freelance iş ilanları

Adsenseden uyarı aldım yardımcı olur musunuz?

26 Mesajlar 4.394 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Buguludusler Buguludusler WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Mesajlar 66
  • Beğeniler 1 / 10
  • Ticaret 0, (%0)
Sitenizdeki Google AdSense reklam sunumu devre dışı bırakıldı
Bu mesaj, gelen e-postaları kabul etmeyen, yalnızca bildirim amaçlı bir e-posta adresinden gönderilmiştir. Lütfen bu mesajı yanıtlamayın.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sayın Kullanıcımız,

Yakın zamanda hesabınızda yaptığımız bir incelemede, şu anda Google reklamlarını program politikalarımıza (https://www.google.com/support/adsense/bin/answer.py?answer=48182&stc=aspe-1pp-en) uygun olmayan bir şekilde gösterdiğinizi tespit ettik.

--------------------------------------------------
ÖRNEK SAYFA: http://www.istaka.info/okey-oyna.html

Bu URL'nin bir örnek olduğunu ve aynı ihlallerin bu web sitesinin başka sayfalarında veya ağınızdaki başka sitelerde bulunabileceğini unutmayın.

BULUNAN İHLALLER:

DÜZEN YANLIŞLIKLA TIKLAMA YAPILMASINA YOL AÇIYOR: Yayıncıların, kullanıcıları Google reklamlarını tıklamaya teşvik etmesine hiçbir şekilde izin verilmemektedir. Buna, reklamların flash oyunlarının veya gezinme çubuklarının yakınına yerleştirilmesi veya reklamların ve site bağlantılarının birbirine aşırı yakın bir şekilde yerleştirilmesi gibi, yanlışlıkla tıklama yapılmasına yol açacak her türlü uygulama da dahildir.

YAPILAN İŞLEM: Sitenize reklam sunumunu devre dışı bıraktık.

HESAP DURUMU: ETKİN
AdSense hesabınız hala etkindir. Ancak, ekibimizin hesabınızı herhangi bir zamanda devre dışı bırakma hakkını saklı tuttuğunu lütfen unutmayın. Bu nedenle, program politikalarımız hakkında bilgi edinmenizi ve ağınızı bu politikalar ışığında izlemenizi öneririz.

Sonunda ban yedik iyimi =) Zaten google aram hiç düzelmemişti. =) Saglık olsun. Şimdi actirma yöntemlerine bakmak lazım. Önerisi olan ?

Ek Olarak: Adsense ve google ile kavgam hala devam ediyor. =) Siteyi geriye açtirmayı başardım =)
Sayın Kullanıcımız,

Politikalarımıza uymak için sitenizde istenen değişiklikleri yaptığınız için teşekkür ederiz. istaka.info URL'sini kapsamlı bir şekilde inceledikten sonra, bu sitede reklam sunumunu tekrar etkinleştirdik.

Sitenizde reklam sunumu geçici olarak devre dışı bırakıldığı için, reklamların sitenizde tekrar gösterilmeye başlaması 48 saat veya daha uzun bir süre gecikebilir. Sabrınız ve işbirliğiniz için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,

Google AdSense Ekibi

wmaraci
reklam

Bilginform Bilginform WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / K
  • Meslek Portalcı
  • Mesajlar 408
  • Beğeniler 56 / 49
  • Ticaret 1, (%100)
Arkadaşlar banada aşağıdaki mail geldi. Yardımcı olurmusunuz. Bu temayı çok kullanan var. Bende aynı şekilde kullanıyorum...

Sayın Kullanıcımız,

Bu bir uyarı e-postasıdır. AdSense hesabınızı AdSense program politikalarımızla uyumlu·hale·getirmeniz·gerekmektedir. Aşağıda, yapmanız gereken işlemlerle birlikte, ek bilgiler sunduk.

Sorun kimlik numarası: 17684034

Bu durumdan etkilenen web sitesi:bilginform.com

İhlalin meydana geldiği örnek sayfa:http://bilginform.com/hakkimizda

Gerekli işlem: Lütfen 72 saat içinde sitenizde değişiklik yapın.

Mevcut hesap durumu: Etkin

İhlalle ilgili açıklama

DÜZEN YANLIŞLIKLA TIKLAMA YAPILMASINA YOL AÇIYOR: Yayıncıların, kullanıcıları Google reklamlarını tıklamaya teşvik etmesine hiçbir şekilde izin verilmemektedir. Buna, reklamların flash oyunlarının veya gezinme çubuklarının yakınına yerleştirilmesi veya reklamların ve site bağlantılarının birbirine aşırı yakın bir şekilde yerleştirilmesi gibi, yanlışlıkla tıklama yapılmasına yol açacak her türlü uygulama da dahildir.

REKLAM - İÇERİK ÇAKIŞMASI: Program politikalarımızda belirtildiği gibi, yayıncıların Google reklamlarının davranışında herhangi bir değişiklik yapmasına izin verilmez. Buna, reklamların site içeriğinin herhangi bir bölümünü örtecek şekilde veya bir web sayfasının bazı bölümlerinin, reklamların herhangi bir bölümünü örtecek şekilde yerleştirilmesi de dahildir.

Çözüm

Sayfa içeriğiyle ilgili bir bildirim aldıysanız, lütfen içeriği sitenizden veya reklamları, ihlalde bulunan sayfalardan kaldırın. Reklamların sitenizde uygulanma şekliyle ilgili bir bildirim aldıysanız, lütfen uygulamanızda gerekli değişiklikleri yapın. Siteyi 72 saat sonra otomatik olarak tekrar inceleyeceğiz. Değişiklikleri yaparsanız bizimle iletişim kurmanız gerekmez. Değişiklikler istenen zaman diliminde yapılmazsa, yukarıda belirtilen ve bu durumdan etkilenen web sitesine reklam sunumunun devre dışı bırakılacağını lütfen unutmayın.

Ayrıca, yukarıda belirtilen URL'nin yalnızca bir örnek olduğunu ve bu web sitesinin başka sayfalarında veya sahip olduğunuz diğer sitelerde aynı ihlallerin söz konusu olabileceğini bilmenizi isteriz. İleride bizden uyarı alma olasılığını azaltmak için, tüm sitelerinizi inceleyerek uyumlu olup olmadıklarını kontrol etmenizi öneririz. Politika uyarı bildirimlerimizle ilgili daha fazla bilgi için Yardım Merkezimizi ziyaret edebilirsiniz: https://support.google.com/adsense/bin/answer.py?hl=tr&answer=1378153&ctx=topic. İşbirliğiniz için şimdiden teşekkür ederiz. Saygılarımızla, Google AdSense Ekibi

Bilginin Kaynaksız Olmadığı bilginform.com sitemize herkezi bekliyoruz. Kaliteyi gözlerinizle görün!

ajnsmt ajnsmt WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 37
  • Beğeniler 7 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
Bilginform sağ taraftaki sayfayı aşağı indirirken sağlık haberlerini görüyorum sidebar gibi o reklamın üstüne geliyor benim gördüğüm odur... Ss istersen atabilirim

istanbul Şehri

Bilginform Bilginform WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / K
  • Meslek Portalcı
  • Mesajlar 408
  • Beğeniler 56 / 49
  • Ticaret 1, (%100)

ajnsmt adlı üyeden alıntı

Bilginform sağ taraftaki sayfayı aşağı indirirken sağlık haberlerini görüyorum sidebar gibi o reklamın üstüne geliyor benim gördüğüm odur... Ss istersen atabilirim

Fakat ben o kodu çok oldu sileli bende gözükmüyor. Daha öncede bahsettim forumda bu konudan. Kimse anlamamıştı. Şuan benim sayfamda o reklam yok. Ne yapabiliriz....

Ek Olarak: Arkadaşlar Yardım ederseniz sevinirim...

Ek Olarak:

ajnsmt adlı üyeden alıntı

ss Atarsan sevinirim....

Bilginin Kaynaksız Olmadığı bilginform.com sitemize herkezi bekliyoruz. Kaliteyi gözlerinizle görün!
wmaraci
wmaraci

Buguludusler Buguludusler WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Mesajlar 66
  • Beğeniler 1 / 10
  • Ticaret 0, (%0)
Öncelikle reklamları siteden kaldır. Ve benim tahminim reklamdaki renk seçimlerinde sorun var. Arkaplan rengi gri reklam rengide aynı. Ayırt edilemez gözü ile bakıyor google sanırsam. Farklı bir şey bulursam devamına yazarım .

Ek Olarak: ve onun altında diğer sayfalarda reklam vermek ister misiniz ? diye bir şey çıkıyor. Sanirsam sponsor reklamları. Onları da kaldırmanı öneririm.

secret1071 secret1071 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek ?
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** G**
  • Mesajlar 192
  • Beğeniler 50 / 58
  • Ticaret 43, (%100)
Reklamların, oyun alanının 150 piksel uzağında olması gerekir, Adsense politikalarında bunu okuyabilirsiniz.Ama dünyanın en iyi siteleri bile bu kurala uymuyor.Kaliteli siteniz varsa ve google para kazandırıyorsanız kolay kolay ban yemezsiniz.Sonuç olarak her zaman kurallara uymak gerekir.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al