wmaraci reklam
lidertakipci

Tarihi Görsel Tanıtım

5 Mesajlar 688 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Skrdra Skrdra WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.08.2020
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 11
  • Beğeniler 1 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar merhaba,
Tarihi Görselin amacı tarihte aradığınız tüm resim fotoğraf ve çeşitli portrelere tek bir siteden ulaştırmayı sağlayan bir projedir. Bir nevi görsel vikipedi. Fikir tamamen bana aittir ve blogumu da hiçbir bilgim olmadığı halde anca bu kadar yapabildim.

Sizce eksiklerim nelerdir ?
Wordpress'e geçmek daha mı doğru olurdu ?
Neler yapılabilir ?
Sitemi nasıl tanıtabilir ve geliştirebilirim ?

Hepinizin görüşleri benim için çok önemli arkadaşlar şimdiden teşekkür ederim.

Sitem: https://tarihigorseller.blogspot.com

wmaraci
reklam

hk1337 hk1337 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek -
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 284
  • Beğeniler 48 / 17
  • Ticaret 3, (%100)
Bir tarih sever olarak beğendim. Ben de fotoğraf arşivi oluştururken bu tarz siteleri kullandığım oluyor. Tarih ile ilgili proje yapmak istiyorum, önceden giriştim bu işe fakat zamanın şartları uygun olmadığı için yarıda kesmek zorunda kaldım. Yaptığın sitenin benzerlerini fazlasıyla ziyaret ettim ve çoğunluğu Wordpress kullanmıyordu, sebebini bilmiyorum. Bana kalırsa Wordpress kullanmanı tavsiye ederim. Çeşitli eklentilerle de siteni desteklersin. Kitle edinmen lazım. Kullanıcılar siteni daha çok görseller kısmından görür ve ziyaret eder diye düşünüyorum. O yüzden görsellerin kesinlikle alt etiketi olmalı ve başlığı görsele çok uygun bir şekilde yazman lazım. Ziyaretçi etkileşimi olması için de yorum kısmı falan koyabilirsin, Wordpress eklenti marketinde emoji kullanma ve beğenme özellikleri de var. Ayrıca içeriklerde kod/yazı oranı çok düşük. İçeriklerde en az 200-300 kelimelik metin kullanmalısın. Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Başarılar dilerim. İlerde yeniden projeye başlarsam belki rakip oluruz :)
Skrdra

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 12.08.2020
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 11
  • Beğeniler 1 / 1
  • Ticaret 0, (%0)

hk1337 adlı üyeden alıntı

Bir tarih sever olarak beğendim. Ben de fotoğraf arşivi oluştururken bu tarz siteleri kullandığım oluyor. Tarih ile ilgili proje yapmak istiyorum, önceden giriştim bu işe fakat zamanın şartları uygun olmadığı için yarıda kesmek zorunda kaldım. Yaptığın sitenin benzerlerini fazlasıyla ziyaret ettim ve çoğunluğu Wordpress kullanmıyordu, sebebini bilmiyorum. Bana kalırsa Wordpress kullanmanı tavsiye ederim. Çeşitli eklentilerle de siteni desteklersin. Kitle edinmen lazım. Kullanıcılar siteni daha çok görseller kısmından görür ve ziyaret eder diye düşünüyorum. O yüzden görsellerin kesinlikle alt etiketi olmalı ve başlığı görsele çok uygun bir şekilde yazman lazım. Ziyaretçi etkileşimi olması için de yorum kısmı falan koyabilirsin, Wordpress eklenti marketinde emoji kullanma ve beğenme özellikleri de var. Ayrıca içeriklerde kod/yazı oranı çok düşük. İçeriklerde en az 200-300 kelimelik metin kullanmalısın. Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Başarılar dilerim. İlerde yeniden projeye başlarsam belki rakip oluruz :)

Cevabın için teşekkür ederim. Dediğiniz çoğu eklenti sitede zaten mevcut. Yine de wordpresse geçilir mi bilemiyorum ? Direk bu bloğu taşıma şansımız var mı ?

hk1337 hk1337 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek -
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 284
  • Beğeniler 48 / 17
  • Ticaret 3, (%100)
Birkaç kişiden daha fikir alınabilir yine de siz bilirsiniz. Taşımak için şuraya bakabilirsiniz: https://www.hostinger.web.tr/rehberler/bloggerdan-wordpresse-site-tasima

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 12.08.2020
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 11
  • Beğeniler 1 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
taşırsak istatistikler de taşınıyor mu ? yani blogum yine google'da sıralaması aynı kalır mı?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al