wmaraci reklam
lidertakipci

Neden Bloggerdan Wordpresse Geçmeli Anlatıyorum

33 Mesajlar 4.898 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

robertokim robertokim Vunu Web - Site Yapımı Kullanıcı
  • Üyelik 17.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web Tasarım - Site Yapımı
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 450
  • Beğeniler 36 / 111
  • Ticaret 8, (%100)

muhammedkrmn1 adlı üyeden alıntı

Bence isteyen istediğini kullansın, tartışmaya gerek yok. Ben 10 yaşımdan beri ilgilenirim; ilk başta mobil siteler için wap.ru, ceb.im, aktifkazanc.com sonra tr.gg, blogspot, joomla, phpkf çeşitli cms'ler derken wordpress'e geçtik. Her sistemin kendi zamanı ve çekiciliği var.

Ama şunu diyeyim ceb.im ve wap.ru mobil site yapma tadını hiçbir şey veremiyor

Tr.gg dediniz anılarım canlandı. Kesinlikle öyle hocam. Zaten tartışma değil bu. Ben sadece blogger arkadaşlara kendimce wordpress i anlatayım dedim.

wmaraci
reklam

hellomert hellomert WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.07.2019
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Yönetim Bilişim
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 44
  • Beğeniler 11 / 11
  • Ticaret 0, (%0)
bence sadece blog sitesi açılacaksa domain alıp bloggerdan devam etmek çok daha güzel seo konularına vs katılmıyorum ben içeriğiniz kaliteli ise google'nin alt yapısı olan bir platformda seonun kötü olacagını sanmıyorum ki bunu çokça gördüm tema ise binlerce blogspot teması var çok çok kaliteli. ama blog dışında başka yerlere kayacaksa site tabiki blogger yetersiz
fistiq

kişi bu mesajı beğendi.

kemalunlu70 kemalunlu70 kıyıdan kopa kopa derine indik Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 18 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad K** Ü**
  • Mesajlar 774
  • Beğeniler 294 / 295
  • Ticaret 3, (%100)
Yazınızdaki birçok noktaya katılmaktayım ancak eğer kodlama bilginiz iyi ise Blogger'da en az Wordpress kadar başarılı işler çıkartabilirsiniz (tık) :) Ancak buradaki yazıların sıradan kullanıcılar için yazıldığını düşünüyorum, ve size hak veriyorum.
Bu arada, robertokim ve muhammedkrmn1 tr.gg siteleriniz halen aktifse bağlantılarını rica edebilir miyim? Oraya olan sevgim çok fazla, sitelerinizi de merak ettim doğrusu :laugh:

yalnız kalırım sanma, mutsuz olurum sanma

• Üyelik 17.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 450
  • Beğeniler 36 / 111
  • Ticaret 8, (%100)

hellomert adlı üyeden alıntı

bence sadece blog sitesi açılacaksa domain alıp bloggerdan devam etmek çok daha güzel seo konularına vs katılmıyorum ben içeriğiniz kaliteli ise google'nin alt yapısı olan bir platformda seonun kötü olacagını sanmıyorum ki bunu çokça gördüm tema ise binlerce blogspot teması var çok çok kaliteli. ama blog dışında başka yerlere kayacaksa site tabiki blogger yetersiz

Hocam sosyal medya gibi paylaşım yapacaksa evet haklısınız. Ama seo konusunda yeni başlayan bir blogger iyi yazı yazması zor. Yani birçok etkeni bilmesi, uygulaması lazım. Yani iyi bir seo uyumlu yazı min 600 kelime. Dofollow ve nofollow link çıkışı dengeli olmalı. Düzenli iç linklemeler yapmalı. Görlseller, al etiketleri kullanımı, odak kelime ve bunun kullanım oranı, yazı okunabilirliği gibi birçok etkeni wordpress eklentileri analiz ediyor. Bakın Ayhan Karaman var bilirsiniz. Seo da ben örnek alırım. Bakın kendisi wordpress kulllanıyor. Yani bir blog sitesi o da.
hellomert

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 17.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 450
  • Beğeniler 36 / 111
  • Ticaret 8, (%100)

kemalunlu70 adlı üyeden alıntı

Yazınızdaki birçok noktaya katılmaktayım ancak eğer kodlama bilginiz iyi ise Blogger'da en az Wordpress kadar başarılı işler çıkartabilirsiniz (tık) :) Ancak buradaki yazıların sıradan kullanıcılar için yazıldığını düşünüyorum, ve size hak veriyorum.
Bu arada, robertokim ve muhammedkrmn1 tr.gg siteleriniz halen aktifse bağlantılarını rica edebilir miyim? Oraya olan sevgim çok fazla, sitelerinizi de merak ettim doğrusu :laugh:

Muhakkak hocam blogger da da iyi işler çıkar kodlamayla. ama bu tip platformalın amacı kodlama bilmemek zaten. Kullanıcı kendine göre en iyisini tercih eder artık. Detaylı bir kıyaslama lazım. Ben bir wordpress kullanıcısı ve eski blogger olarak değerledirdim kendimce.

Bu arada benim tr.gg site kapanmış :laugh:

hellomert hellomert WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.07.2019
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Yönetim Bilişim
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 44
  • Beğeniler 11 / 11
  • Ticaret 0, (%0)

robertokim adlı üyeden alıntı

Hocam sosyal medya gibi paylaşım yapacaksa evet haklısınız. Ama seo konusunda yeni başlayan bir blogger iyi yazı yazması zor. Yani birçok etkeni bilmesi, uygulaması lazım. Yani iyi bir seo uyumlu yazı min 600 kelime. Dofollow ve nofollow link çıkışı dengeli olmalı. Düzenli iç linklemeler yapmalı. Görlseller, al etiketleri kullanımı, odak kelime ve bunun kullanım oranı, yazı okunabilirliği gibi birçok etkeni wordpress eklentileri analiz ediyor. Bakın Ayhan Karaman var bilirsiniz. Seo da ben örnek alırım. Bakın kendisi wordpress kulllanıyor. Yani bir blog sitesi o da.

Görsellere alt etikeler vs html kodlarla da yapılabilir. blogspota .com domain alıp çok iyi hitlere ulaştım ve iyi de kazandıgım olmuştu çook eskilerden. Hatta 4-5 yıl önce öylesine açıp varlığını bile yeni hatırladığım blogspot siteler var günlük 50-60 görüntüleme bile alıyor googledan gelen hitle.
Dediginiz gibi wordpress daha esnek bir yapıya sahip ama bloggerıda kötülememek lazım :D ben biraz blogspotcuyum sanırım :D

• Üyelik 17.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 450
  • Beğeniler 36 / 111
  • Ticaret 8, (%100)

hellomert adlı üyeden alıntı

Görsellere alt etikeler vs html kodlarla da yapılabilir. blogspota .com domain alıp çok iyi hitlere ulaştım ve iyi de kazandıgım olmuştu çook eskilerden. Hatta 4-5 yıl önce öylesine açıp varlığını bile yeni hatırladığım blogspot siteler var günlük 50-60 görüntüleme bile alıyor googledan gelen hitle.
Dediginiz gibi wordpress daha esnek bir yapıya sahip ama bloggerıda kötülememek lazım :D ben biraz blogspotcuyum sanırım :D

Hocam kötüleme değil kesinlikle. Ben sadece işi bir tık büyütmek isteyenleri wordpress e davet ediyorum. Yani blogger da kategori bile yok hocam. Etiketleri kategori gibi kullanıyoruz menüde vs. Yani beni darlıyor. Ben de koyu wordpressciyim galiba :D

MehmetMasa MehmetMasa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 1946
  • Beğeniler 552 / 554
  • Ticaret 40, (%100)

ASametYildirim adlı üyeden alıntı

Benim şuan 27 civarı wordpress sitem var ama bence konuyu fazla abartmışsınız. Amacım size muhalif olmak değil, yanlış verilen bilgileri düzeltmektir. Konu için teşekkürler.

.com alan adı ile site açmak ziyaretçinin gözünde değerli oluyor.
Blogger da .com uzantılı domain kullanabiilisiniz. Bunun için google da kısa bir arşatırma yapabilirsiniz.

Adsense ve birkaç istisna dışında başka reklam firmalar blogspot siteyi onaylamıyor. Wordpress e geçtiğinizde başka firmalarıda kullanabilirsiniz.
Adsense harici kalan siteler zaten güvenli değil, ve wmaraci.com da dahil üzere neredeyse tüm siteler adsense kullanıyor.

Siteniz daha kurumsal, profesyonel kimliğe bürünüyor.
Blogger tema kodlanması çok kolaydır. Yazılım bilmeseniz bile tema satın alarak kurumsal görüntü yakalayabilirsiniz.

Bir çok eklenti var. Eklentiler ile ziyaretçilerinizi daha çok sitede tutabilirsiniz. Mesela bir quiz yapabilir ve ziyaretçilerinizi daha çok sitede tutarsınız.
Eklentiler ile yapılanların çoğunu basit biir HTML CSS ve Javascript (Jquery)bilgisiyle sizde yapabilirsiniz.

Otomatik sosyal medya paylaşım eklentileri var. Siz hiç yorulmadan tüm mecralarda yazınızı paylaşır.
3. Parti siteleri ile bunu hosting masrafı yapmadan yapabilirsiniz.

SEO uyumlu
SEO yüzlerce varyasyonu olan bir şey. Direkt SEO uyumlu demeniz tuhaf olmuş. Blogger Google altyapılı olduğundan Bloogger da SEO uyumludur.

Mobil uyumlu çok güzel siteler yapılır
Bu tamamen temaya bağlıdır. Bloggerda da mobil uyumlu çok güzel siteler yapabilirsiniz.

Birçok blogger teması wordpress den uyarlamadır. Kullandığınız temaların gerçeklerini kullanacaksınız.
:laugh: :laugh: :laugh:

Sürekli güncelleme gelen açık kaynak kodlu yazılım
Açıkkaynak kodlu olması ve güncel olmasının temek sebebi güvenliktir. Blogger da asla güvenlik konusunda endişe etmezsiniz.

Kodlama gerekmez. ama bir çok ayarlama yapılabilir
Blogger sitelerde de kodlama gerekmez ve birçok ayarlama yapılabilir.

Mesela üyelik sistemi, soru-cevap, forum ekleyebilirsiniz blogunuza
Bu konuda Blogger yetersiz kalabilir, bu madde eklenmesi güzel olmuş.

Blogunuz çok büyüdüğünde rahatlıkla ticarete dökebilirsiniz. Satın alma yöntemleri entgre edip satışlar yapabilirsiniz.
Blogger sitelerinde de satış yapabilirsiniz.

Aradığını, yapadığınız bir şey varsa yüzlerce türkçe makale var. Cevabını kesin bulursunuz.
Blogger sitelerinde de aradığınızı kolaylıkla bulabilirsiniz.

Güvenli ve sürekli yedeklenebilir bir site yapabilirsiniz.
Blogger sitelerinde de yedek alabilirsiniz. Google tabanlı olduğundan güvenlik sorunu yaşamazsınız.

CDN hizmetleri kullanabilirsiniz.
Bloggerin zaten kendi CDN si var. Hemde Google atyapılı olduğundan uğraşmadan bedavaya hızlı CDN sahibi olursunuz.

Bunları yazmaya gelmiştim :D Kesinlikle katılıyorum.
ASametYildirim

kişi bu mesajı beğendi.

ansenege ansenege WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.06.2020
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek İşsiz
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 26
  • Beğeniler 3 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
İyi hoş güzel yazmışsında blogger'da domain alıp yönlendirme yapıp para kazanmadan direk wordpress ile atılmak cüzdanı çok zorluyor. Zaten ilk kurulduğunda ziyaretçi sayısı yerlerde oluyor. İnsanın yazı yazasıda gelmiyor. Üstüne birde para verdiğini düşünüp iyice soğur insanlar. Ek olarak hostların belirli bir sınırları var, trafik arttıkça paketini yükseltmen gerekecek. Bu da cüzdandan daha fazla para çıkması demek.

Benim görüşüm ise bloggerda domain ile başlayıp, google adsense aldıktan sonra günlük ziyaretçi sayısına göre wordpress'e taşınmasıdır. Eğer adsense'den gelir elde edebiliyorsa site hiti güzel demektir. O gelir sayesinde sitesinide taşır, doğru düzgün eklentileri kurup daha profesyonel çalışır.

• Üyelik 17.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 450
  • Beğeniler 36 / 111
  • Ticaret 8, (%100)

ansenege adlı üyeden alıntı

İyi hoş güzel yazmışsında blogger'da domain alıp yönlendirme yapıp para kazanmadan direk wordpress ile atılmak cüzdanı çok zorluyor. Zaten ilk kurulduğunda ziyaretçi sayısı yerlerde oluyor. İnsanın yazı yazasıda gelmiyor. Üstüne birde para verdiğini düşünüp iyice soğur insanlar. Ek olarak hostların belirli bir sınırları var, trafik arttıkça paketini yükseltmen gerekecek. Bu da cüzdandan daha fazla para çıkması demek.

Benim görüşüm ise bloggerda domain ile başlayıp, google adsense aldıktan sonra günlük ziyaretçi sayısına göre wordpress'e taşınmasıdır. Eğer adsense'den gelir elde edebiliyorsa site hiti güzel demektir. O gelir sayesinde sitesinide taşır, doğru düzgün eklentileri kurup daha profesyonel çalışır.

Hocam doğru kişilerle çalışırsanız host derdiniz olmaz. Domain aldıktan sonra ben müşterilerime 50 tl den 2gram 10 gb alanlı host veriyorum. Anlık 500 kişiye geldiğide oldu. Çok hızlı ve stabildi hala. Küçük düşünmeyen adamlar wordpress e geçmelidir.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al