wmaraci reklam

PayPal Türkiye 'de Tekrar Açılacak mı ?

39 Mesajlar 9.111 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

SEBTURKA SEBTURKA WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 27.09.2019
    • Yaş/Cinsiyet 34 / E
    • Meslek Öğretmen
    • Konum Ankara
    • Ad Soyad S** T**
    • Mesajlar 351
    • Beğeniler 140 / 141
    • Ticaret 0, (%0)

Saor adlı üyeden alıntı

Ben size kalıcı bir çözüm açıklayabilirim. Yurt dışına gidin orada yaşayın yoksa ölene kadar bu topraklarda akıl, mantık ve vicdan dışı saçmalıklara maruz kalacaksınız.

Sen bu cümleleri hangi ülke sınırları içerisinden yazıyorsun merak ettim şimdi.

http://www.ilgikolik.com
    wmaraci
    reklam

vipkral19 vipkral19 Yayıncı Kimlik Onayı
    • Üyelik 10.12.2016
    • Yaş/Cinsiyet 28 / E
    • Meslek Serbest Çalışan
    • Konum İsveç
    • Ad Soyad H** E**
    • Mesajlar 62
    • Beğeniler 19 / 18
    • Ticaret 0, (%0)
    Arkadaşım senin her istediğin olmuş olabilir ama bir çok insanın isteyipte olmadığı hayal edipte yapamadığı şeyler var arkadaş sadece Sosyal bir mesaj vermiş Türkiyede çok sey kısıtlı anlamına getirmiş burada sen onu baskılarsan o zaman özgürlük diye bir şey kalmaz yorum dahi yapamaz hale gelirsin elbette biz de vatanımızi seviyoruz hatta bu vatan için bu vatanin toprakları için canımızı bile veririz ama bu ülkenin gelişmesini istiyorsan önce yanlışlarını düzeltmek gerek yerine baston diksen meyve verecek bir ülkeye sahibiz ama her şeyi kısıtliyorlar o yüzden bu ülke gelişmiyor yalnışmıyım arkadaşlar.

NOKTAMOBiL NOKTAMOBiL WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 04.03.2021
    • Yaş/Cinsiyet 43 / E
    • Meslek Turizm
    • Konum İstanbul Anadolu
    • Ad Soyad E** K**
    • Mesajlar 59
    • Beğeniler 0 / 3
    • Ticaret 0, (%0)
    2022 de acilmasini bekliyorum

LastWebmaster LastWebmaster WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 14.11.2015
    • Yaş/Cinsiyet 33 / E
    • Meslek Seo Danışmanı
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad M** S**
    • Mesajlar 859
    • Beğeniler 360 / 359
    • Ticaret 28, (%100)

sworks adlı üyeden alıntı

Pek mümkün görünmüyor. Şu konudan dolayı Türkiye'den çekildi şeklinde ortada çok fazla farklı haberler dolaşıyor. Benim bildiğim kadarıyla devlet, Avrupa sunucusunda bulunan Paypal üzeri yapılmış işlemleri incelemeyi ya da sunucularını Türkiye'de barındırmasını istiyordu. Paypal'da bunu kabul etmediği için lisans başvurusu yapmayıp çekilmişti.

Bana sorarsanız Paypal'ın böyle bir şeyi kabul edeceğini düşünmüyorum. Daha doğrusu şirket politikalarına ters düşen bir durum olabilir bu, yani diğer ülkelerin tepkisini çekerek firmanın ticari hayatına darbe vurabilir. Bundan Türkiye piyasası olmadan da iyi kazanıyoruz gibi bir anlam çıkabilir onlar adına. Özellikle artan dolar ile beraber bu durum Paypal'ın adım atmasını daha da zorlaştırıyor.

Diğer tarafta devletin de adım atacağını sanmıyorum. Fakat burada şöyle saçma bir durum ortaya çıkıyor. Paypal üzerinden şüpheli işlemleri takip etmek isteyebilir devlet, özellikle terör vb. konularda hassas olmak zorunda. Bu durumu devlet açısından anlayıp haklı bulabiliriz. Lakin, günümüzde Bitcoin gibi onlarca çok daha gizli para gönderme yöntemleri varken Paypal piyasada olmayınca şüpheli para işlemleri bitmiş veya azalmış olmuyor. Öyleyse diğerlerinin de yasaklanması lazım. Çünkü Paypal'ın olmaması ülkenin uluslarası ticaretine de ciddi anlamda darbe indiriyor. Özellikle freelance çalışmaların zirve yaptığı günümüz dünyasında bu durumdan ülke daha çok zararlı çıkıyor. Bu da ortada.

Paypal gerçekten çok iyi bir sistem mi derseniz, kesinlikle katılmam. Çok daha iyi sistemler mevcut. Ama en yaygın ve hemen hemen her alanda pek çok sorunu çözen bir uygulama olduğu tartışılamaz.

Durum böyle olunca belki uzun yıllar daha Paypal olmayacak gibi görünüyor. En azından çok yüksek ihtimalle.

Paypal'dan daha iyi olarak nitelediğiniz sistemlerin isimlerini paylaşabilir misiniz ?
    Tavsiye anlamında diyelim.

wmaraci
    Mersin evden eve nakliyat

Cancan32 Cancan32 WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 25.03.2021
    • Yaş/Cinsiyet 34 / E
    • Meslek Serbest meslek
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad M** T**
    • Mesajlar 48
    • Beğeniler 5 / 10
    • Ticaret 0, (%0)
    paypal tekrar trde açılmaz gibi ya bence

vipkral19 vipkral19 Yayıncı Kimlik Onayı
    • Üyelik 10.12.2016
    • Yaş/Cinsiyet 28 / E
    • Meslek Serbest Çalışan
    • Konum İsveç
    • Ad Soyad H** E**
    • Mesajlar 62
    • Beğeniler 19 / 18
    • Ticaret 0, (%0)
    5 Yil Olmuş daha da gelmez unutun
    Onun yerine PayFix ve PayTr kullanılabilir
    PaPara da iyi Hızlı ve komisyonsuz.

AlkanBilisim AlkanBilisim MOBİL&RAZER BOZUM Kullanıcı
    • Üyelik 07.04.2017
    • Yaş/Cinsiyet 31 / E
    • Meslek Yazar
    • Konum Adana
    • Ad Soyad A** A**
    • Mesajlar 56
    • Beğeniler 8 / 9
    • Ticaret 6, (%100)
    Ülkemizin paypal için verdiği kararları kaldırırsa geri dönebilir, ama kayıt alamadığı için bu karardan vazgeçilmeyecek yıllar oldu paypal davası kalmadı artık bana kalırsa

dvrmdmr dvrmdmr WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 13.12.2013
    • Yaş/Cinsiyet 34 / E
    • Meslek SEO Uzmanı
    • Konum İstanbul Anadolu
    • Ad Soyad D** D**
    • Mesajlar 4
    • Beğeniler 0 / 0
    • Ticaret 0, (%0)
    Kafası çalışan insanlar ülkeye döviz sokamasın diye kapatılmış bir sistem sanırım. Evinde oturan insanlar yurt dışına bir şeyler satmak, websitesi açması için teşvik edileceğine wikipedia, paypal vs kapatmakla uğraşan adamlar var. 3,5 kuruş kazanmaya çalışan insanlar için ne ifade ettiğinin farkında bile değil. Seçimlerde kahvehane açacağını söylüyor adamlar hala, ben olsam ingilizce pratik yapılabileceğiniz, yabancı dil kafeleri açacağız, websitesi ile ilgili eğitimler vereceğiz, derim böyle bir vizyon yok kimsede, hindistan ve pakistanın teknoloji satma, freelancer kapasitesi anlamında çok gerisindeyiz. Böylesine fakir bir ülkede insanların önünü tıkamak cahilliktir.

drmd drmd WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 02.04.2018
    • Yaş/Cinsiyet 26 / E
    • Meslek Öğrenci
    • Konum Hatay
    • Ad Soyad M** D**
    • Mesajlar 441
    • Beğeniler 125 / 133
    • Ticaret 0, (%0)
    Bu ülkede olmaz denilen çoğu şey oldu ve olmaya devam edecek. Neden olmasın?

Yazı ağırlık tema arıyorsanız PM.
    wmaraci
    Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
    Site Ayarları
    • Tema Seçeneği
    • Site Sesleri
    • Bildirimler
    • Özel Mesaj Al