wmaraci reklam
lidertakipci

Adsense Vergilendirmesi Hakkında

6 Mesajlar 691 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

EranKucuk EranKucuk Oyun Medyası Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 923
  • Beğeniler 356 / 355
  • Ticaret 35, (%100)
Arkadaşlar merhaba, aranızda bilenler varsa yardımcı olabilir mi?

Henüz hiç şirket kurmadım, çok bir şey de kazanmıyoruz. Fakat ileride kazanmayı hedeflemeden yürümüyor bu işler malum. Vergi olayı için çözümü olan var mı?

Mukellef[.]co gibi yerlerle aylık ödemeli çalışmaya başlarsak ve genç girişimcilere özel olan 75.000 lira'dan az kazanınca gelir vergisi ödememe durumundan faydalanırsak başka ne gibi masraflarımız olur? Diğer türlü kazancın neredeyse yarısını vergi olarak ödüyoruz çünkü.

wmaraci
reklam

RootFRM RootFRM Müşteri Temsilcisi Kullanıcı
  • Üyelik 20.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek MT
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 422
  • Beğeniler 88 / 89
  • Ticaret 2, (%100)
19 Yaşındayım 2 senedir özel şirkette çalışıyorum. Gelir vergisi benden kesiliyor. Hemde nasıl kesiliyor. Yıllık kazancım 75.000 TL'yi bulmuyor bile. Ödememe durumumuz varsa yararlanmak isterim. Konu takibimde.
Edit ; girişimcilere özelmiş :(

Bugüne kadar hep ileri denedik.

EranKucuk EranKucuk Oyun Medyası Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 923
  • Beğeniler 356 / 355
  • Ticaret 35, (%100)
RootFRM 30 yaşından küçük olup, ilk defa şirket kuranlara böyle bir imkan sağlanıyor 3 yıllığına hocam. Zaten 75.000 TL'den fazlasını kazanan hale gelirsek vergi boynumuzu bükmez diye tahmin ediyorum, 3 yıl denemek için çok uygun bir süre.

Hkalayci Hkalayci S.M.Mali Müşavir Kullanıcı
  • Üyelik 19.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek S.M.Mali Müşavir
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 169
  • Beğeniler 38 / 47
  • Ticaret 2, (%100)
Adsense kazançları olsun,Twitch,Youtube,İnstagram kazançları olsun bunlar hakkında henüz GİB bir açıklama getirmedi. Çünkü o kazanç türü hakkında vergi kanunlarında net bir bilgi söz konusu mevcut değil. Size bir mali müşavir olarak tavsiyem bu kazançlarınızı size herhangi bir bildirim gelmediği veya bu konu ile alakalı bir kanun çıkmadığı sürece kulağınızın üstüne yatmanızdır.
ByFlash

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

selcuksofta selcuksofta Bronz Üye
  • Üyelik 15.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 1271
  • Beğeniler 444 / 443
  • Ticaret 61, (%100)
hiç bir masrafı olmadığını düşünün, en azından bağkur var ay da 1000 TL :) adsense kazancı için mükellefiyet açılmaz canım kardeşim, yakalanırsan kapatırsın adsenseyi olur biter

basich basich WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Maliyeci
  • Konum Uşak
  • Ad Soyad L** H**
  • Mesajlar 890
  • Beğeniler 109 / 319
  • Ticaret 8, (%100)
Adwords de de vergi oldugu soyleniyor. Gecen yil yani 2019'da hesabımdan yaklaşık olarak 70k+ üzeri para harcandı. Bende ilk zamanlarda biraz korktum. Araştırma yaptım. Maliye idaresine bile gittim. Ama ordakiler de pek bunlarla ilgilenmiyor gibiydi. Hatta orda görüştüğüm insan bana ödemememi söyledi. Eğer bir mükellefliğin doğarsa, adına vergi borcu çıkarsa öyle ödersin dedi. Bende öyle yaptım. Şuanlık bişey yok. Ama ilerde bir borç doğarsa kaçmadan ödeyeceğim tabii ki. Size de tavsiyem bu yönde. Küçük miktarlar için değmez. Eğer yıllık gelirirniz 200-300k olsaydı vergi için rahatsızlık duymanız gerekebilirdi diye düşünüyorum.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al