wmaraci reklam

Adsense Vinyet Reklamlar Hakkında

5 Mesajlar 885 Okunma
wmaraci reklam

ibrahimsen ibrahimsen WM Aracı E-Mail Onaysız
  • Üyelik 20.08.2019
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Osmaniye
  • Ad Soyad İ** Ş**
  • Mesajlar 41
  • Beğeniler 26 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
Google Adsense'de vinyet reklamları aktif ettiğimizde sayfa geçişleri arasında tam ekran reklamlar geliyor ve kapat butonuna basıldığında o sayfaya gidiyor. Bunu manuel olarak javascript kodu ile yapmayı planlıyorum. Tüm linkleri js ile çekip tıklandığında tüm sayfayı kaplayacak bir div tagi ve içerisine adsense reklamı. Sağ üst tarafta ise kapat veya devam et butonu olacak şekilde. Sitedeki her linke tıklandığında bu tam ekran div açılacak ve asıl linki kapat butonuna ekleyerek ona tıklandığında istenilen sayfaya geçiş yapacak. Böyle bir sisteme adsense tarafından izin verilir mi? Adsense konusunda bilgili arkadaşlar cevap verirse sevinirim.

wmaraci
reklam

gorkemyabgu gorkemyabgu tulparav.com Kullanıcı
  • Üyelik 07.09.2020
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Ticaret
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad G** A**
  • Mesajlar 135
  • Beğeniler 28 / 43
  • Ticaret 0, (%0)
izin verir fakat site kalitesini etkiler kullanıcılar sıkılabilir şayet bir p*rno sitesi değilse :)
ibrahimsen

kişi bu mesajı beğendi.

tulparav.com

• Üyelik 20.08.2019
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Osmaniye
  • Ad Soyad İ** Ş**
  • Mesajlar 41
  • Beğeniler 26 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
Aslında her link tıklamasına değil örneğin local storage ile her link tıklaması sayılacak ve 5 tıklamada bir açılacak gibi bir sistem var kafamda. Adsense'de yeniyim ve az önce raporlara baktığımda en büyük tıklanma payı vinyet reklamlardan gelmiş (%52). Google çok nadir gösteriyor bu vinyet reklamları. Ben de bunu manuel olarak yapsam gelirim daha çok artar diye tahmin ediyorum.

Hocam eminsiniz değil mi dediğim gibi adsense'de daha 4. günüm patlamayalım ilk baştan :)

impjix impjix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 2426
  • Beğeniler 809 / 814
  • Ticaret 17, (%100)
ibrahimsen benim de vinyet reklamlar %55, bugün fark ettim, çok ciddi bir tıklama oranı var. Splash veya pop-up reklam gibi düşünebiliriz bunları. Eskiden yasaktı fakat eskiden sayfa başına 3 tane reklam sınırı da vardı o da kalktı sonuçta. Pek takip edemiyorum açıkcası kurallarını.

Google Adsense Kuralları
Aslında bu liste oldukça uzun ama size kısa kısa birkaç kuralı listeleyelim.

Reklamlara tıklamaya özendirecek, Reklamlara tıklamayı mecburi kılacak veya direkt Reklamlara tıklayınız gibi içerikler barındıran siteler Adsense Reklam Ağından çıkarılırlar.
Adult, Warez, Korsan İçerik, Hack gibi içerikler barındıran, Yasa dışı ürün satan ya da dağıtan siteler reklam ağından çıkarılırlar.
Pop-up ve Splash reklam barındıran veya sitesinde bir üst maddede sayılan reklamların döndüğü siteler reklam ağından çıkarılırlar.

Kaynak: https://www.seohocasi.com/google-adsense/
ibrahimsen

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 20.08.2019
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Osmaniye
  • Ad Soyad İ** Ş**
  • Mesajlar 41
  • Beğeniler 26 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
impjix evet hocam ben de bu konu hakkında pek kaynak bulamadım. Stackoverflow'a da yazdım kesin bir sonuç alırsam eklerim buraya da. Teşekkürler bilgilendirme için.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al