wmaraci reklam
lidertakipci

Bir sitenin yapması/yapmaması gerekenler

23 Mesajlar 3.048 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

webloggi webloggi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web & Medya
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** H**
  • Mesajlar 2165
  • Beğeniler 925 / 926
  • Ticaret 12, (%100)

kemalunlu70 adlı üyeden alıntı

Yorumunuz için çok teşekkür ederim. :)
Cache için henüz karar ver(e)medim, büyük ihtimal Litespeed kuracağım ancak ne olur ne olmaz diye hosting firmasına da sormak istiyorum. Yalnız Cloudfare'den bahsetmeniz çok iyi oldu, tamamen aklımdan çıkmış. En kısa sürede onu da kuracağım.

Cloudflare için çeşitli bakış açıları var. Forumda daha önce çok kez tartışıldı ama genel görüş şu: hosting TR de barınacaksa eğer cloudflare çok verimli olmayabilir hocam
yilmaz70

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

kemalunlu70 kemalunlu70 kıyıdan kopa kopa derine indik Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 19 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad K** Ü**
  • Mesajlar 774
  • Beğeniler 294 / 295
  • Ticaret 3, (%100)
tolhur hosting TR'de hocam. O zaman en iyisi iyice araştırmak, kaş yaparken göz de çıkarmayayım

yalnız kalırım sanma, mutsuz olurum sanma

enerjiveguc enerjiveguc Wordpress Destek Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)

kemalunlu70 adlı üyeden alıntı

enerjiveguc makale linkini alabilir miyim, yavaştan içerikleri hazırlamak istiyorum tasarımı ayarlamadan önce, sanırım ayarlar tasarım değişince aynı kalıyor. Konuyu açtığımda da mutlaka etiketleyeceğim :)

Elbette, Rankmath Seo Ayarları makalesinden adımları takip ederek ilerleyebilirsin.
kemalunlu70

kişi bu mesajı beğendi.

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3157 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
tolhur sonunda biri tarafsız bir yorumda bulundu, bu yüzden teşekkür ederim :)

Maalesef Cloudflare TR lokasyonda ciddi kasmalara neden olabiliyor ve bunu site sahibi hissetmiyor tarayıcı cache nedeni ile.

İnanın bazı sitelerde hızlandırma çalışması yapmadan önce Cloudflare pasif duruma getirmesini istiyorum site sahiplerinden. Bazen sadece 2-3 gün cache temizlenmesini beklediğimiz oluyor. Ve ciddi sinir bozucu bir durum bu.

Saldırı dışında kullanmaya gerek yok diyorum.

Güvenlik için ise; kullandığınız firma iyi ise zaten sunucu güvenliğini alıyor demektir. Geriye admin panel şifresinin kolay olmaması kalıyor. İnanın çok kolay şifreler kullanıldığına denk geldim hala hack yememiş :)

Ayrıca mutlaka tema ve kullanılan tüm eklentiler güncelleştirilmelidir.

Hacklenen sitelerin çoğunluğu güncel olmayan eklentiler nedeni ile gerçekleşiyor maalesef. Yani illa birinin girip hacklemesi gerekmiyor.

Bunlara dikkat ettikten sonra Cloudflare gerek kalmıyor. Sadece siteniz birilerinin gözüne batmaya başlarda ddos başlıyor haliyle. O zaman gerekebiliyor.

Kolay gelsin herkese.
webloggi kemalunlu70

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 29.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 19 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad K** Ü**
  • Mesajlar 774
  • Beğeniler 294 / 295
  • Ticaret 3, (%100)
yilmaz70 o zaman şimdilik Cloudflare kullanmaya gerek yok en azından site rayına oturana dek, güncellemelere de önem vereceğim mutlaka. Admin paneli için ise wp-admin bağlantısını değiştirme fikri var aklımda sadece. Tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim :)
yilmaz70

kişi bu mesajı beğendi.

DeepX DeepX PM ile ulaşın Kullanıcı
  • Üyelik 24.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Van
  • Ad Soyad K** T**
  • Mesajlar 559
  • Beğeniler 218 / 218
  • Ticaret 1, (%100)
- Kullanacağın eklentileri önceden belirle, tek tek deneyip veritabanına çöp bırakma.
-Cache + cloudflare kullanımı yapacaksan ayarları doğru yap, siteyi okunamaz bir hâle getirme.
-tek Resim optimize eklentisi kullan bazı eklentileri silince resimlerde gidiyor.
- ayarları doğru yaptıktan sonra her haftan değiştirme( yanlış değilse) veya bir profesyonele bırak.
- sitenin teknik kısmı bittikten sonra kaliteli içeriğe odaklan eklediğin her içeriği ilk 10a hatta 1. Siraya taşımaya çalış.
- kaliteli backlink almaya çalış gereksiz sizlerden kesinlikle alma.
-linklere para gözüyle bakma eğer konumu açıklayan veya ek sağlayan güzel ve açıklayıcı bir yazı varsa kesinlikle link ver.
- konuyu doğru açıklayan videolar ve Website sayfaları ile içeriği donat.
- çalıntı resim ve yazı kullanma Free siteler den al.

Şuan mobilim bu yüzden emir kipyile yazdım bazı yerleri, belki yanlış bir oto kelime girmiş olabilir araya. Şimdiden kusura bakma lütfen.
Tavsiyem her yazını bir eser olarak yaratmaya çalış. Kolay gelsin.
webloggi kemalunlu70

kişi bu mesajı beğendi.

DeepX DeepX PM ile ulaşın Kullanıcı
  • Üyelik 24.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Van
  • Ad Soyad K** T**
  • Mesajlar 559
  • Beğeniler 218 / 218
  • Ticaret 1, (%100)
Ek olarak yukarıdaki açıklamalara uygun olarak 1 ayda yazdığım bir içerik godaddy blogunda kaynak olarak yer aldı. Senin için nekadar önemli bilmiyorum ama beni çok sevindirdi. Kısaca emek ver ve giriştiğin her projeye CV nde yer alacak bir artı olarak gor.
webloggi kemalunlu70

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 29.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 19 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad K** Ü**
  • Mesajlar 774
  • Beğeniler 294 / 295
  • Ticaret 3, (%100)
DeepX Uzun süredir Blogger kullandığım için pek çok işlemi hatırlamıyorum maalesef, o yüzden eklenti ayarlarında bir sorun yaşamamak için birçok kaynağı kıyaslayıp işlem yapmayı planlıyorum. Resim optimizesi için eklenti kullanmamaya çalışacağım çünkü kullanabildiğim kadar az eklenti kullanmak istiyorum, en azından hedefin bu yönde.

İçerik bölümünde ise hata yapa yapa bir şeyler öğrendim sanırım, eskisi gibi sırf site boş durmasın diye değil gerçekten emek vererek az ama öz yazmak istiyorum. En büyük hatam buydu sanırım.

Tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim, hepsini tek tek not aldım :)
DeepX

kişi bu mesajı beğendi.

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3157 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
kemalunlu70 Madem ki deneme/yanılma yolu ile ilerleyeceksin, o zaman veritabanı temizliğini de öğrenmelisin.

İnan yüklenip kaldırıldıktan sonra veritabanında o kadar çok kalıntı kalıyor ki şaşarsın. Ve bunlar veritabanına ek yük oluşturmaktan ziyade bazı problemler yaratabiliyor.

Bu yüzden mümkün olduğunca veritabanını temiz tutmalısın.

Kolay gelsin.
kemalunlu70

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 29.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 19 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad K** Ü**
  • Mesajlar 774
  • Beğeniler 294 / 295
  • Ticaret 3, (%100)

yilmaz70 adlı üyeden alıntı

kemalunlu70 Madem ki deneme/yanılma yolu ile ilerleyeceksin, o zaman veritabanı temizliğini de öğrenmelisin.

İnan yüklenip kaldırıldıktan sonra veritabanında o kadar çok kalıntı kalıyor ki şaşarsın. Ve bunlar veritabanına ek yük oluşturmaktan ziyade bazı problemler yaratabiliyor.

Bu yüzden mümkün olduğunca veritabanını temiz tutmalısın.

Kolay gelsin.

Wordpressin içine girdikçe öğrenmek gereken ne çok şey çıkıyor :) çok teşekkür ederim, veritabanı temizliğini de not aldım mutlaka göz atacağım.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al