı dönemlerde ben de bu akımın bir parçası olmak istediğimi fark ettim. Herhangi bir konuda kaygı gütmeyen, teknik ve kişisel konuların yer aldığı, insanlarla iletişim halinde bulunabileceğim bir sitem olsun istedim. Zaten elimde bir çok alan adı bulunuyordu, egonomik.com'u da ütopik bir e-ticaret sitesi projesi için kayıt etmiştim. Bunun kişisel bir blog için uygun bir isim olacağına karar verdim ve kullanmaya başladım. Yani bir çoklarının düşündüğünün aksine bu ismi bulmak için özel bir çaba sarfetmedim :)

6) Webmasterlık Konusunda Oldukça Bilgi Sahibi Olduğunuzu Biliyoruz Peki Kendinizi Nasıl Geliştirdiniz ?
Web tasarım konusunda kendime yetecek, işimi görebilecek kadar bilgi sahibi olduğumu düşünüyorum. Eğer bilişim gibi ışık hızıyla ilerleyen bir sektörde çalışıyorsanız ister istemez sürekli bir öğrenme sürecinde oluyorsunuz. Her gün yeni teknolojiler çıkarken uzun süredir kullandıklarınızın eskidiğine şahit oluyorsunuz. Şimdiye kadar yaptığım iş ile ilgili herhangi bir teknik eğitim setine ücret ödediğimi hatırlamıyorum. Çağımızın güzelliklerinden biri de bu, ihtiyaç duyduğunuz bilginin oralarda bir yerlerde olduğunu biliyorsunuz, size sadece o bilgiye ulaşmak için çaba sarfetmek kalıyor. Benim de yaptığım bu aslında, sürekli araştırıyor ve güncel kalmaya çalışıyorum.

7) İnternette Ve Ziyaretçilerinizde Sevmediğiniz Karakter Nelerdir ? Burdan Onlara Bir Mesaj Vermek İster Misiniz ?
"Şu tür ziyaretçileri sevmiyorum" demek pek doğru olmaz ancak genel olarak farklı görüşlere, düşüncelere kapalı, dediğim dedik insanlardan pek hoşlanmadığımı söyleyebilirim. Herhangi bir fikre körü körüne karşı çıkmadan önce o fikir hakkında objektif yorumlar yapabilseydik dünya çok daha yaşanılası bir yer olurdu herhalde.

BİRAZ KİŞİSEL SORULAR SORALIM :

8) Hobileriniz Ve Fobileriniz Nelerdir ?
İnsanları, tarihi ve siyasi konuları düşünmeyi, gözlem yapmayı ve herhangi bir şeyin nasıl daha iyi olabileceği konusunda fikir yürütmeyi seviyorum. Dünya savaşlarına ve tarihe damgasını vuran isimlere özel bir ilgim var, bu nedenle olsa gerek fırsat buldukça "Medieval II: Total War" oynuyorum :) Yüksekten ve nükleer savaş olasılığından korkarım.

9) Hayallerinizden Gerçekleştirdikleriniz Var Mıdır ? Varsa Bunlar Nelerdir ?
Aslında var. Hayatımın bir dönemini müziğe adamıştım. Bu anlamda binlerce kişiye konser vermek, ulusal medya kuruluşlarıyla iletişim halinde olmak gibi bir çok hedefim vardı ve çok şükür büyük bir kısmını gerçekleştirdim. Üzerinde "Müzik: Caner ÖNCEL" yazan televizyon programı afişlerim, hayranlık duyduğum insanlarla kurduğum dostlukların hatıraları var. İnsanın gerçekten istedikten sonra yapamayacağı şey olmadığına inanıyorum.

10) Aşırı Şekilde Kupa Hastası Olduğunuzu Bloğunuzu Takip Eden Herkes Biliyor. Peki Nerden Geliyor Bu Büyük Kupa Bağımlılığı ?
Kimileri maket uçakları kimileri de pul koleksiyonlarını sever, benim de olayım bu :) Özellikle bilgisayar başındayken çay, kahve tüketmeyi seviyorum. Kupalar da çok sevdiğim bu eylemin bir parçası.

11) Hangi Takımlısınız ?
Fanatik olmamakla beraber Fenerbahçeliyim.

12) Evlimisiniz ? Evli Değilseniz Hayatınızda Birisi Var Mı ?
Evli değilim. Bu tür konularla ilgili yazılı kanıt bırakmamak gerektiğini biliyorum, bu açıdan sessiz kalma hakkımı kullanmak istiyorum :)

13) Issız Bir Adaya Düşseniz Yanınıza Alacağınız 3 Şey Nedir ?
Hiçbir şey almazdım herhalde. Hatta başıma böyle bir şey geldiği için mutlu bile olurdum.

14) Uğurlu Kalem sizce insanlara faydalı olacak bir site mi? Sitemiz hakkında neler düşünüyorsunuz?
Bana göre iyi niyetle içerik üreten ve bunu karşılıksız paylaşan her site mutlaka birilerine fayda sağlar. Bu anlamda Uğurlu Kalem'in de faydalı siteler arasında sayılabileceğini düşünüyorum. Özgün bir çizgide devam ettiği sürece kısa sürede kendi yerini edinebilecek potansiyele sahip.

Tekrardan Caner ÖNCEL'e teşekkür eder hayatı boyunca başarılı ve mutlu bir hayat dilerim.
Kaynak:http://huysuzblog.com/egonomikin-kurucusu-caner-oncel-ile-roportaj-yaptik

wmaraci
reklam

MstDrsn MstDrsn Yine Yeni Yeniden Kullanıcı
  • Üyelik 15.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1872
  • Beğeniler 188 / 361
  • Ticaret 15, (%100)
Güzel bir röportaj olmuş.Egonomik bir tesadüf sonucu girdiğim ve yazarını gerçekten merak ettiğim bir blogdu.Bana tanıttığınız için teşekkür ederim
USglm

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 07.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad U** S**
  • Mesajlar 1864
  • Beğeniler 601 / 364
  • Ticaret 24, (%100)

MstDrsn adlı üyeden alıntı

Güzel bir röportaj olmuş.Egonomik bir tesadüf sonucu girdiğim ve yazarını gerçekten merak ettiğim bir blogdu.Bana tanıttığınız için teşekkür ederim

Rica Ederim :) Bundan sonra da İsmail Usluer'in Röportajını yayınlayacağım :)

gkhnsgnc gkhnsgnc Emin adımlarla Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Bilişim öğrencisi.
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 66
  • Beğeniler 121 / 22
  • Ticaret 1, (%100)
Takip ettiğim ve tasarımını çok beğendiğim bir blog, güzel röportaj olmuş teşekkür ederim :)
USglm

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

HasanA HasanA . Kullanıcı
  • Üyelik 17.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek .
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 203
  • Beğeniler 176 / 26
  • Ticaret 0, (%0)
Güzel bir röportaj olmuş. Elinize sağlık. :)
USglm

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 07.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad U** S**
  • Mesajlar 1864
  • Beğeniler 601 / 364
  • Ticaret 24, (%100)
Siz beğendikçe benim Röportaj yapasım geliyor :) Teşekkürler.
mujdatsayar

kişi bu mesajı beğendi.

mujdatsayar mujdatsayar M.Kemal Atatürk Kullanıcı
  • Üyelik 04.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Grafik tasarım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1285
  • Beğeniler 452 / 308
  • Ticaret 0, (%0)

USglm adlı üyeden alıntı

Siz beğendikçe benim Röportaj yapasım geliyor :) Teşekkürler.

hoşgeldin beya :):D

www.mujdatsayar.com

• Üyelik 07.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad U** S**
  • Mesajlar 1864
  • Beğeniler 601 / 364
  • Ticaret 24, (%100)

Yöneticilerimin sayesinde artık buradayım :) Buradan teşekkürler. :)

trgy trgy Mühendis Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Macaristan
  • Ad Soyad T** Y**
  • Mesajlar 390
  • Beğeniler 32 / 209
  • Ticaret 16, (%100)
Güzel ama başlık şu şekilde olması gerekirdi.

Egonomik'in .....
USglm

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 07.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad U** S**
  • Mesajlar 1864
  • Beğeniler 601 / 364
  • Ticaret 24, (%100)

trgy adlı üyeden alıntı

Güzel ama başlık şu şekilde olması gerekirdi.

Egonomik'in .....

Uyarınız için teşekkürler. Düzeltmeye çalışacağım. Ama konu bir kere kaydolmuş. Anasayfada aynı gözküyor.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al