wmaraci reklam
lidertakipci

Analytcs oturum süreleri 00:00

5 Mesajlar 547 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

jarni jarni WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek elektrik teknikeri
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad I** E**
  • Mesajlar 264
  • Beğeniler 8 / 102
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba uzun zamandır bu sekilde sorunum var .
Analytcs üzerinde bu çok sayfa ziyaretlerinde oturum suresi 00:00 şeklinde görünüyor.
Bazı sayfalarda ise oturum suresi sayılmış.
Bunun sebebi nedir yararı zararı nedir nasıl düzeltirim bilgi veren olursa sevinirim

wmaraci
reklam

samanalevinet samanalevinet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 21
  • Beğeniler 5 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba önemli olan hemen çıkma oranı, eğer hemen çıkma oranı iyiyse telaşa gerek yok. Bu arada hemen çıkma oranını düşürmek isterseniz şu hizmeti tavsiye ederim.
https://www.safirmedya.com/sitenizde-sayfalar-gezen-turk-yada-yabanci-100-organik-ziyaretci

http://www.safirmedya.com

jarni jarni WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek elektrik teknikeri
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad I** E**
  • Mesajlar 264
  • Beğeniler 8 / 102
  • Ticaret 1, (%100)
Teşekkür ederim ancak günde 30 40 hit alan sayfa neden 0 olarak görünür ki bazen de sayıyor.
Bunun anlamını merak ediyorum

GuestLion GuestLion WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirme
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 852
  • Beğeniler 340 / 340
  • Ticaret 39, (%100)
Hemen çıkma oranı işi biraz karışık geliyor bana. Şöyle mesela benim 3 tane aylık toplam 6000 hit getiren sayfam vardı. Bu sayfalar kendi aramalarında (anahtar kelime) öne çıkan snippet ve 1. sıradaydılar.

Ancak insanlar giriyor okuyor (ortalama sayfada kalma süresi 3 dk üstü) ancak istediklerini alınca başka sayfalara girmeden (%70-80 arası) siteden çıkıp gidiyorlardı.

Sitemin toplam hemen çıkma oranına bakınca bu 3 sayfa yüzünden %75-80'in altına inmiyordu.

Bu dönemde baya sıralama kaybettirdi bu durum bana.

Sonra ben risk alarak bu 3 sayfayı tamamen sildim. Bana zaten ticari bir getirsi olmayan sayfalardı. Sonuçta şimdi hemen çıkma oranım %65-%70 aralığına (sektör ortalaması) geldi.

Düşen sayfalar 1 hafta 10 gün içinde geri yükseldi.

Sonuç: Bana göre burada ggle hatalı bir sıralama yapıyor gibi. Ama vardır bir bildikleri. Yinede bana çok saçma geldi.

Bu arada belirtmek isterim sözünü ettiğim sayfaları 3 kez kaldırıp test ettim. İlk ikisinde geri yükledim. Sonuncuda artık sayfalar yok çünkü sıralamamı negatif etkilediğinden emin olup okuyucular için faydalı olmasına rağmen içerikleri sildim.

Burada yanlış bana göre bizlerin gerçekten müşteri beklentilerine göre değilde ggle beklentilerine göre siteyi optimize ediyor olmamız. Çünkü buna mecburuz.

Kimse kendini kandırmasın eğer siteyi ggle istediği kriterlere uygun hazırlarsak evet bir sonuç ortaya çıkıyor. Ancak anahtar kelimelerin insanları yönlendirdiğini de unutmamak lazım. Bu nedenle yeni keywordler üretilmiyor. Ksıır döngüye girdi bu durum.

G bu konuda kendi kullanıcılarını da yönlendirerek topu istediği yerde çevirebiliyor.

wmaraci
wmaraci

GuestLion GuestLion WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirme
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 852
  • Beğeniler 340 / 340
  • Ticaret 39, (%100)
Benim excel ve word formatında personel iş başvuru formu bulunan bir sayfam var. İnsanlar giriyor tıklayıp indiriyor. Sayfadan çıkıp gidiyorlar. Bu sayfam 3. sıradaydı.

Amaç kullanıcı deneyimiyse evet bu yapmam gereken şeydi. Ama değilde g yi memnun etmekse o zaman hemen çıkma oranımı yükseltiyordu.

Bence mantıksız. Ben haber görüyorum aramada ilgimi çekiyor okuyup çıkıyorum. A bu site güzelmiş dur diğer haberlerinide okuyayım dediğimi hiç hatırlamıyorum birkaç istisnai durum dışında.

Bu nasıl bir mantık. Gerçekten okuyucu için sayfa yap. O sayfada 1. sırada çık. Tamam g bunu anlıyor ve o sayfayı 1. sıraya çıkarıyor. Ancak diğer içerikleri ziyaret etmedikleri için diğer sayfaların yükselemiyor. Burada tersine mantık olduğu da bir gerçek.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al