wmaraci reklam

Instagram'da kaliteli fotoğraf nasıl paylaşılır?

3 Mesajlar 587 Okunma
wmaraci reklam

BeyinBedava BeyinBedava WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.07.2019
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad Ü** G**
  • Mesajlar 56
  • Beğeniler 5 / 9
  • Ticaret 0, (%0)
Kişisel profil hesabımda fotoğraf yüklemesini Gramblr programı ile yapıyordum.Ancak sonradan çalışmayınca grids programına geçiş yaptım.Açıkçası fotoğrafların boyutları konusunda çok fazla uğraşmadım.Biraz kırpıyordum o kadar.Fotoğrafların Instagram'da kalitesi de kötü olmuyordu.

Şu an ise durum farklı.Tanıdığın cafesinin Instagram hesabını yöneteceğim.Pastalar,kekler,kurabiyeler vs photoshop'ta yazılar ekleyip,Instagram'a yükleyeceğim.Yine Grids programını kullanmayı düşünüyorum.

Siz fotoğraf yüklemesini nasıl yapıyorsunuz ? Benin bildiğim Instagram hikayeler için 1080/1920 - fotoğraf yüklemeleri için de 1080/1350 boyutlar istiyor.Bu şekilde mi fotoğraflarınızı yüklüyorsunuz,yoksa kişisel profilimde yaptığım gibi umursamıyor musunuz ? :) Cafe hesabı için nasıl yapmalıyım sizce? Photoshop'tan bu boyutlarda seçince görüntü kalitesi malum bozuluyor.Yine orjinal boyutlarda yükleyip,kırpmayı Instagram'a mı bırakmalıyım ?

wmaraci
reklam

GokuFTW GokuFTW GROVE4LİFE Kullanıcı
  • Üyelik 08.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad G** K**
  • Mesajlar 291
  • Beğeniler 53 / 39
  • Ticaret 1, (%100)
Valla kim ne derse desin çoğu android telefonun instagram optimizasyonu yok.(SNote10'da instagram kamera var onuda denemedim).
O yüzden android telefonlarda ne yaparsan yap kötü çıkıyor.Fanboyu değilim ama gerçekten özellikle 11 serisinde çok iyi kalitede çıkıyor storyler.He bunun bir tık çözümü asla instagram içerisinden çekim yapmaman, ne olursa olsun.

monder33 monder33 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 47
  • Beğeniler 9 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
Gimp (ücretsiz ve photoshop gibi kasmaz) üzerinde bu uygulama baya işe yarıyor. Kanal da bu konuda bir çok güzel video var. Gimp'e şans verin derim.

https://www.bingezi.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al