wmaraci reklam
lidertakipci

Bu Dönemde Evlilik

28 Mesajlar 2.534 Okunma
wmaraci reklam

Storyman Storyman Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 31.08.2020
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Reklam Ajansı ve Web Geliştirm
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 210
  • Beğeniler 129 / 105
  • Ticaret 1, (%100)

Ecomanya adlı üyeden alıntı

Bende bir bayanım.. Fakat birçok arkadaşım gelinlik giyme saatlerce oynama vs derdindeler şu dönemde bile. Düğün olayını bende mantıksız buluyorum. Nikahta da giyilebilir gelinlik, oynamak istedikten sonra aile arasında da oynanabilir. Özellikle insanlar geçim derdindeyken düğünlere 1 saat izin varken hayatta değmez yapılacak masrafa..

Sizin gibi düşünen bayanlar maalesef sayıca çok az. 👏👏👏
Eski geleneksel kuralların artık günümüz şartlarına esnetilmesi görüşündeyim bende.

wmaraci
reklam

Ecomanya Ecomanya Gece, Gündüz, Hayal... Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.09.2020
  • Yaş/Cinsiyet 27 / K
  • Meslek Kamuda Görevli
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad Z** K**
  • Mesajlar 226
  • Beğeniler 0 / 66
  • Ticaret 0, (%0)
Düğün olayı geleneksel amacından sapalı çok oldu. Hatta baya uzun süredir gövde gösterisi amacı ile istenmekte. Yok kızımın iyi yere gittiği belli olsun, yok oğlan şunları şunları yapsın. Bu bakış açısı bana aşırı itici geliyor. Gövde gösterisini herkes kendine göre yapar adam sen sırf iyi yere gitti sansınlar diye onca borcun içine gir kızı aldıktan sonra yüzüne bakan borçlara destek çıkan olmasın. Bu bildiğin acımasızlık.

• Üyelik 26.09.2020
  • Yaş/Cinsiyet 27 / K
  • Meslek Kamuda Görevli
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad Z** K**
  • Mesajlar 226
  • Beğeniler 0 / 66
  • Ticaret 0, (%0)
Günümüzde kızlardada suç çok. Dizilerde görüp görüp özeniyolar. Tamam özenmek hayal etmek güzel şey. Ama karşısındaki insan yerine koymadan ne yaparsa yapsın kız alacak kolay değil mantıgıyla olmayacak olanı zorla olduran kızlar hayatının en büyük hatasını yapıyor. 1 iğne kadar borca fazla birşey yaptırdığında o borcu kız olarak sende çekeceksin. Kızlar gerçekten bunun farkında değil. Şu devirde 50bintl birikimin var diyelim. O paraya ne olursa olsun düğün yapacak olan çok kişi tanıyorum. Zaten korona var. Güzel bi nikah başbaşa yemek tamam işte. O 50bini kira ödemek yerine üzerine bi 30bin daha ekleyip eve önden peşinat olarak verseler daha karlı iş. Mantıklı şeylerin yapılmaması gerçekten psikolojikmen delirtiyor beni
mehmet01 Storyman

kişi bu mesajı beğendi.

Storyman Storyman Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 31.08.2020
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Reklam Ajansı ve Web Geliştirm
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 210
  • Beğeniler 129 / 105
  • Ticaret 1, (%100)
https://youtu.be/GEQBBJ4Es2Y
Parça benden gelsin (0:50)👏👏
Mükemmel bir bakış açısı cidden 😊

wmaraci
wmaraci

wmgtasarim wmgtasarim wmg.com.tr Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.01.2020
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılım | Web Tasarım
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 1893
  • Beğeniler 545 / 550
  • Ticaret 8, (%100)
onu bilmemde ben düğün yapsam 100 150 milyar hayatta harcamam borca girmem :D 60 sene mutsuz tam borç bitecek derken bakıyorsun mezardasın :D

• Üyelik 26.09.2020
  • Yaş/Cinsiyet 27 / K
  • Meslek Kamuda Görevli
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad Z** K**
  • Mesajlar 226
  • Beğeniler 0 / 66
  • Ticaret 0, (%0)

Storyman adlı üyeden alıntı

https://youtu.be/GEQBBJ4Es2Y
Parça benden gelsin (0:50)👏👏
Mükemmel bir bakış açısı cidden 😊

:D Teşekkürler :)

mehmet01 mehmet01 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek ...
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 664
  • Beğeniler 329 / 328
  • Ticaret 1, (%100)

Günümüzde kızlardada suç çok. Dizilerde görüp görüp özeniyolar. Tamam özenmek hayal etmek güzel şey. Ama karşısındaki insan yerine koymadan ne yaparsa yapsın kız alacak kolay değil mantıgıyla olmayacak olanı zorla olduran kızlar hayatının en büyük hatasını yapıyor. 1 iğne kadar borca fazla birşey yaptırdığında o borcu kız olarak sende çekeceksin. Kızlar gerçekten bunun farkında değil. Şu devirde 50bintl birikimin var diyelim. O paraya ne olursa olsun düğün yapacak olan çok kişi tanıyorum. Zaten korona var. Güzel bi nikah başbaşa yemek tamam işte. O 50bini kira ödemek yerine üzerine bi 30bin daha ekleyip eve önden peşinat olarak verseler daha karlı iş. Mantıklı şeylerin yapılmaması gerçekten psikolojikmen delirtiyor beni

O kadar iyi anlatmışsınız ki her kelimesine katılıyorum. Malesef durum böyle ve bir süre daha böyle kalmaya devam edecek.

Hep annelerimizin babalarımızın başının altından çıkıyor bunlar (suçlamıyorum tabii ki). Onlar bu şekilde gördükleri için bu şekilde olması gerekiyor sanıyorlar. Karşı tarafı bu şekilde tanıyorlar, birbirlerini dikizliyorlar, hal hareketlerini bu şekilde saptıyorlar ki dedikodular kıyaslamalar havada uçuşsun. İleride olabilecek bir durumda fikir sahibi olabilsinler :) "Bildikleri gerçek" bu yani. O yüzden çocuklarını da bu şekilde eğitenler çok (nasihatlerle vs.). Biz ve bizim gibi ailelerinin bu geleneklerine karşı gelenler, gereksiz bulanlar ise artıyor. Fakat diğer yandan hala bunlara bağlı büyüyenler var. Şu hava atma amacıyla yapanlar da biraz bu düşünceyle yapıyor farkında olmasalar da. Nice üniversite mezunu 30-40 yaşinda insan tanidirm bu düşüncede. Milleti kıskandırayım, düğün yapmadı demesinler, arkamean konuşmasınlar vs. diye düşünüyorlar. Halbuki bırak düşünsünler konuşsunlar eğer bunun için konuşacaklarsa, onlara ne? Evlenen sen olacaksın. O borcun altına girdikten sonra borcunu onlar mı sırtlayacak? Hayır. Umurlarında bile olmaz. Hatta arkandan dalga geçerler evini geçindiremedi diye.

Cahil insanlara yaranmak yerine onları boşvermek daha iyi. Ben yıllardır akrabalarımdan uzak yaşadım bu tür şeylerden dolayı. Gerçekyen akıl alır gibi değil, katlanamıyorum. Şuan benden mutlusu huzurlusu yok vallahi :)

JusDrein JusDrein WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.10.2020
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Serbest Meslek
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 22
  • Beğeniler 10 / 7
  • Ticaret 0, (%0)

Bende bir bayanım.. Fakat birçok arkadaşım gelinlik giyme saatlerce oynama vs derdindeler şu dönemde bile. Düğün olayını bende mantıksız buluyorum. Nikahta da giyilebilir gelinlik, oynamak istedikten sonra aile arasında da oynanabilir. Özellikle insanlar geçim derdindeyken düğünlere 1 saat izin varken hayatta değmez yapılacak masrafa..

İnsanlarda geçim derdi yok gibi sanki. Eşimle pandemi sürecinde evlendik ama kimsesiz temiz bir nikah yaptık. Düğün de göbek atmak yerine istediği bir yere götürme fırsatı sundum.

Zor sınavlar güçlü insanlar yetiştirir.
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al