wmaraci reklam

Godaddy Domain Yenileme İptal Etme

3 Mesajlar 443 Okunma
wmaraci reklam

Eflaki Eflaki Ekşi Sözlük Kimlik Onayı
  • Üyelik 26.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Makine Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 1310
  • Beğeniler 188 / 247
  • Ticaret 162, (%100)
Aklına sürekli fikir gelip de yeni domain alan sonra bu domaini aldığını dahi unutan birisi için kötü bir durum; otomatik yenileme. Eğer başınıza gelmişse merak etmeyin yanlız değilsiniz.

Benim de başıma birkaç kez geldi bu durum. Çoğunda yenilenen domain’i kullandığım için pek de önemsemedim ancak transfer ücreti Godaddy Domain yenileme ücretinden daha düşük olan firmalara domain transfer yapıp çok daha ucuza getiriyordum bu işi. Gel gelelim aklımdan çıkan domainler ciddi anlamda can sıkan ücretlere yenileme işlemi otomatik hesabımdan çekilince domaini bu sefer görüşüp iptal ettirdim. Başıma gelen bu olayı canlı canlı ekran görüntüsü alarak da aynı şeyi benim gibi yaşayan olursa bir amme hizmeti olsun diye burada yazmaya karar verdim.

Godaddy Domain İptali

Evet sevgili mağdur arkadaşlar, Godaddy Domain Yenileme İptal Etme ve nasıl iade alınır başlıyoruz.

Öncelikle Godaddy.com adresine gidip hesabımıza giriş yapıyoruz.

Daha sonra ekranın sağ üst köşesinde bulunan Yardım sekmesine tıklıyoruz ve Hesap Yönetimi menüsüne giriyoruz. Bu menüde Müşteri Hizmetleriyle İletişime Geçin sekmesinde müşteri hizmetleri ile konuşabilmek için Chat seçeneğini tıklıyoruz ve müşteri hizmetlerine bir Chat kutusu ile bağlanıyoruz. Bu kutu aracılığı ile görüştüğümüz yetkili kişi bizi yönlendiriyor. Bu görüşmenin bir örneğini aşağıya ekledim. Konuşma bizzat benimle Godaddy Müşteri Temsilcisi arasında geçiyor.

Otomatik Yenilemeyi İptal Etme
Konuşma yukarıdaki gibi gerçekleşti ve aşağı yukarı (yanlış hatırlamıyorsam) 1 hafta içinde hesabımdan çekilen tutar banka hesabıma iade edildi. Az değil, sadece 1 tane alanadı yenilemek için 190 tl parayı hesabımdan otomatik çektiler. Bu paraya o aralar 3 tane domain kayıt etmek mümkün.

Her neyse, iade/iptal işleminden sonra sıra gelelim bu durumun önüne nasıl geçileceğine. Bu işlem için yapılacak en kestirme yol Ürünlerim sayfasındaki Domainlerden ilgili domain adresinin ayarlarına girip otomatik yenilemeyi kapatıyoruz. Diğer bir önlem de sanal kart arkadaşlar. Ödemeniz gereken tutar kadarını sanal kart destekleyen bir bankadaki kredi kartınız üzerinden açıp işleminizi yaptıktan sonra kartı iptal edebilirsiniz.

Diğer bir konu olarak yeri gelmişken Sanal Kart nasıl alınır, kullanımı ve limit belirleme gibi konulardan bahsetmeyi düşünüyorum. Bu da böyle bir not olsun; bahsettiğimde burasını editler link veririm.

kaynak: https://www.kadirdurukan.com/godaddy-domain-yenileme-iptal-etme/

wmaraci
reklam

Javadanadam Javadanadam WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.07.2020
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 474
  • Beğeniler 331 / 148
  • Ticaret 3, (%100)
190TL ye hosting alınır

ixoksman ixoksman Korkma Yaşa Kullanıcı
  • Üyelik 15.06.2020
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad İ** E**
  • Mesajlar 30
  • Beğeniler 4 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
hocam ben 190 Tlye neler yaparım varya :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al