wmaraci reklam
lidertakipci

İP Adresi Kesin Delil Midir ?

13 Mesajlar 1.238 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

cthax cthax @emileyt.vanlife Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Çağrı merkezi görevlisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 3488
  • Beğeniler 1222 / 1221
  • Ticaret 130, (%100)
Hocam Ne İP Adresi Ne Mac Adresi. Maalesef "Bilişim suçu işleme suçlamasından" 9 ay ceza evinde yatmış birisi olarak (Berat edip). Bu konularda adli makamlarımız çok yetersiz.

Herhangi bir bilişim suçunun kolay kolay "gerçekten suç eylemini işleyen kişinin" tespiti zayıf olduğu için hem hakim hem savcı genellikle (Ağır ceza mahkemesinde savcılıkta üye olarak orada bulunduğu için) doğrudan karşısındakileri yakalattırıyor genelde. (Suç Ağır ise*)

Düşük profilli* suçta ise zaten teoride başka pratikte başka sonuç çıkıyor. Yani CMK 'da karşılığı bulunan suç işlenmiş isede maalesef takipsizlik ya da en kötü adli serbestlik uygulanıyor.

Sırf bu durum için bile hala üniversiteyi kazanacağımı bilsem avukat olmak için hukuk okurdum.

*Suçun düşük profilli veya yüksek profillisi yoktur suç suçtur. Bana göre bana sahibinden ipad mini 3 diye kırık ipad mini 1 gönderen adam ile (takipsizlik verildi) cinayet işleyende aynı oranda suçludur.

wmaraci
reklam

theharunuysal theharunuysal WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek .
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** U**
  • Mesajlar 1879
  • Beğeniler 596 / 202
  • Ticaret 19, (%95)
cthax geçmiş olsun hocam avukata vekalet verdim ama pek de güvenmiyorum avukata çok ilgisiz. Muhasebecimin ofisinde çalışan bir avukat ücret almadığı için sanırım pek ilgilenmiyor. 15 gün içerisinde cevap yazın duruşma olmayacak yazmışlar basit usüllü yargılama yazıyordu sanırım. 15 günü geçirdim avukat ek süre istedi şimdi dilekçe yazmaya uğraşıyorum.

Msasn Msasn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.04.2019
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ş**
  • Mesajlar 202
  • Beğeniler 50 / 61
  • Ticaret 0, (%0)
Ben varsayım yapıyoruz sanıyordum. Bilişim suçları ile ilgili birden çok üniversite okumuş (hukuk+bilgisayar müh) avukatlar var. Bence bunlara yönelmen daha mantıklı. Mali işlerle ilgilenen bir avukat siber suçlardan çokta anlamaz.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al