freelance iş ilanları

Youtube röportaj

7 Mesajlar 889 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Kralrambo Kralrambo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Satış
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad R** K**
  • Mesajlar 124
  • Beğeniler 11 / 10
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar röportaj üzerine youtube kanalı açmaya karar verdim ben röportaj yapmak isteyeceğim kişilere takdir edersiniz ki herkesin kişisel websitesi ve sosyal medya hesapları yok nasıl ulaşacağım bu kişilere örneğin önemli bir alandan A kişisiyle röportaj yapmak istiyorum ne yapmam gerekir?

wmaraci
reklam

birhabervar birhabervar WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Editör
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 378
  • Beğeniler 169 / 125
  • Ticaret 0, (%0)
A kişisinin kim olduğuna bağlı. Herkese farklı bir ulaşma yolu vardır. Kimine twitter'dan, kimine menajerinden, kimine web sitesinden, kimine meslek örgütünden. Ulaşmak isteyene yol çok.

athirsizi athirsizi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.03.2020
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 530
  • Beğeniler 328 / 197
  • Ticaret 0, (%0)
Önce kendi yakınlarınla başla baktın çenen güzel geldi bir de röportajların başarılı ise çık sokağa kibarca izin isteyerek röportajını yaparsın ama önce tanıdıkların. :) Başarılar

• Üyelik 07.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Satış
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad R** K**
  • Mesajlar 124
  • Beğeniler 11 / 10
  • Ticaret 0, (%0)
Teşekkür ederim

wmaraci
wmaraci

polloshermanos polloshermanos WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Dijital Amele
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 96
  • Beğeniler 17 / 18
  • Ticaret 0, (%0)
Sanırım ünlü ya da tanıdık simalarla röportaj yapmak istiyorsun doğru mu anladım?

5-6 sene kadar önce olsa işin çok çok kolay olurdu. Teknik donanımları tamamladıktan sonra bir konsept belirleyip 1-2 kolay erişilebilir ünlü ile başlayıp gerisini çorap söküğü gibi samimiyetine bağlı olarak götürebilirdin. Ama işler değişti.

Youtube'ta onedio başta olmak üzere zilyon tane kanal oluştu bu içerikleri yapan. Bu durumda önce farkını ortaya koyabilecek yine 1-2 pilot ünlü ile bölümleri oluşturman. Daha sonra ulaşmak istediğin kişilere kanalını referans vererek bir şekilde mutlaka ulaşırsın. Herkesin hesabı olmayabilir ama ulaşacak bir yol mutlaka var. Biraz gazetecilik ruhu lazım o kadar.

Bence ulaşmak istediklerine nasıl ulaşacağından önce konseptini belirleyip onu benzersizleştir ve kendine uyarla...

• Üyelik 07.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Satış
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad R** K**
  • Mesajlar 124
  • Beğeniler 11 / 10
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam araştırdım açık bir yol olmasa karar vermezdim, ünlüler var ama sadece ünlüler değil normal bildiğimiz vatandaşlarımız da var, amacım sadece para kazanmak değil insanlara birşeyler öğretmek.

alidemiral alidemiral WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.01.2020
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Blog Yazarı
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 320
  • Beğeniler 152 / 99
  • Ticaret 0, (%0)
Ben de bu amaçla blog yazıyorum. Şöyle bir not düşmüştüm: İnsanların aydınlanmasına ve bilgilenmesine katkı sağlamak, bu arada kendim de bir şeyler öğrenmek, röportaj yaptığım kişilerin çorbasına bir kaşık tuz da ben atmış olmak ve kendimi röportajcılık alanında geliştirmek için böyle bir projeyi hazırlamaya koyuldum.
Bunu yaparken kendime şu misyonu biçtim: Maddî-manevî ihtiyaç sahiplerinin sesini duyurabilmek, dertlerinin dermanına vesile olabilmek. Bir eser meydana getirmiş veya getirecek insanların tanıtımına katkıda bulunmak...
Hiçbir zaman ünlü-ünsüz ayrımı yapmadım.
Bu sayede yeni insanlar tanıdım, yeni ortamlara girdim.
İşini ciddiyetle yaptıktan sonra zaten onlar sana ulaşıyor, size röportaj vermek istiyor.
Youtube, blogdan daha çok tercih edilmekte. Hem görüntülü-sesli, hem de okumaktan daha kolay.
Röportaj bloğum: https://alidemiral.webnode.com.tr/blog/
Size kolaylıklar ve başarılar diliyorum.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al