freelance iş ilanları

Kullanıcın Başka Sitelerdeki Çerezlerini Okuma

4 Mesajlar 633 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

theharunuysal theharunuysal WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek .
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** U**
  • Mesajlar 1879
  • Beğeniler 596 / 202
  • Ticaret 19, (%95)
Merhaba arkadaşlar sitemde bir sayfada PPL reklam yani üye yaptıkça para kazandıran bir sisteme yönlendirme yapıyorum. Amacım kullanıcı linke tıklayarak hedef siteye üye olursa içerik gözüksün eğer üye olmadıysa üye olana kadar gözükmesin istiyorum. Buda sanırım kullanıcın hedef sitedeki çerezlerini okumakla mümkün. Daha önce duymadım da yapmadım da ama mesela facebook benim google da ne arattığımdan hangi sitelere girdiğimi hangi ayakkabıya baktığımı bile görebiliyor demek ki mümkün diye düşündüm. Fikri olan var mı ?

wmaraci
reklam

AzveNet AzveNet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 367
  • Beğeniler 69 / 147
  • Ticaret 0, (%0)
e her yere facebook bağlantısı kurarak girdiğini düşünürsek bu çok zor olmasa gerek fb için değil mi? ayrıca siz girmeseniz girdiğiniz bir site kullanıyor. fb farklı platformlardan farklı datalarıda kullanıyor. ama başka sitenin çerezini okumak kolay olsaydı(ki imkansız değil) herkes bunu yapardı.
eğer bahsettiğiniz sitede linke tıklama varsa sizde tıklanan linki sayaç şeklinde tutup verileri karşılaştırın. bu daha kolay olur izin için.

İmkansız olduğunu düşünürsen hiç birşey başaramazsın.

VipTema VipTema Vip Tema Web Tasarım Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Vip Tema Web Tasarım A.Ş.
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad Ö** I**
  • Mesajlar 1393
  • Beğeniler 704 / 703
  • Ticaret 21, (%100)
Facebook reklamlarını kullanıcıya ilgi alanına göre gösteriyor. Google adsense reklamları ise tarayıcıda tutulan cerezlere göre. Eğer chrome sizin olsaydı bunu çok kolay yapabilirdiniz. Sadece tarayıcı da değil android telefonunuzun veya masaüstü bilgisayarınızın mikrofonuna söylediğiniz her kelime Google için bir çerez sayılır. Aslında izinizi yine bu servislerin bir kaçına bırakarak göreceğiniz reklamı siz belirlemiş oluyorsunuz. Sorunuzun cevabı da burada yatıyor. Kullandığımız bir çok hizmet onlara ait bilgi toplayan da, bilgiyi sentezleyip reklam çıkaran da. Biz bu kadar geniş veritabanına sahip bir veri olusturamayacagimiza göre imkansız duruyor.

haytech haytech Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 08.03.2020
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 4
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Ücretli olarak yardımcı olabilirim.

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al