Siteme Türkiye'den girilmiyor, neden?

17 Mesajlar 2.183 Okunma
smmexpress

Hype Hype WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Üni öğrencisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 133
  • Beğeniler 33 / 15
  • Ticaret 11, (%100)
üstat modemi resetle düzeliyor aynı sorun bende de vardı ben o şekilde çözdüm bazen sorun çıkabiliyor .En son çare de godaddy arayacaksın onlar da 19 dan sonra destek vermiyor sabah arıyorsun 20dk bekletiyorlar sorunu çözemiyorlar çok karmaşık ya godaddy ben kullanmayı bırakacağım zaten .Adam gibi destek yok fazla pahalı .

wmaraci
reklam

uMc uMc WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Software Engineer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 88
  • Beğeniler 25 / 11
  • Ticaret 0, (%0)

hdfilmbizdeorg adlı üyeden alıntı

üstat modemi resetle düzeliyor aynı sorun bende de vardı ben o şekilde çözdüm bazen sorun çıkabiliyor .En son çare de godaddy arayacaksın onlar da 19 dan sonra destek vermiyor sabah arıyorsun 20dk bekletiyorlar sorunu çözemiyorlar çok karmaşık ya godaddy ben kullanmayı bırakacağım zaten .Adam gibi destek yok fazla pahalı .

aynen hocam, dakika başı bi geliyor bi gidiyor site şuanda bu ne biçim iştir anlamadım ben. Türkiye'de hosting alabileceğimiz ucuz ve güvenli bir firma var mı?

Hype Hype WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Üni öğrencisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 133
  • Beğeniler 33 / 15
  • Ticaret 11, (%100)
guzel.net.tr ben bunu kullanıyorum bir kaç sitem için ama gayet kullanışlı 7/24 destek godaddy giibi bir kalite ve yarı yarıya indirim +ssl bedeva ama bir de veridyen vardı o da güzel işler yapıyor.

tamer41 tamer41 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 151
  • Beğeniler 49 / 25
  • Ticaret 0, (%0)
Bu nasıl bir şey ya. Kendi bilgisayarımdan kendi siteme giremiyorum. Modemi resetledim, çerezleri temizledim. Sadece vpn arkasından giriliyor.

Alan adı sağlayıcımla görüştüm çözüm bulamadılar. Alan adını kaldırıp tekrar ekledim, blogger bana cname anahtarlarını vermiyor.

Adamlardaki sorumsuzluğa bakar mısınız? Cname kayıtlarını almaktan daha doğal ne olabilir Bunu sorun haline getirmenin manası ne?
Ekran görüntülerini almasaydım 7 aylık emeklerim bir anda hiç olacaktı.
5 senedir blogger kullanıyorum böyle iş görmedim.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 05.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 151
  • Beğeniler 49 / 25
  • Ticaret 0, (%0)
Tamam site 1-2 saat içinde tekrar geri geldi.

Blogger kullanıcıları

Eklemeniz gereken IP adresleri aşağıdaki gibidir:

216.239.32.21

216.239.34.21

216.239.36.21

216.239.38.21

birsevda birsevda Maraba Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Amele
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 2211
  • Beğeniler 753 / 753
  • Ticaret 18, (%100)
Sitenizi bilmediğim için sadece öneri sunacam size
Önce sitenizi
https://internet2.btk.gov.tr/sitesorgu/ buradan sorgulatın. Banlı ise Türkiyeden girilmemesi normaldir. Banlı değilse İp Ban sorgulayın. Bulundugunuz hostta bir sitenin banlaması da buna yol açabilir. Yada hostunuzun oldugu ip Türkiyede kısıtlanmış olabilir. Bir çok nedeni olabilir bu durumun.
Keza sitenizi kurarken cagırdıgınız arkadaşlarınızda giremıyorsa bu da tarayıcı önbellek sorunu olabilir.
Ben size burda nedenleri çoğaltabilirim. o yuzden kısa yoldan en kısadan başlamak lazım nedeni bulmak için.

Siteni Ekle WeBDiZiN.Com

• Üyelik 05.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 151
  • Beğeniler 49 / 25
  • Ticaret 0, (%0)
Tamam arkadaşlar paniklemeyin. Sorunun sebebine nokta atışı yaptım. Yeni temaların bazılarında dns kodları hatalı eklenmiş.

Blogger üzerinden anlatıyorum.

Öncelikle Temanıza son eklediğiniz kodları kaldırın. Örneğin çerez politikasını kod yardımıyla engellerseniz siteye erişim kapanır.

Ben bu tarzda bazı kodlar eklemiştim, ayrıca dns kodlarıyla da oynayınca Site bir anda gitti. Sorun sunucu ya da alan adı sağlayıcınızdan kaynaklanmıyor. Sabahtan beri millete bağırıp çağırıyorum :)

Eski tema yedeğini tekrar yükleyince sorun kökünden halledildi.

Değiştirdiğim dns kodları siteyi kararsız hale getirmişti. Sitenizdeki dns prefetch kodlarını silin aşağıdakilerle değiştirin.(temanızı yedeklemeden bir şey yapmayın. Sorumluluk bende değil)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al