lostyazilim

Nedir bu Green Card

7 Mesajlar 1.488 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

mertaluc mertaluc işsiz Kullanıcı
  • Üyelik 13.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek işsiz
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1058
  • Beğeniler 353 / 134
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar tüm her yerde Green Card ile reklamlar yine başlamış nedir bu Green Card gerçek başvuru yeri neresidir.

http://mertaluc.net
wmaraci
reklam

FriedeKind FriedeKind Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek
  • Mesajlar 1431
  • Beğeniler 101 / 123
  • Ticaret 0, (%0)
internetten yapılanlara pek güvenmeyin para tuzağı öyle parayı verince green card verseler herkes verir o parayı kredi kartından çektirir gider amerikaya benim bir komşum denemiş başvuru bilgileri girdim diyor sonraki sayfaya geçtim kredi kartı filan diyince korktum girmedim diyor ondan sonra teline bir sürü mesaj geldi adımları tamamlayın kart bilgilerinizi girin diye

mertaluc mertaluc işsiz Kullanıcı
  • Üyelik 13.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek işsiz
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1058
  • Beğeniler 353 / 134
  • Ticaret 0, (%0)

FriedeKind adlı üyeden alıntı

internetten yapılanlara pek güvenmeyin para tuzağı öyle parayı verince green card verseler herkes verir o parayı kredi kartından çektirir gider amerikaya benim bir komşum denemiş başvuru bilgileri girdim diyor sonraki sayfaya geçtim kredi kartı filan diyince korktum girmedim diyor ondan sonra teline bir sürü mesaj geldi adımları tamamlayın kart bilgilerinizi girin diye

Her yerde olduğu için para tuzağı olduğu belli ama bunun bir gerçek yeri olması lazım gerçek yerini bulamadım hem Türk sayfaları buldum o da hepsi para tuzağı. :D

http://mertaluc.net

Batuhan Batuhan Kendine webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 3455
  • Beğeniler 783 / 1009
  • Ticaret 1, (%100)
%99'u phishing'dir, kanmayın.

"Green Card Nedir?" sorusuna gelince;

Amerikan vatandaşı olmadığı halde Amerika Birleşik Devletleri'nde süresiz oturma ve çalışma iznine sahip olan kişiye göçmen adı verilmektedir. Daimi Oturma izni (Permanent Resident Card) ya da bilinen adıyla Green Card, kişinin göçmen statüsünü onaylayan resmi bir belgedir. Green Card, her sene Resmi bir çekilişle düzenlenerek dağıtılmaktadır. Green Card çekilişine katılıp kazandığınız takdirde ABD'de sürekli oturma ve çalışma hakkı elde etmiş olursunuz.

ABD Göçmen Bürosu (USCIS), her yıl ABD'ye en az göç veren ülkelerden gelen insanların sayısını artırmak için bir çekiliş düzenlemektedir. ABD'ye her yıl dünyanın dört bir yanından binlerce göçmen yerleşmektedir. Bu çekilişe sadece hiç göç vermeyen ya da az göç veren ülke vatandaşları katılabilmektedir. Türkiye de bu ülkelerden birisi olduğu için Türk vatandaşları bu çekilişe katılabilirler.

Green Card çekilişi, Amerika Birleşik Devletleri'nin, nüfusu çeşitlendirme amacıyla her yıl 55.000 kişiye Green Card vermek için düzenlediği bir piyangodur. Çekiliş ABD Resmin Göçmenlik Bürosu tarafından düzenlenir ve çekilişin sonuçları, başvuruyu takip eden senenin Mayıs ayında internet üzerinden açıklanır. Daha önceki yıllarda kazanan kişilerin posta adreslerine mektup gönderiliyordu. Fakat **************lık olayları yaygınlaştığından dolayı artık sadece resmi web sitesi üzerinden kontrol edilebilmektedir. Çekiliş bilgisayar tarafından yapılır ve çekilişe aynı ülkeden katılanların şansları tamamen eşittir. Green Card çekilişe katılabilmek için en az lise mezunu olmak veya en az iki yıllık iş tecrübesine sahip olmak gerekmektedir. Her yıl Türkiye'den yaklaşık olarak 6.000 kişi Green Card kazanmakta ve gerekli şartlara sahip olan 3 bin kişiye Büyükelçilikte gerçekleştirilen mülakat sonrasında bu hakları teslim edilmektedir.

Her sene Ekim ile Kasım ayları arasında yapılan çekilişi kazanmak, Hemen Green Card sahibi olmak anlamına gelmemektedir. Çekiliş sonucunda toplam vize verilecek kişi sayısının 2 kat fazlası kişiye çekilişi kazandığına dair mektu gönderilmektedir. Çekilişi kazandığına dair bilgi alan kişiler arasında ise sadece işlemlerini hatasız ve zamanında gerçekleştiren ve ABD tarafından vize verilmesinde sakınca görülmeyen kişiler Green Card alabilmektedir. Amerika Birleşik Devletler yetkilileri çekilişi kazansa dahi gerek gördüğü takdirde vize vermeme hakkını kendisinde saklı tutar.

Amerika'da istediğiniz yerde ve istediğiniz şekilde çalışma hakkı ve dilediğiniz kadar oturma izni veren Green Card, yine istediğiniz alanda kendi işinizi kurma hakkını da size sağlamaktadır. Ayrıca ABD'de eğitim almak isteyen öğrenciler için devlet üniversiteleri Green Card sahiplerine indirimli ücret uygular. Green Card sahibi öğrencilerin Amerikan hükümetinden burs veya kredi alma şansı daha yüksektir.

Green Card'a başvurmak için her hangi bir yaş sınırı yoktur. Fakat en az lise mezunu olmak veya uzmanlık gerektiren bir işte en az 2 yıl deneyime sahip olmak şart koşulmuştur. Green Card çekilişine katılmak ya da çekilişi kazandığınız takdirde vize alabilmek için ingilizce bilme şartı aranmamaktadır.
DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Amerikan Hükümeti'nin başvuruları sadece 1 ay süresince kabul etmesi, başvuru formlarının ingilizce ve karışık olması, Formu dolduruken bilgi ve fotoğrafların sisteme sadece tek seferde girilme zorunluluğu, yılda 4 milyon adet başvurunun çöpe gitmesine sebep olmaktadır. Her sene Türkiye'den yapılan yaklaşık 100.000 başvurunun sadece 20-22 bini geçerli sayılmakta az önce belirttiğimiz nedenlerde dolayı yaklaşık 80 bin başvuru diskalifiye edilmektedir.
GREEN CARD İLE SAHİP OLACAKLARINIZ

Green Card Kazananlar,

Amerika Birleşik Devletleri'nde süresiz olarak (ömür boyu) oturma ve çalışma hakkına sahip olurlar.
Ayrıca Türk vatandaşlıklarını da kaybetmezler.
Oy vermek haricinde ABD vatandaşlık hakları'nın hemen hemen tamamına sahip olurlar.
Sadece Oy kullanamazlar ve federal işlerde çalışamazlar. Diğer tüm haklara sahiptirler. Örneğin polis olabilirler, çünkü polislik Amerika'da yerel bir iştir. Fakat FBI ajanı olamazlar. FBI, federal büroya bağlı bir iştir.
Green Kart'ı aldıktan beş sene sonra isterlerse ABD vatandaşlığı başvurusu yapabilirler.
Tam vatandaş olduklarında, oy kullanma ve federal işlerde çalışma hakkına da sahip olurlar.

Fakat,

Amerikan Hükümeti Green Card sahiplerine iş bulma garantisi vermez. (iş bulma kurumları ABD'de özel sektöre aittir ve bu şirketlerden yardım alınabilir.)
Amerikan Hükümeti ev veya herhangi bir kalacak yer sağlamaz.

Kaynak

Burası sanırım resmi adresi: https://www.dvlottery.state.gov/
mertaluc

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

anilgzl anilgzl Mobilya Dekorasyon Kullanıcı
  • Üyelik 14.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mobilya Dekorasyon
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 1305
  • Beğeniler 148 / 341
  • Ticaret 33, (%100)
Sitelerde olan Pop-up ve reklamlardaki " Green Card kazanın veyada kazandınız " gibi reklamları ciddiyete almayın, Green Card , A.B.D. ye girip Çalışma & Barınma için yapılmış birşey , Ücretsiz internetten başvurabilirsiniz, Sizden ücret talep edenlere inanmayın tabiki :)

"...bir daha gel, gel samsundan..."

Morbid Morbid proje.co Kullanıcı
  • Üyelik 11.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Creator
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 448
  • Beğeniler 22 / 60
  • Ticaret 5, (%80)
Buradan resmi çekilişe katılabilirsiniz. Fakat çekilişe başvurmak ücretli. http://greencardturkiye.com/

hasbaly hasbaly Öğrenmek için uğraşıyor.. Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 410
  • Beğeniler 113 / 80
  • Ticaret 3, (%100)
şöyle resmi site buldum ingilizcem iyi olmadığı için anlayamadım. belki işinizi görür;
http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/menuitem.eb1d4c2a3e5b9ac89243c6a7543f6d1a/?vgnextoid=ae853ad15c673210VgnVCM100000082ca60aRCRD&vgnextchannel=ae853ad15c673210VgnVCM100000082ca60aRCRD
mertaluc

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al