wmaraci reklam
lidertakipci

Bilimsel yazı kaynakları politika ihlali mi?

3 Mesajlar 453 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

enexxl enexxl WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.08.2020
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad E** F**
  • Mesajlar 42
  • Beğeniler 3 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba, mühendislik ile ilgili bir sitem var. Sitemde bir konu hakkında bir çok ingilizce kaynağı araştırarak bu kaynakları tamamen kendim çevirerek ve kendimden de bir şeyler katarak yazı yazıyorum. Hiçbir şekilde translate vs. kullanmıyorum, çeviriler tamamen bana ait.
Hakkkmızda, gizlilik politikası, iletişim sayfalarım(adres, map, mail, ve iletişim formu içeriyor) var. Siteyi bir çok yazar olacak şeklinde düşündüm ancak şu an tek yazar benim. Konu mühendislik olduğu için ve bu alanda yazarların yazdıklarının güvenilir olması açısından her yazı altında yazarın ismi, hakkında kısmı, resmi ve sektör açısından önemli ve her yazar için zorunlu olan LinkedIn ile birlilte diğer sosyal medya hesaplarını ekleme seçeneği mevcut.
Ayrıca yazdığım her yazıda, güvenilirlik ve emeğe saygı açısından yararlandığım ve ileri okuma için kullanılabilecek kaynakları da nofollow etiketi kullanarak ve kaynağın tarafımdan kullanıldığı zamanı belirterek paylaşıyorum. Yazdığım herhangi bir durum politika ihlaline giriyor mu? Daha ne eklemem ve ne çıkarmam gerek? Kaynaklar googlenin içeriğimi kopya olarak algılamasına mı neden oluyor? Kabul ve şartları yerine getirmek için kaynakları kaldırmam mı gerekiyor?
Siteyi tasarlarken farklı konuda yayın yapan ama amacı sistemle paralel olan popüler bir çok siteyi inceledim(bilimfili, evrimağacı, fizikist vs.) bu siteler de yazı kaynağı paylaşıyor ancak adsense onayı almışlar. Kafam karışık durumda, yorumlarınızı bekliyorum.
İyi çalışmalar dilerim.

wmaraci
reklam

enerjiveguc enerjiveguc Wordpress Destek Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)
Eğer ki internette daha önce indeks almış verileri kullanıp derleyerek bir sayfa oluşturuyorsanız onlara kaynakça olarak atıfta bulunmalısınız. Bu sizin için avantajlı bir şey aslında. Hem teliften kurtulursunuz, hem makale içi seo açısından dış link vermiş olursunuz.

Wikipedia gibi yapın...
https://tr.wikipedia.org/wiki/Anafilaksi
Örnek;
Anafilakside genelde dakikalar veya saatler içerisinde birçok farklı semptom görülmektedir.[2][3] Eğer neden doğrudan kan akışına karışan bir madde ise semptomlar ortalama 5-30 dakika içerisinde ortaya çıkmaktadır(damar yoluyla). Eğer nedeni kişinin yemiş olduğu bir gıda ise ortalama süre 2 saattir.[4] En çok etkilenen alanlar şunlardır: deri (%80-90), akciğerler ve solunum yolları (%70), mide ve bağırsaklar (%30-45), kalp ve kan damarları (%10-45) ve merkezi sinir sistemi(%10-15).[3] Genellikle bu sistemlerden ikisi veya daha fazlası etkilenmektedir.[5]

DiForce DiForce WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.09.2020
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Adli Bilişim Uzmanı
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad İ** Ö**
  • Mesajlar 60
  • Beğeniler 14 / 24
  • Ticaret 0, (%0)
site linkini pm atar mısınız ?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al