wmaraci reklam
lidertakipci

Benim sitemden aldığı içerikle benden önce index alıyor

15 Mesajlar 1.813 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Adler Adler WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.05.2020
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek web
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad T** D**
  • Mesajlar 102
  • Beğeniler 45 / 27
  • Ticaret 0, (%0)

fistiq adlı üyeden alıntı

Her yazımda mutlaka Search Console'dan indexleme yapıyorum. İşte kimseye bu konuda güven olmuyor.
Google da indexleme konusunda hiç hızlı değil. Botlara pek güven olmuyor.
Bu yüzden her yazını manuel google dizinine eklemeni tavsiye ediyorum. Çünkü sen index almadan o yazıları indexletiyor, sende bu sefer kopya içerik eklemiş oluyorsun.

Her yazından sonra ne bilim uğraşmıyım dedim ama söylediğiniz mantıklı ben farketmeden de yazılarım alınıyor olabilir. Önerinizi dikkate alıcam

SiyahBeyaz
wmaraci
reklam

• Üyelik 21.05.2020
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek web
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad T** D**
  • Mesajlar 102
  • Beğeniler 45 / 27
  • Ticaret 0, (%0)

BlogAraci adlı üyeden alıntı

Bence sosyal imleme konusunda biraz özenli davranın, birde içerik girdikten sonra google gibi getirin yanı sıra ping atın url ye.

hocam sozyal imleme konusunda ne gibi bir değişiklik yapmalıyım sizce ne eksik?

SiyahBeyaz

GuestLion GuestLion WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirme
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 852
  • Beğeniler 340 / 340
  • Ticaret 39, (%100)

Adler adlı üyeden alıntı

hocam google search console kullanıyorum @OğuzÖztürk yazdığını anlamadım. Evet o şekilde index alabilirim ama herseferinde aynısını yapmam gerekir. Ben rss yi kapatım kontrol ettim artık yazıları çekmiyor

Google gibi getir yapmanın anlaşılmayacak bir tarafı yok. Bilmiyorsanız en kolayı yine google'a girip "google gibi getir nedir nasıl yapılır?" şeklinde aratsaydınız kolaylıkla ne olduğunu öğrenebilirdiniz.

Google web masters toolsa girin. Yeni yazınızın URL'sini kopyalayıp üstte yer alan bölüme yapıştırın. Dizine ekle deyin.

Bu kadar :)

Ayrıca mutlaka google web masters tools da site haritası gönderme, wordpress pingleme servislerini entegre etme, rss, sosyal medyada son yazıların otomatik yayınlanması gibi "basit" ama çok önemli konularıda öğrenmelisiniz.

Daha temel önerim "Araştırmacı" olun. Google'da veya forumda "yazılarımı nasıl indexletirim" araması yapsanız bile sayısız fikir edinirsiniz.

HasanSorumli HasanSorumli Finali Zaten Biliyoruz, Senaryo Hoşumuza Gidiyor. Kullanıcı
  • Üyelik 26.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Uluslararası Ticaret
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad H** S**
  • Mesajlar 1151
  • Beğeniler 127 / 327
  • Ticaret 7, (%100)
https://www.youtube.com/watch?v=3s45fRwxqZ4

Parasız düşünür; ama paralı iki misli düşünür. - Mihayloviç Dostoyevski
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 21.05.2020
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek web
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad T** D**
  • Mesajlar 102
  • Beğeniler 45 / 27
  • Ticaret 0, (%0)

OğuzÖztürk adlı üyeden alıntı

Google gibi getir yapmanın anlaşılmayacak bir tarafı yok. Bilmiyorsanız en kolayı yine google'a girip "google gibi getir nedir nasıl yapılır?" şeklinde aratsaydınız kolaylıkla ne olduğunu öğrenebilirdiniz.

Google web masters toolsa girin. Yeni yazınızın URL'sini kopyalayıp üstte yer alan bölüme yapıştırın. Dizine ekle deyin.

Bu kadar :)

Ayrıca mutlaka google web masters tools da site haritası gönderme, wordpress pingleme servislerini entegre etme, rss, sosyal medyada son yazıların otomatik yayınlanması gibi "basit" ama çok önemli konularıda öğrenmelisiniz.

Daha temel önerim "Araştırmacı" olun. Google'da veya forumda "yazılarımı nasıl indexletirim" araması yapsanız bile sayısız fikir edinirsiniz.

google gibi getir terimini o an anlıyamadım o şekilde düşünmedim getir yerine indexlet deseydiniz bence daha anlaşılır olurdu benim açımdan. Ayriyetten bu yöntemi biliyorum fakat her yazım için bunu yapmadanın yolunu aradım. Site haritasını göndermiştim. Sayfamdaki yazılar dogrudan facebook twitter linkedin gibi sosyal palatformlarda otomatik paylaşılıyor.

Bu sorunu şimdilik rss ile çözdüm fakat ben bu tarz hırsızlıklara karşı sizlerin neler yaptığını ve öneriliernizi ögrenmek istemiştim. Burası bilgi amaçlı bir platformsa ben aklıma gelen ve sorun yaşadığım bi konuyu rahatlıkla sorabiliyor olmam lazım. Burda benden ve sizden de daha iyi webmasterların olduğu aşikar. Ama bu yazma şekliniz hoş bir şekil değil alaycı bi tarz. Yinede ilgilenip cvp yazdığınız için teşekkürler kolay gelsin.

SiyahBeyaz
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al