wmaraci reklam

Facebook Otomatik Abone Olma ve Otomatik Beğendirmelerden Kurtulun

4 Mesajlar 3.128 Okunma
wmaraci reklam

sametweb sametweb WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek software developer
  • Konum ABD
  • Ad Soyad S** M**
  • Mesajlar 615
  • Beğeniler 52 / 196
  • Ticaret 1, (%100)
Birkaç haftadır facebook hesabımda hiç haberim olmayan insanlara abone olduğumu, hiç ilgim olmayan sayfaları beğendiğimi farkettim. Birçok çözüm yolu denememe rağmen sonunda çözüme ulaştım. Şimdi bu hilecilerden nasıl kurtulduğumu sizlerle paylaşmak istiyorum.

Artık hesabım iyice sinirimi bozmaya başladığından birazcık araştırma yaptım ve sonunda otomatik olarak beğendirilen ve abone yapılan hesaplardan kurtuldum. Yaptığım şeyleri sizlere de anlatacağım. Tam olarak hangi yaptığım işin işe yaradığını bilmiyorum. Ancak bir dizi işlemden sonra kurtulduğum için, bu konudan muzdarip olan başka insanlara da yardımcı olabileceğimi düşündüğümden bu yazıda yaptığım işlemleri anlatacağım.

Facebook hesabınıza girin ve izin verdiğiniz ama ne işe yaradığını bilmediğiniz tüm uygulamaları kaldırın. Uygulamalarınıza şu linkten ulaşabilirsiniz. Ben bu işlemi yaptıktan sonra da kurtulamadım otomatik abonelik ve beğenmelerden. Siz sadece bu işlem ile kurtulabilirseniz diğer adımları yapmanıza gerek kalmaz.

Ardından combofix isimli program ile bilgisayarımı komple tarattım. Programı tamindir’den indirebilirsiniz. (combofix için tıklayın) Basit bir malware temizleme programıdır. Boyutu da düşüktür.

Kullandığınız tarayıcı Firefox veya Chrome ise, yüklediğiniz tarayıcı eklentilerini kaldırın. Çünkü bazı izin verdiğiniz uygulamalar sizin tarayıcınıza sizden habersiz uygulama yüklüyor olabilirler. Bende yüklü hiçbir eklenti yoktu.

Ardından, kullandığım tarayıcıyı silip tekrar yükledim. Google Chrome kullanıyorum. Eğer Firefox kullanıyorsanız siz de silip tekrar yükleyin. Internet Explorer kullanıyorsanız silmenize gerek yok, Firefox veya Chrome kullanmaya başlayın bence.

Unutmadan, en son bir de facebook şifremi değiştirdim.

Bu işlemlerden sonra artık otomatik beğenme ve otomatik abone olma gibi bir durum kalmadı bende. Umarım sizin de işinizi görür. Bir sorunuz olursa yorum bölümünden yazabilirsiniz. Kolay gelsin.

Kaynak: http://www.samet.web.tr/facebook-otomatik-abonelikler-ve-sayfa-begenmelerden-kurtulma-yontemi.html

React Dersleri YouTube Kanalı
https://www.youtube.com/c/reactdersleri
wmaraci
reklam

tiryaki tiryaki Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 19.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kendi Çapında Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 76
  • Beğeniler 4 / 12
  • Ticaret 8, (%100)
Hocam senin yaptığın şu an reklam oluyor. Burada nasıl yaptığını anlatırsın ve altına kaynak olarak neresi olduğunu belirtirsin.
sametweb

kişi bu mesajı beğendi.

sametweb sametweb WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek software developer
  • Konum ABD
  • Ad Soyad S** M**
  • Mesajlar 615
  • Beğeniler 52 / 196
  • Ticaret 1, (%100)
dediğin gibi düzelttim dostum :)

React Dersleri YouTube Kanalı
https://www.youtube.com/c/reactdersleri

DokuzTug DokuzTug Developer Kullanıcı
  • Üyelik 23.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bilgisayar
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 89
  • Beğeniler 4 / 18
  • Ticaret 1, (%100)
Paylaşım için teşekkürler.

Loadinq...
wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al