wmaraci reklam

Php Oturum Açık Bırakmak İstiyorum

7 Mesajlar 1.768 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

aspetbiebs aspetbiebs Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 339
  • Beğeniler 210 / 77
  • Ticaret 13, (%100)
Merhaba arkadaşlar üyeliğe dayanan bir sitem var. Php kodlamalı. Ben siteye her girişimde şifre girmek istemiyorum. Oturumu açık bırakmam için scriptte nerede ve nasıl düzenleme yapmalıyım?

wmaraci
reklam

everyCode everyCode https://alikarahisar.com Kullanıcı
  • Üyelik 10.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 292
  • Beğeniler 25 / 94
  • Ticaret 1, (%100)
Login olduktan sonra, bilgilerinizi içeren bir cookie oluşturacaksınız, siteye girerken ise bu cookie var ise direkt login yaptırtacaksınız, yok ise girişe yönlendireceksiniz. Burayı inceleyebilirsin.
aspetbiebs

kişi bu mesajı beğendi.

Web -> https://alikarahisar.com

Ozi Ozi . Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Devoloper
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 3052
  • Beğeniler 1 / 941
  • Ticaret 50, (%100)
Çerezler giderse hepsi uçar süresiz oturum yoktur yani, ama çözüm cookie ile mümkün. Session ile zaman uzatma işine girmene gerek yok tarayıcı kapanırsa session gider.
aspetbiebs

kişi bu mesajı beğendi.

aspetbiebs aspetbiebs Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 339
  • Beğeniler 210 / 77
  • Ticaret 13, (%100)

Ozi adlı üyeden alıntı

Çerezler giderse hepsi uçar süresiz oturum yoktur yani, ama çözüm cookie ile mümkün. Session ile zaman uzatma işine girmene gerek yok tarayıcı kapanırsa session gider.

everyCode adlı üyeden alıntı

Login olduktan sonra, bilgilerinizi içeren bir cookie oluşturacaksınız, siteye girerken ise bu cookie var ise direkt login yaptırtacaksınız, yok ise girişe yönlendireceksiniz. Burayı inceleyebilirsin.

Hocalarım ben nasıl yapacağımı hiç bilemiyorum, kodları nereye yapıştıracagimi vs.. yardımcı olur musunuz bana.. PC yok ama zoom aracılığıyla vs ekranımi paylaşabilirim.. eminim zor Bir şey değildir bilen biri için
Teşekkürler

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Hayattt Hayattt WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.11.2020
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Sosyolog
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 7
  • Beğeniler 0 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
bende istiyorum ama . Konuyu takipteyim.

mehmet01 mehmet01 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek ...
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 664
  • Beğeniler 327 / 328
  • Ticaret 1, (%100)
Wordpress mi yoksa özel bir script mi kullanıyorsunuz? Wordpress ise belki bir eklentisi vardır. Yok özel bir script ise öyle ekran resmi atayım, videodan bakın ile olmaz. Özel kod yazılması gerekir o scripte. Benim de kendime ait üyelikli bir sitem var. Baştan kendim kodladım ve bende de aynı sorun vardı, her seferinde giriş gerekiyordu. Bir haftadır otomatik giriş üzerinde çalışıyorum. Giriş sistemi eskisine nazaran tamamen değişti neredeyse. Öyle ayarlardan bir seçenek seçip yapmakla olmuyor. Giriş sayfasındaki php kodları baştan düzenledim, beni hatırla seçeneği koydum, tüm diğer sayfalarda çalışacak şekilde ayar sayfasına da cookie kontrolü ve giriş yapılacak şekilde kodlar ekledim. Araştırıp deneyerek yapmak ve kontrol etmek 3 günümü aldı. Profesyonel bir kişi 1 günde teslim eder belki ama öyle ekran paylaşmakla yapan olmaz pek.
Storyman

kişi bu mesajı beğendi.

Storyman Storyman Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 31.08.2020
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Reklam Ajansı ve Web Geliştirm
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 210
  • Beğeniler 129 / 105
  • Ticaret 1, (%100)

everyCode adlı üyeden alıntı

Soruyu soran arkadaşımız için bu yoruma +1 koyuyorum ve ekran paylaşımıyla yapılacak birşey olmayacağını vurguluyoruz. Ya üzerinde kendin uğraşacakdın, gerekirse saatlerce, ya da forumda yazılımcılar var, ticari destek talep edeceksin fiyat alarak. Başka türlü yolunda yok maalesef.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al