wmaraci reklam
lidertakipci

Ooopss Aklımda Muhteşem Bir fikir var

9 Mesajlar 852 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

ogets ogets WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad I** Ö**
  • Mesajlar 24
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar merhaba

Elimde 2 adet mükemel domain olduğunu düşünüyorum.
1. domain ; 1907.tv
2.domain ; Muhendisiz.biz

Kısacası fenerbahçeli bir muhendis olarak 2 domain için uzunca bir süredir, düşünmekteyim.

a) 1907.tv için fenerbahçemin kuruluş yılından bu yana bütün maçları teknik kadroları vs içerik olarak girmeyi planlıyorum.

b) Muhendisiz.biz için bir çok kez forum sitesi vs kurdum,bozdum falan, lakin kafam bu konuda karışık. Fikirlere ve ortaklıklara açığım.

Muhendisiz.biz domaini için aktif olarak ilgilenmek istiyorum, Lakin 1907.tv için se pasif gelir elde etmek niyetindeyim.

Bu konuda fikirleriniz ve önerileriniz benim için önemlidir.

wmaraci
reklam

Dorebar Dorebar ⇐⇐ Horror Story Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Yatırımcı
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad T** L**
  • Mesajlar 1895
  • Beğeniler 1159 / 1158
  • Ticaret 51, (%100)
Mühendisiz.biz forumunuzu çok kez bozup kurmasaydınız gerçekten mükemmel olabilirdi. Güzel bir ön çalışma ve rakip analizi yaparak portal halinde yeniden hayata geçirmeli ve olmuyor/tutmuyor diye motivasyonunuzu düşürmeyerek ilerlemelisiniz. Diğer domain hakkında bilgi sahibi olmadığım için fikir veremem.

[Firma Rehberlerine Ekleme Hizmeti] TAM 500 Rehber!

dokuzcuk dokuzcuk Sanal Kullanıcı
  • Üyelik 29.04.2020
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 68
  • Beğeniler 33 / 33
  • Ticaret 0, (%0)
Muhendisiz.biz forum kurmuşsunuz. silip silip kurmayın bence de.
tüm mühendislik dallarına dair forumlar açıp konular girin.

eğitim kategorisinde de mühendislik fakültelerine dair bilgiler verebilirsiniz. sosyal medya hesabı açıp , arama kutusundan mühendis yazıp önünüze gelen mühendisleri takip edip reklamınızı yapın :)

bir de muhendisiz.biz adresine baktım da, forum kurulu , Web Master bölümünün işi ne üstad :)

hayırlısı olsun :)

sanalalem..

• Üyelik 05.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad I** Ö**
  • Mesajlar 24
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

Dorebar adlı üyeden alıntı

Mühendisiz.biz forumunuzu çok kez bozup kurmasaydınız gerçekten mükemmel olabilirdi. Güzel bir ön çalışma ve rakip analizi yaparak portal halinde yeniden hayata geçirmeli ve olmuyor/tutmuyor diye motivasyonunuzu düşürmeyerek ilerlemelisiniz. Diğer domain hakkında bilgi sahibi olmadığım için fikir veremem.

Öncelikle yorumun için teşekkür ederim.
Malesef ki bir çook kez kurup bozduk. Üniversite yıllarında günlük 1k-2k kadar hit alabiliyorduk. Lakin şuan durum bu, bir portal fikri bence de mantıklı, memurlar net tarzı,ayrıca ders notları vs paylaşımı içinde ilave vbullettin tabanlı forum sitesi düşünüyorum. Sizce ?

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 05.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad I** Ö**
  • Mesajlar 24
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

dokuzcuk adlı üyeden alıntı

Muhendisiz.biz forum kurmuşsunuz. silip silip kurmayın bence de.
tüm mühendislik dallarına dair forumlar açıp konular girin.

eğitim kategorisinde de mühendislik fakültelerine dair bilgiler verebilirsiniz. sosyal medya hesabı açıp , arama kutusundan mühendis yazıp önünüze gelen mühendisleri takip edip reklamınızı yapın :)

bir de muhendisiz.biz adresine baktım da, forum kurulu , Web Master bölümünün işi ne üstad :)

hayırlısı olsun :)

Öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim.

Normal de lisanslı vbulletin 3.8.4 kuruluydu lakin hosting saglayıcım ne yazıkkı php 5.3 sürümünü desteklememe kararı almış ve bir sabah uyandığımda siteye ulaşılamıyordu.
Sonrasında defalarca ticket açmış olmama rağmen çözümediler sorunu bende null olarak vb 4 sürümünü kurdum. Vb sistemini incelerken birkaç başlık açtım. :D

Velhasıl fikrinize gelicek olursak, forum kısmında değerlendirmek daha mantıklı geldi bana.

• Üyelik 14.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Yatırımcı
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad T** L**
  • Mesajlar 1895
  • Beğeniler 1159 / 1158
  • Ticaret 51, (%100)
XenForo kullanmalısın. Bu sistem, sana her konuda kolaylık sağlayacaktır. Tüm mühendisliklerle alakalı tüm "evergreen content" lerini oluşturabilir, herhangi bir x mühendisi olmak isteyenlere rehber olabilirsin. Hali hazırda mühendislerin de bilgi paylaşımı/aktarımı yapabilmesi için kullanışlı bir forum ve portal oluşturabilirsin. Türkiye'deki tüm Mühendisler Odalarına e-posta gönderebilir, portalını tanıtabilirsin.

ogets

• Üyelik 05.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad I** Ö**
  • Mesajlar 24
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Dorebar xenforo hiç kullanmadım. Lakin tasarımlarını beğeniyorum açıkcası. Tüm sistemin mi xenforo tabanlı olsun diyorsunuz? Ben daha cok wp tabanlı bir portal ve forum kategorisyle xenforo veya vb tabanlı bir forum alt sitesi düşünüyorum.

Birde lisanslı xenforo bulmam lazım. :(

• Üyelik 14.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Yatırımcı
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad T** L**
  • Mesajlar 1895
  • Beğeniler 1159 / 1158
  • Ticaret 51, (%100)
İkinci el xenforo lisansını rahatlıkla bulabilirsiniz. Tüm hesap bilgileriyle satın almaya gayret edin. Dediğiniz gibi WordPress + XenForo yapmanız, markalaşma ve bulunabilirlik açısından en sağlıklısı olacaktır.

• Üyelik 05.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad I** Ö**
  • Mesajlar 24
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Dorebar teşekkür ederim , fikirlerin için.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al