freelance iş ilanları

Ben de web site yapmak istiyorum.

15 Mesajlar 2.487 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Decatos Decatos Software Engineer Kullanıcı
  • Üyelik 26.06.2020
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad D** S**
  • Mesajlar 20
  • Beğeniler 0 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
Sevgili dostum,

Öncelikle yazılım kısmı bir çok farklı kategoriye ayrılıyor. Bunlardan web kısmı ilgini çekiyor ise buda kendi arasında 3 temel kategoriye ayrılıyor. Bunlar;

Front-End : Yani sitenin kullanıcının gördüğü kısmı arayüz kısmı bunun için temelde 3 farklı teknoloji var Html, css, javascript. Tabiki bunlar günümüzde yeterli gelmiyor front-end alanında ilerlemek için framework yani kütüphane dediğimiz yazılım geliştirme süreçlerini hızlandıran çözümler de gerekiyor. Bunlardan bazıları Bootstrap, ReactJs, VueJs. Tabiki http protokollerini bilmende ise fayda var.

Back-End: Burası server side yani sunucu tarafında yapılan sitenin görünmeyen ama arka taraftaki tüm çatısı örn: Kredi kartı entegrasyonları, sunucu bağlantıları vs vs. Back-End için bir çok dil bulunmakta. Bunlar: Python, Java, C#, Javascript ve daha nicesi. Fakat ülkemizde özellikle kurumsal alanlarda en çok Java ve C# kullanılmakta. Tabi ki bunlarında kendi frameworkleri var Örneğin Java için Spring, C# için Asp.Net Framework ve Asp.NetCore, Python tarafında Django, Flask, Javascript tarafında Node.js gibi frameworkleri var. Tabiki bunların yanında türkiyede özellikle veritabanı taraflı yazılım geliştirildiği için Mssql, Mysql, Mongo DB gibi veritanı seçeneklerinide incelemen gerek. Tabiki üstteki http protokolleri burada da geçerli.

FullStack: FullStack kavramı ise üst taraftaki her ikisini yapan kişi olarak nitelendirilebilir.

Umarım kendine güzel bir yol haritası çıkarabilirsin.
sasmaz18

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

sasmaz18 sasmaz18 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2021
  • Yaş/Cinsiyet 21 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** Ş**
  • Mesajlar 9
  • Beğeniler 4 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Vakit ayırdığınız için sağolun hocam dikkate alıcam dediğiniz her şeyi tek tek araştırıcam sağolun :)

Decatos Decatos Software Engineer Kullanıcı
  • Üyelik 26.06.2020
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad D** S**
  • Mesajlar 20
  • Beğeniler 0 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
Rica ederim, başarılı olman dileği ile.

Ozi Ozi . Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Devoloper
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 3052
  • Beğeniler 1 / 941
  • Ticaret 50, (%100)
Wordpress ile başlarsan yazar olur çıkarsın sana katkısı 2 eklenti kurmayı öğrenmek olur elbet birilerine faydası olmuştur ama en basitinden bir script nasıl kurulur onu öğrenirsin pek artısı olacağını sanmıyorum ( şahsi fikrim ). Sen yazılım alanına mı geçmek istiyorsun, yoksa bir websitesi kurup devam ettireyim mi diyorsun ona göre doğru yönlendirmek gerekiyor.
sasmaz18

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

sasmaz18 sasmaz18 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2021
  • Yaş/Cinsiyet 21 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** Ş**
  • Mesajlar 9
  • Beğeniler 4 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
yazılım alanına geçmek istiyorum hocam

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al