wmaraci reklam
lidertakipci

Sunucu disk kullanımı çok fazla

8 Mesajlar 674 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

LiveStorm LiveStorm WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 304
  • Beğeniler 21 / 52
  • Ticaret 3, (%67)
Merhaba. 3 GB disk boyutu olan bir sunucum var ve bunun %70'i dolu. 3 tane site kurulu ancak şöyle bir sorun var. Henüz geçen ay kurduğum ve 20 tane makalesi olan bir site var. Ve 1 yıldır açık olan, yüze yakın makalesi olan ve hiçbir görseli optimize olmayan, rastgele görseller eklenmiş bir site daha var. Bunların boyutları aynı. 500 mb. Yeni sitem neden bu optimize olmayan siteyle aynı boyutta? Siteye hiç ziyaretçi bile gelmiyor. Eklentilerde hemen hemen aynı. 20 tane makalesi olan ve her görseli optimize olan bir sitenin kaplayacağı yer 500 mb olabilir mi? Hosting firmama yazdım ancak onlar kendiniz silebilirsiniz diyorlar. Ne yapmalıyım, bana yol gösterebilir misiniz?

wmaraci
reklam

impjix impjix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 2426
  • Beğeniler 809 / 814
  • Ticaret 17, (%100)
Önbellek eklentileri şişirebiliyor disk boyutunu. Önbelleği tamamen temizleyin kullandığınız eklentiden (eklentiyi devre dışı bırakmayın, önbelleği temizleyin) sonra tekrar kontrol edin. Şayet düşerse önbellek süresini kısaltın.

Bir diğer konu 3 gb hosting mi kalmış bu devirde, değiştirin şireketinizi.

• Üyelik 24.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 304
  • Beğeniler 21 / 52
  • Ticaret 3, (%67)
impjix öncelikle çok teşekkür ederim. Önbelleği temizlediğimde %40'a kadar düştü. Ancak şunu sormak istiyorum. Zaten bir yazı yayınladığım zaman eklenti güya otomatik olarak temizliyor. Ben yine eklentiden "önbellek ve küçültülen css/js'leri sil" dedim. Yani sonuç olarak, yeni yazı yayınladığımızda önbelleği tamamen silmeyip bir kısmını siliyor herhalde.

3 GB hosting kalmadı ancak benim bütçem buna yetti maalesef. Bunun bir üst paketi 2 katından daha fazla ücret istiyor.

• Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 2426
  • Beğeniler 809 / 814
  • Ticaret 17, (%100)
Belki de yeni yazı yayımlandığında küçültülmüş css leri temizleyip ana sayfanızda veya blogda yeni yazıyı bu şekilde gösteriyordur. Diğer sayfaların önbellekleri duruyordur. Cache eklentisi kabaca sayfaları statik hale getirip, sorgu sayılarını ortadan kaldırıp(nispeten) hazır bir html sayfası gibi giren kişinin karşısına çıkartıyor diyebiliriz.

Hangi hosting şirketinin hangi paketini hangi fiyata kullanıyorsun hocam?

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 2426
  • Beğeniler 809 / 814
  • Ticaret 17, (%100)
Mesela şu paketleri inceleyebilirsiniz. Öğrencisiniz durumum yok şu an diyorsanız 10 sitelik paketi 1 aylığına alabilirim sizin için, hediye. Önümüzdeki ay da siz devam ettirirsiniz.

https://www.veridyen.com/web-hosting.html

• Üyelik 24.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 304
  • Beğeniler 21 / 52
  • Ticaret 3, (%67)
Güzel Hosting'in yıllık 65 TL olan WP-Mini paketini kullanıyorum. Onu da 2 arkadaş beraber aldık ve toplam 3 tane site var. Sanırım biraz fazla yükleniyor. Eğer bu disk meselesi ilerleyen zamanlarda sorun çıkarırsa, mecburen paketi yükseltiriz. Yardımınız için teşekkür ederim ancak bu sunucuyu alalı henüz bir ay oldu, bununla devam edelim. impjix

• Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 2426
  • Beğeniler 809 / 814
  • Ticaret 17, (%100)
Tamamdır hocam, iyi çalışmalar.

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3157 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Resimleri eklenti ile optimize ediyorsanız; yüzeysel olarak optimize işlemi yapıldığı için maalesef tam verim alamazsınız.

Size tavsiyem tinypng üzerinde optimize etmenizdir.

Sakince kendinize göre bir plan yapsanız 2-3 gün içerisinde rahatlıkla optimize ederek görsellerin boyutunu azaltabilirsiniz.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al