wmaraci reklam

Sosyal Medya yarış halinde

17 Mesajlar 2.596 Okunma
smmexpress

AlpEreN AlpEreN Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 28.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Mesajlar 633
  • Beğeniler 0 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
o zaman 1 saniye evvel düşünmüşüm ben :)

wmaraci
reklam

Sinan Sinan Grana Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirme Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3509
  • Beğeniler 1321 / 1320
  • Ticaret 97, (%100)
Google+, Google adını taşımasından dolayı bu kadar büyük oldu ve bir anda büyüdü. Zaten milyonlarca kullanıcısı var ki dünyanın en büyük arama motoru değil mi? Peki olayı birde şöyle düşünün: Facebook, 1 genç üniversite öğrencisi ile başladı, ve hiç hesaplamadı bu günlere gelmeyi ve daha öncesinde oluşan sistem gibi bir sosyal ağ sistemi yoktu. Ama Google'ın örnek alıcağı, ve ondan daha iyi yapmaya çalışacağı hali hazırda bir sistem vardı, Facebook.

Ben herkesin Google+ kullanmasından yanayım. Tabi türk milletinin alışkanlıklarını değiştirmek kolay değil. Ama kişisel fikrim, her ikiside sürekli hayatımızda olucak. O iyi, bu iyi diye tartışmamak gerekir. Her ikisininde iyi olduğu durumlar var. Şimdilik ben böyle düşünüyorum.

Keer Keer Technology Business ♥ Kullanıcı
  • Üyelik 05.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 717
  • Beğeniler 108 / 37
  • Ticaret 0, (%0)

AlpEreN adlı üyeden alıntı

o zaman 1 saniye evvel düşünmüşüm ben :)

:) tamam Uzatmıcam Sen daha Önce Atmışsın :) ( 1 saniye farkı göz önüne alarak :)

Ama ikimizde aynı şeyi geçirmişiz aklımızdan :)

http://www.teknowebs.net Teknoloji Ve internet

• Üyelik 28.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Mesajlar 633
  • Beğeniler 0 / 3
  • Ticaret 0, (%0)

Keer adlı üyeden alıntı

:) tamam Uzatmıcam Sen daha Önce Atmışsın :) ( 1 saniye farkı göz önüne alarak :)

Ama ikimizde aynı şeyi geçirmişiz aklımızdan :)

eyvallah kardeş... :)

wmaraci
wmaraci

Nurcin Nurcin Sms Onayı Gerekli Kullanıcı
  • Üyelik 04.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 24 / K
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1635
  • Beğeniler 237 / 284
  • Ticaret 3, (%100)

Sinan YORULMAZ adlı üyeden alıntı

Ben herkesin Google+ kullanmasından yanayım. Tabi türk milletinin alışkanlıklarını değiştirmek kolay değil. Ama kişisel fikrim, her ikiside sürekli hayatımızda olucak. O iyi, bu iyi diye tartışmamak gerekir. Her ikisininde iyi olduğu durumlar var. Şimdilik ben böyle düşünüyorum.

Katılıyorum. Facebook iyi sosyal platformu fakat kullanıcıları çok yanlış kullandıkları için,facebook'u kötülüyoruz oysaki facebook çok iyi bir sosyal ağ platformu.
Blogumda bahsetmiştim bu konuyu hatta :D

• Üyelik 28.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Mesajlar 633
  • Beğeniler 0 / 3
  • Ticaret 0, (%0)

Google+, Google adını taşımasından dolayı bu kadar büyük oldu ve bir anda büyüdü. Zaten milyonlarca kullanıcısı var ki dünyanın en büyük arama motoru değil mi? Peki olayı birde şöyle düşünün: Facebook, 1 genç üniversite öğrencisi ile başladı, ve hiç hesaplamadı bu günlere gelmeyi ve daha öncesinde oluşan sistem gibi bir sosyal ağ sistemi yoktu. Ama Google'ın örnek alıcağı, ve ondan daha iyi yapmaya çalışacağı hali hazırda bir sistem vardı, Facebook.

Güzel bir noktaya değindin aslında.. Google'nin daha iyi yapmak istediği bir rakibi var: Facebook...

isodmin isodmin Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Waiter / Writer / Webmaster
  • Konum Suudi Arabistan
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 905
  • Beğeniler 223 / 159
  • Ticaret 4, (%100)

Bilinçli bir insanın yapacağı nadir yorumlardan. Google dünyanın lideri durumda, mühendisleri uzmanlardan oluşuyor ve günümüz internetine uygun olarak gelişiyor. Google Plus'ta tamda bu ortamda çıktı ve başarıyı bu sebeplerden ötürü kazandı. Ama facebook'un kuruluşu ve yükselişi tam aksine tek kişilik dev bir kadrodan çıktı.

Bu durumda her iki sosyal ağın üye sayısı, geliri istatistik bilgileri aynı olsa da (misal) ben facebook'u (her ne kadar zararlı bulsam ve kapatılması taraftarı olsam da) çok daha başarılı buluyorum...

Biraz empati yapın, siz bir site kuruyorsunuz ve bir anda dünya devi Google'nin korkulu rüyası haline geliyorsunuz. Ben şahsen böyle bir durumla karşı karşıya kalsam saygıyı sonuna kadar hak ettiğimi düşünürüm.

Çoğu kişi facebook kurucusunu kötü biri olarak nitelendiriyor. Ancak benim saygı duyduğum insanlardan biri.

Sosyal ağların mücadelesi artık hayatımızın içinde hep var olacak. Özellikle biz webmaster'lerin.

Keyifli Web Günleri

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al