wmaraci reklam

Taban Fiyatlar Hakkında

61 Mesajlar 10.354 Okunma
wmaraci reklam

HilalKul HilalKul WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.12.2020
  • Yaş/Cinsiyet 33 / K
  • Meslek Makale yazarı, Ödev Danışmanı
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 13
  • Beğeniler 3 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Tekrar çalışma gerektirmeden kaliteli içerik yazan yazarlar için alt ücret en az 3 TL olmalı. Özgün, kaliteli, seo uyumlu bir içerik yazabilmek ciddi zaman almaktadır. Bunun bilincinde olunması gerekiyor.
EmirhanYalcin0

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

EmirhanYalcin0 EmirhanYalcin0 WM Aracı Kimlik Onayı
  • Üyelik 07.09.2020
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Hakem, sporcu, öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 27
  • Beğeniler 6 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
Son derece katılıyorum, asgeri ücret ile birlikte gelen diğer zamlar fiyata etki etmelidir.
EkipNetwork HilalKul

kişi bu mesajı beğendi.

ufkboztepe ufkboztepe WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek dijital pazarlama
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** B**
  • Mesajlar 33
  • Beğeniler 1 / 10
  • Ticaret 1, (%100)
Bence her işte ve sektörde olduğu gibi burda da bir el emeği ve vakit harcaması mevcut.O yüzden bu çok küçük rakamlarla yapılan işlerde yapılan ücret arttırmaları göze gelmemeli çünkü cidden emek harcanıyor.Özellikle ekipnetwork firması ile uzun süredir çalışıyoruz ve çok memnunuz yaptıkları işten.Bence sizde memnun oldugunuz çalıştıgınız yerlerle ufak tefek fiyat artışlarını mazur görün
EkipNetwork

kişi bu mesajı beğendi.

Gokbel Gokbel WM Aracı Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad G** D**
  • Mesajlar 233
  • Beğeniler 60 / 59
  • Ticaret 5, (%100)
Sektörden sektöre değişmeli bence, örneğin ben sadece yapı sektörü için yazıyorum başka hiçbir konudan iş almıyorum ve 100 kelime başına 5 tl den. Eğer gerçekten seo uyumlu ve sektörden insanların makaleyi sonuna kadar okuyarak sitede zaman geçirmesini isteniliyorsa fiyat bu.

Zaten makale seo uyumlu olunca Google sıralamasında kazançlı çıkıyor ve ziyaretçilerin sitede zaman geçirmesini sağlayınca AdSense geliri de artıyor, yani her türlü geri dönüşünü alıyor.

wmaraci
wmaraci

Remus Remus NUMLOCK.COM.TR Kullanıcı
  • Üyelik 23.05.2019
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 768
  • Beğeniler 165 / 230
  • Ticaret 3, (%100)
Forumda 3.4 kisiyle makale konusunda iş yaptım ancak ne hikmetse ben sipariş verince ya hastalık ya kaza başına geliyor o yüzden taban fiyat mantıksız herkes kendi fiyatını belirlesin

webloggi webloggi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web & Medya
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** H**
  • Mesajlar 2165
  • Beğeniler 925 / 926
  • Ticaret 12, (%100)
Zor bir soru.
Kimi yazar var 1.5 tl bile fazla. Kimi yazar var 3 tl bile az. Fiyat artarsa beklenti artar, beklenti artarsa kalite artar mı? Fiyat yükseldiğinde ilk başta iyi iş çıkaramayanlar kısa sürede piyasadan silinir gider diye tahmin ediyorum. Bu makale ve editörlük işlerinde kaliteyi arttıracağı gibi yazar bulma sorunuda doğurabilir.

Eskiden bende makale ticareti yapmış biri olarak işin zorluklarını iyi biliyorum ve sanırım 2-2,5 tl civarında fiyatlandırma olması uygun olacaktır. Zaten bir çok arkadaşım şuanda 2 ila 5tl arasında hizmet veriyor. Bu nedenle taban fiyatın 2 ya da 2.5 tl ye çıkarılması kimsenin kalbini kırmayacaktır diye düşünüyorum.

Elbette ben şuanda bir alıcı olarak fikrimi söylüyorum bu konuda daha çok yazarlarımızı ilgilendiriyor.

Önceki yorumlarda 1.5 tl den yoğun bir çalışmayla ay sonunda asgari ücret elde edilemediğini okuduktan sonra fazla konuşulacak bir şeyde kalmamış bence.

MBarisTR MBarisTR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ağrı
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 992
  • Beğeniler 242 / 259
  • Ticaret 25, (%100)
1,5₺'den günde 50 makale hazırlayan arkadaş evini bile geçindiremez. 75₺ ediyor. Asgari bile değil ve günlük 50 makale hazırlamak nereden baksanız 12-15 saatini alır. Makalecileri de düşünmek gerek.

s

BurakTarakci BurakTarakci WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.04.2020
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Elektrik-elektronik mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** T**
  • Mesajlar 33
  • Beğeniler 3 / 8
  • Ticaret 1, (%100)
Normalde de yüksek olması gerekiyor zaten. Ben serbest bir platformda çalışıyorum. Müşteri güvenini kazanmak için 1.5 TL ile başladım. Sonrasında belirli olumlu geri dönüşlerle fiyatı aralıklı olarak arttırdım. Şuan 3 TL'de ve bir süre sonra 4 TL'ye çıkaracağım. Şu zamana kadar benden şikayetçi olan yada aldığı siparişi beğenmeyen herhangi bir müşteri görmedim.

Ama 1.5 TL, 1.2 TL gibi düşük ücretlerle makale yazanlarda var. Ben sipariş verdiğim gibi kendi siteme siparişte alıyorum. Ancak düşük ücretli aldığım makaleler gerçekten çok kalitesiz oluyor. Hatta şu kadarını söyleyebilirim Milliyet, Hürriyet gibi gazetelerin sitelerinden alınan ve cümlelerle oynama yapılıp %100 özgün hale getirilen makaleleri satıyorlar.

Fiyatların yükselmesi lazım ama gerçekten güzel yazmaya çalışanlar bu konuda kendini geliştirmek isteyenler için yükselmesi lazım.
EkipNetwork

kişi bu mesajı beğendi.

ocalburakdurmus ocalburakdurmus E-Ticaret Yöneticisi Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek E-Ticaret Yöneticisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 339
  • Beğeniler 0 / 243
  • Ticaret 1, (%100)
Ben içerik yazarı değil içerik alıcısıyım. Taban fiyat 4TL olsun, düzgün iş teslim edilsin. Forumda bir sürü yazar var. Ücreti peşin veriyoruz kaçıyorlar. Profesyonelim diyorlar kelime şişirmeye içerik yayınlıyorlar. Eğer taban fiyat revizesi ile sorun düzelecek ise 4TL olabilir. Her yazar konusuna istatistiklerini de eklemeli bence. Ayrıca paket fiyatlarına örnek içerikleri de ekleseler daha iyi olur. Verdiğiniz paraya şu şekilde içerik teslim edeceğim tarzında eklemeler yapılması da zorunlu olsa çok iyi olur. Ben +20 yazar ile çalışıyorum. Sürekli de iş vermeye çalışıyorum yeni kişilere. Fakat boş vaktinde yazan kişiler hem öğrenmek için bizden ücretsiz eğitim almış oluyor, hem de vaktimizi çalıp gidiyor. Bence gerekli şartları sağlayamayanlar taban fiyatı kullanarak ticaret konusu açamasın.
EkipNetwork yilmaz70 Javadanadam

kişi bu mesajı beğendi.

Blog Blog WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.06.2020
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum Adana
  • Ad Soyad U** Ç**
  • Mesajlar 49
  • Beğeniler 19 / 18
  • Ticaret 0, (%0)
EkipNetwork

Size 1 kere iş verdim ve hiç memnun kalmadım. Bir daha sizinle çalışmadım ve çalışmamda. Bana göre size 1.50 TL bile fazla.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al