wmaraci reklam
lidertakipci

PTT Kargo Zimmet alındı - İstanbul Uluslararası Pim ne anlama geliyor?

7 Mesajlar 2.770 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

JimmyJoker JimmyJoker Web Developer Kullanıcı
  • Üyelik 23.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek WordPress Uzmanı
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 590
  • Beğeniler 80 / 196
  • Ticaret 17, (%100)
Merhabalar, aliexpress üzerinden iki adet ürün satın aldım. Neredeyse 15 gündür İstanbul Başakşehir PİM'de olmasına rağmen tarafıma ürünler iletilmedi. Bir üründe herhangi bir hareket yokken diğer üründe ise Zimmet alındı yazıyor. Öncelikle ;

1. Zimmet alındı ne anlama geliyor daha önce başına gelen arkadaş var mı?
2. Ürünlerin bu kadar geç işleme alınması normal mi? Benimle aynı anda sipariş veren arkadaşımın kargoları hemen teslim edildi.
3. İşlemleri hızlandırmak için ne yapabilirim, herhangi bir yasaklı ürün yok.

Ürün takibi için ;

1. Ürünün takibi : Tıklayın... - Zimmet Alındı.
2. Ürünün takibi : Tıklayın... - Hareketsiz Kargo.

Ek olarak :

Güncelleme : ​

1. Kargo :

Zimmet alındı yazan kargo "gümrükten çıktı" ibaresinden sonra "torba kapandı" ibaresi eklendi daha sonrasında ise vergilendirme tutarında 0 TL yazdığını gördüm. Durumu merak ettim ve 0212 567 65 65 (veya 0212 465 55 19) numaralı gümrük müdürlüğünü arayarak bilgi aldım. Kargonun bulunduğum şehrin gümrüğüne gönderildiği ve orada vergi tutarının belirleneceği bilgisi tarafıma verildi. Büyük bir ihtimalle harcama ekstresi ile fatura istenip vergilendirme yapılacak. Her ne olursa olsun kargonuzun içerisinde yasaklı bir ürün olmadığı sürece kargonuz dönmeyecektir ancak yüksek vergilendirme ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bende ne kadar vergi çıkacak daha belli değil.

2. Kargo :

Yoğunluktan işlemler uzamış başka bir durum yok. 64.8 TL vergi kesildi tarafıma gönderilmeyi bekliyor.

Ürünler ortalama olarak 20 gün hareketsiz ve işlemsiz olarak İstanbul Uluslararası Pim'de bekledi, bazenleri böyle yoğunluk meydana gelebiliyormuş bunu tecrübe etmiş olduk. Benden sonra kafasına soru takılacak olan arkadaşlara yardımcı olması amacıyla oldukça açıklayıcı olmaya çalıştım ve takip linklerini bıraktım son durumları oradan da görebilirsiniz olan işlemleri. :)

wmaraci
reklam

87690 87690 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 15.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 140
  • Beğeniler 18 / 15
  • Ticaret 1, (%100)
Zimmet alındı demek dağıtıcı ürünü dağıtmak için isleme almış, yani kargo dagıtıma hazırlanıyor. Kargoların geç gelmesinin nedeni de virüs, kargo her aktarmada dezenfekte ediliyor ve bir hafta önce kargolar bayramdan dolayı kargo subelerinde yığıldı ve dağıtım yapılnası. Kargonuz bundan dolayı geç gelmiş olabilir.
Kargonuz yarın veya iki gün içerisinde gelir. Şubeyi arayabilirsiniz, nerede olduğunu öğrenip acilse gidip kendiniz teslim alabilirsiniz
Duzeltme: kargonun zimmete alındığı tarihe yeni baktım. Dediğim gibi şubeyi arayıp nerede olduğunu öğrenebilirsiniz. Telefona bakmazlar ise direkt şubeye gidebilirsiniz.

• Üyelik 23.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 590
  • Beğeniler 80 / 196
  • Ticaret 17, (%100)
yasinarslann Merhabalar hocam, birçok forumda yaptığım araştırmalarda zimmet alındı yazsının gümrüğe takıldığını ve geri iade gittiğinden bahsetmişler. Bende durumun ne olduğunu merak ettim işin açıkcası 15 gündür hiç bir gelişme olmayınca kargoların akıbeti beni endişelendirdi.
10 - 15 kere arayıp konuştum hocam hiç birinin birbirinden haberi yok devlet kurumu değilde Ali Baba'nın Çiftliği gibi olmuş resmen. Gümrüğe mi takıldı diyorum yok. Ne oldu durum nedir kargolarda diyorum bekle diyor tamam bekleyeyim ama bilgi veremez misiniz diyorum ne yazıyorsa o diyor garip.

İşin garip yanı benimle birlikte sipariş veren arkadaşımın kargoları teslim edildi benimkiler ise kaldı.

Ayrıca değerli cevabınız için teşekkür ederim.

87690 87690 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 15.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 140
  • Beğeniler 18 / 15
  • Ticaret 1, (%100)
Gümrükle alakası yok, ptt yurtici kargolarında da aynı şey yazar. Şube yakınsa şubeye gitmeniz daha yararlı olur.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 23.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 590
  • Beğeniler 80 / 196
  • Ticaret 17, (%100)
Maalesef değil hocam çünkü farklı şehirdeyim. Birçok forumda durumun gümrük ile alakalı olduğunu okuyunca sorayım dedim teşekkürler.

yasinarslann

Ferhat27 Ferhat27 Ferover Kullanıcı
  • Üyelik 11.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad F** Ş**
  • Mesajlar 136
  • Beğeniler 24 / 23
  • Ticaret 1, (%100)
PTT zimmete alındı uyarısını gören kişiler ürünün şu an zimmet alındığı anlamına geldiğini bilmeleri gerekiyor. Bu uyarı başta insanları korkutsa da bir sorun taşımamaktadır. Sipariş edilen ürün en geç 1-2 gün içerisinde dağıtıcı firmaya verilir ve ürün sahibine iletilir.

Üzülme bazen ölmek bile insan için umuttur!

ermaneray ermaneray proje danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek satınalma/proje danışmanlık
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 2627
  • Beğeniler 77 / 644
  • Ticaret 12, (%100)
sorun yok ürün ptt ye geldi onlarda aldı dağıtacaklar
endişelenmeyin

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al