freelance iş ilanları

İşletim Sistemi Yapıyorum (Yardım)

49 Mesajlar 12.936 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Orkunx Orkunx Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 681
  • Beğeniler 208 / 148
  • Ticaret 6, (%100)

agg1401 adlı üyeden alıntı

Tizen OS nedir hocam?

Şu makaleyi bir okuyun yeterli olmazsa Google'dan Tizen'in resmi sitesine erişin

http://www.acikteknoloji.com/tizen-osmos/

wmaraci
reklam

3525 3525 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 27.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 2967
  • Beğeniler 1073 / 440
  • Ticaret 0, (%0)

Orkun adlı üyeden alıntı

Şu makaleyi bir okuyun yeterli olmazsa Google'dan Tizen'in resmi sitesine erişin

http://www.acikteknoloji.com/tizen-osmos/

Teşekkürler hocam.

TheLacivert TheLacivert Invictus Maneo Kullanıcı
  • Üyelik 11.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Psikolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 1400
  • Beğeniler 497 / 496
  • Ticaret 0, (%0)
Visual Basic ile yapamazsın yalnız ddos tabanlı değil yani VB'nin çalışabilmesi için Windows işletim sistemi şart :D
cagatayturgut

kişi bu mesajı beğendi.

cagatayturgut cagatayturgut Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Avusturya
  • Ad Soyad Ç** T**
  • Mesajlar 6
  • Beğeniler 8 / 3
  • Ticaret 2, (%0)
VB ile işletim sistemi simülasyonu yapabilirsin kardeşim. Windows'ta çalışan işletim sistemi görünümlü bir program yapabilirsin ama Windows'tan bağımsız çalışan bir işletim sistemi yapman vb ile imkansız diyebilirim. Çünkü mantık yürüttüğümüzde bile Microsoft'a ait bir işletim sisteminde tekrar Microsoft'a ait bir programla işletim sistemi yapmayı düşünüyorsun bu bana yanlış ve uygulanabilirliği imkansız geliyor. Madem bir işletim sistemi yazma niyetin var bende kendine bir linux dağıtımı yapmanı tercih ederim ayrıca makine diline daha yakın programlama dilleri hakkında araştırma yapmanı tavsiye ederim. Açıkça söylemek gerekirse bir işletim sistemi yazmak bireysel olarak çok zor fakat bu işe niyetin ve azmin varsa çok fazla çalışıp araştırma yapman gerek. Belki bir işletim sistemi yapamazsın(Bunu seni kırmak veya azmini törpülemek için söylemiyorum umarım yapabilirsin.) fakat bu konu hakkında araştırma yapmanın sana çok şey kazandıracağı kesin. Ayrıca sana yardımcı olması için vb.net ile yapılmış bir kaç işletim sistemi simülasyonu eğitim videosu linki veriyorum youtube da bu tür videolar oldukça fazla bunlardan faydalanabilirsin.

http://www.youtube.com/watch?v=daihsRUDI0I
http://www.youtube.com/watch?v=cYyTlsqJork

"How To Make An Operating System In Visual Basic 2010" gibi aramalarla daha fazla bilgi ve eğitim videolarına ulaşabilirsin. Şimdiden çalışmalarında başarılar dilerim.
TradeOne

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

0mh3r 0mh3r Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ö** **
  • Mesajlar 273
  • Beğeniler 8 / 34
  • Ticaret 4, (%75)
kardeş biraz gerçekçi olalım visual basic ile işletim sitemi yazman imkansız ama linux işletim sistemi yapabilirsin ubuntu gibi

TheCompany TheCompany WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Developer
  • Konum Ardahan
  • Ad Soyad Ç** T**
  • Mesajlar 193
  • Beğeniler 16 / 40
  • Ticaret 5, (%100)
........

skandeniz skandeniz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek .
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 656
  • Beğeniler 64 / 114
  • Ticaret 12, (%100)
Konuyu 1 sene 3 ay sonra hortlatan arkadaşları tebrik ederim. Konuyu okumadan önce bir tarihe bakın rica ediyorum.

cagatayturgut cagatayturgut Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Avusturya
  • Ad Soyad Ç** T**
  • Mesajlar 6
  • Beğeniler 8 / 3
  • Ticaret 2, (%0)

Skandeniz adlı üyeden alıntı

Konuyu 1 sene 3 ay sonra hortlatan arkadaşları tebrik ederim. Konuyu okumadan önce bir tarihe bakın rica ediyorum.

1 sene 3 ay önce yazılmış bir konuda fikrimi belirtmenin bir sakıncasımı bir yasağımı var hocam. Konu kapatılmamış hala yoruma açık olduğu için bilgimi paylaşmak istedim. Her neyse yeni bulduğum bir kaç şeyi daha paylaşayım;

Bildiğiniz gibi Apple II'nin kaynak kodları paylaşıldı!

1978 yılında 3.2 sürümü yayınlanan Apple II Disk İşletim Sistemi’nin kaynak kodları şimdi ticari olmayan amaçlar için kullanıma sunuluyor. The Computer Museum üzerinden indirilebilen kaynak kodlarının yanı sıra şemalar, iş anlaşmaları ve çeşitli belgelere DigiBarn Computer Museum’dan ulaşılabiliyor. Kaynak kodlarına buradan, ek içeriklere ise buradan ulaşabilirsiniz. Bunları incelemeniz size bir yol gösterebilir.

mertkaan mertkaan Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek YAPI RESSAMI
  • Konum Düzce
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 569
  • Beğeniler 48 / 81
  • Ticaret 7, (%100)
Projede İnşallah basarili olursun sakin vazgeçme yazilima başlamadan önce çok bilgi topla sonra vazgecmene sebep olur imkansiZ diye birşey yok Zoru başarırım imkansız biraz zaman alır :)

Ek Olarak:

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al