freelance iş ilanları

Backlink Nedir? Hadi Gelin Doğrusunu Öğrenelim

24 Mesajlar 3.211 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

impjix impjix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 2426
  • Beğeniler 809 / 814
  • Ticaret 17, (%100)
ilkanbalkan şaka bir yana sosyal paylaşım sitelerinden gelen linkler artık sadece sinyal olarak kabul ediliyor ve abartsan da sitene hiç zararı olmuyor. Googledan matt yakın zamanda açıkladı.
webloggi

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Poyraz58 Poyraz58 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Elektrik Teknikeri
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 123
  • Beğeniler 31 / 30
  • Ticaret 2, (%100)
Adam Güzel Acıklamiş Tşk Ederiz Bilgilendirme için

WwW.iRcde.net İrc'de olan herşey

fatih7544 fatih7544 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.03.2019
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek seo uzmanı - wordpress uzmanı
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad F** E**
  • Mesajlar 129
  • Beğeniler 8 / 41
  • Ticaret 2, (%50)

Bipixel adlı üyeden alıntı

15 yıldır bu sektördesiniz ve SEO eğitimi veriyorsunuz ama backlink nedir bilmiyor musunuz?

1- Yorumlardan alınan linkler backlink değildir.

Yorumlardan alınan linklerde backlinktir. Backlinkin olayı zaten size verilen referans bağlantıdır.

2- Backlinkte da/pa diye bir değer yoktur. Bu tamamen uydurulmuş bir şeydir.

Backlinkte DA / PA diye bir değer vardır. Bu değer Analiz araçları tarafından da kabul görmüştür. DA=> Domain Authority yani domain değeri PA => Page Authority Yani Sayfa Değeri anlamına gelmektedir.

3- Türkçe sitenize ispanyolca yazılmış bir siteden alınan linki google alıp ne yapacak? sizin sitenizi ilk sırayamı koyacak? Yabancı sitelerden aldığınız link backlink değildir tamamı spamdır.

Türkçe sitenizde yazılan yazınıza Irak'ta bulunan bir web sitesi bile link verebilir. Bu spam değildir sitenizle alaka düzeyi bu konuda önemlidir.

Mesela benim sitem de bir SEO makalesi paylaştım. Twitter da takip ettiğim bir İspanyol web sitesi de bu içeriğe atıfta bulunduğunda bu link spam mı oluyor?

İşler bildiğiniz gibi yürümüyor. Ya siz bunca süre çok kolay hedef kelimelere çalıştınız yada 15 yılınızı boşuna heba etmişsiniz.

Bilgiye saygım var elbette ama yanlış bilgiye maalesef yok kusura bakmayın.

Sana katılıyorum kardeşim.
Bipixel

kişi bu mesajı beğendi.

ercoxx ercoxx WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 148
  • Beğeniler 22 / 21
  • Ticaret 1, (%100)

Bipixel adlı üyeden alıntı

15 yıldır bu sektördesiniz ve SEO eğitimi veriyorsunuz ama backlink nedir bilmiyor musunuz?

1- Yorumlardan alınan linkler backlink değildir.

Yorumlardan alınan linklerde backlinktir. Backlinkin olayı zaten size verilen referans bağlantıdır.

2- Backlinkte da/pa diye bir değer yoktur. Bu tamamen uydurulmuş bir şeydir.

Backlinkte DA / PA diye bir değer vardır. Bu değer Analiz araçları tarafından da kabul görmüştür. DA=> Domain Authority yani domain değeri PA => Page Authority Yani Sayfa Değeri anlamına gelmektedir.

3- Türkçe sitenize ispanyolca yazılmış bir siteden alınan linki google alıp ne yapacak? sizin sitenizi ilk sırayamı koyacak? Yabancı sitelerden aldığınız link backlink değildir tamamı spamdır.

Türkçe sitenizde yazılan yazınıza Irak'ta bulunan bir web sitesi bile link verebilir. Bu spam değildir sitenizle alaka düzeyi bu konuda önemlidir.

Mesela benim sitem de bir SEO makalesi paylaştım. Twitter da takip ettiğim bir İspanyol web sitesi de bu içeriğe atıfta bulunduğunda bu link spam mı oluyor?

İşler bildiğiniz gibi yürümüyor. Ya siz bunca süre çok kolay hedef kelimelere çalıştınız yada 15 yılınızı boşuna heba etmişsiniz.

Bilgiye saygım var elbette ama yanlış bilgiye maalesef yok kusura bakmayın.

Tamamiyle her sözünüze katılıyorum sağdan soldan duyduğum için değil bizzat uygulayarak şahit oldum konu içeriğinde yanıltıcı bilgilerin yer olduğunu düşünüyorum.
Bipixel

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al