Google sıralama tekniği mi değişiyor,ya da bana mı öyle geliyor.

18 Mesajlar 3.429 Okunma
smmexpress

masklow masklow SEO Kullanıcı
  • Üyelik 16.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Adı bende saklı
  • Konum Adana
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 20
  • Beğeniler 2 / 5
  • Ticaret 1, (%100)

burakisci adlı üyeden alıntı

Artık Google bir konu yazdın diye sıralama çıkartmıyor kendim denedim bizzat mesela özgün 400-500 kelimelik makale yazdınız diyelim bu makale bundan sonra da bloga düzenli yazı girmeye devam ettiğiniz takdirde ilk sıralara kadar gelebiliyor daha sonra da bloga birkaç gün yazı eklemeyince makale sıralamadan düşüyor ancak yeniden içerik girmeye başlayınca tekrar yükseliyor ;)

o durum istisnai

wmaraci
reklam

sasaleyte sasaleyte WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 539
  • Beğeniler 25 / 69
  • Ticaret 1, (%100)
Evet değişeli çok oldu.Adwordse reklam veriyosunuz sizi 1. sırada çıkartıyor.Bir konuda orijinal yazı yazıyorum sonra o başlığı aratıyorum birbirinin kopyası 5 yazı ilk beşte benim özgün yazım 2. sayfanın en altında.

Yrlmz Yrlmz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Kamu
  • Konum Konya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 794
  • Beğeniler 24 / 137
  • Ticaret 5, (%100)

sasaleyte adlı üyeden alıntı

Evet değişeli çok oldu.Adwordse reklam veriyosunuz sizi 1. sırada çıkartıyor.Bir konuda orijinal yazı yazıyorum sonra o başlığı aratıyorum birbirinin kopyası 5 yazı ilk beşte benim özgün yazım 2. sayfanın en altında.

aynı durumu yaşayanlardanım. kısaca googleın mantığı kopyala yapıştır yüksel.

Elbet birgün...

lonely2134 lonely2134 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 340
  • Beğeniler 51 / 62
  • Ticaret 0, (%0)

mirach adlı üyeden alıntı

Bence artık google her siteye şans verecek,yani aynı konularda yazılmış bir makalede ayrı sitelerin sıraları eskiye nazaran daha fazla oynama gösterecek.Bir hafta önce ilk beşte olan bir site ikinci hafta 2.sayfaya düşebilecek.Tabi bazı siteler hariç youtube,facebook vs vs. Sizin dikkat ettiğiniz bu sıralama mevzusuna bende dikkat ettim ben böyle düşünüyorum.Bir kaç gündür benim sitemde gerileme var;eskiden 2. veya 3. çıktığım kelimelerde ilk sayfanın sonlarına doğru kaymışım.İşin ilginç tarafı sitemin PR'si 2'den 3'e çıktı ceza mı bu ödül mü anlamadım.Bakalım ilerleyen zamanlarda göreceğiz...

Hocam bazen git gellerin olması gayet normal. Sonuçta google bir yazılım sizi hakketiğiniz yere getirecektir emin olun... Biraz azim ve sabır

Ek Olarak:

burakisci adlı üyeden alıntı

Artık Google bir konu yazdın diye sıralama çıkartmıyor kendim denedim bizzat mesela özgün 400-500 kelimelik makale yazdınız diyelim bu makale bundan sonra da bloga düzenli yazı girmeye devam ettiğiniz takdirde ilk sıralara kadar gelebiliyor daha sonra da bloga birkaç gün yazı eklemeyince makale sıralamadan düşüyor ancak yeniden içerik girmeye başlayınca tekrar yükseliyor ;)

Burdan yola çıkarak Google tam bir güncellik dostudur diyebiliriz...

wmaraci
wmaraci

judgeofnight judgeofnight WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 7
  • Beğeniler 5 / 0
  • Ticaret 2, (%100)
Özgünlük vs diye anlatanlar örneğin bir şarkı sözü sitesinde neyin özgünlüğü olabilir ki? Şarkıya kendi yorumunu mu katması gerekir? Sayısız site var sadece aynı sözleri giren ve her şarkıda listede farklı site var. Ben bu algoritmasını hala çözemedim.

Yazı iki günde dehşet hit alıyor sonra listede neredeyse yok denecek kadar geriliyor. :(

savaser savaser WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek webmaster
  • Mesajlar 409
  • Beğeniler 57 / 76
  • Ticaret 2, (%100)
Yazıyı 4 ağustosta yazdığımda dalga geçmişti bazı arkadaşlar.Şimdi herkes dalgalanıyorum diyor.Özgünlük veya farklı seo ile alakalı değil de google'la alakalı bir durum var şu an.

Bu süreç bitmeden değerlendirilen siteler de hatalar oluşabilir,o yüzden beklemek lazım.

Drupal haber ve e-ticaret siteleri yapılır.

masklow masklow SEO Kullanıcı
  • Üyelik 16.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Adı bende saklı
  • Konum Adana
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 20
  • Beğeniler 2 / 5
  • Ticaret 1, (%100)
Google algoritmasında düzeltmeler yapıyor. Penguini onarmaya çalışıyor.

Sıralama tekniğini değiştirmesi demek algoritmayı baştan yazması demek

siyahh siyahh SEO Danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek SEO DANIŞMANI / E.E Mühendisi
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 2199
  • Beğeniler 771 / 487
  • Ticaret 18, (%100)
her gün değişiyor zaten :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al