wmaraci reklam
lidertakipci

Offline web sitesi mümkün mü?

14 Mesajlar 1.646 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

aspercasper aspercasper WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Düşünür
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** I**
  • Mesajlar 260
  • Beğeniler 20 / 37
  • Ticaret 2, (%100)
Arkadaşlar merhabalar. Bir web sitesi ya da uygulamaya ihtiyacım var. İnternet olmasa bile oraya yüklediğim videolar ve dosyaları herkes görebilsin istiyorum. Kendi web sitelerim üzerinden de mümkünse yapabilirim. Bu konuda neler önerirsiniz engin bilgilerinizden yararlanmak isterim.

İmzam Yok.
wmaraci
reklam

ulas ulas C# & ASP.NET Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Full Stack Developer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad U** K**
  • Mesajlar 1403
  • Beğeniler 404 / 404
  • Ticaret 18, (%100)
İnternetin, web'in mantığına aykırı dediğiniz şey. Sunucu olmadan, istemci neyi nereden isteyecek?

Belki kullanıcı ziyaret ettiği sayfayı statik olarak kaydedebilir ama offline olarak internet olmadan bir web sitesini yayına almak mümkün değil.
Bipixel mysimsek

kişi bu mesajı beğendi.

technovenue.com

• Üyelik 04.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Düşünür
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** I**
  • Mesajlar 260
  • Beğeniler 20 / 37
  • Ticaret 2, (%100)
Çok teşekkür ederim hocam bilginiz için. Peki mobil uygulama olabilir mi? Bazı mobil uygulamalar ve oyunlar internet olmadan oynanabiliyor. Mesela bir uygulama yapılıp içerisine günlük videolar ve dökümanlar eklenebilir mi? Kullanıcıların sürekli güncelleme yapmasına gerek olmadan

İmzam Yok.

• Üyelik 25.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad U** K**
  • Mesajlar 1403
  • Beğeniler 404 / 404
  • Ticaret 18, (%100)
Rica ederim. Evet mobil uygulama, masaüstü programı gibi kullanıcının kendi cihazına indirdiği ve yüklediği uygulamalar internetsiz çalışabilir. Çünkü bu durumda sunucu, kullanıcının kendi cihazı olmuş oluyor. Ancak günlük olarak kullanıcılara video veya döküman göstermek istiyorsanız yine internete ihtiyacınız olacak.

İnternete ihtiyaç olmadan bir uygulama üzerinden video izlenebilir veya dökümana erişebilir fakat kullanıcı bu videoyu veya dökümanı bir seferde olsa öyle yada böyle herhangi bir metodla indirmek zorundadır. Bunun için internete ihtiyaç vardır.

Bazı uygulamaların premium versiyonları olduğunu görmüşsünüzdür. Videoları hem internetten izleyebiliyorlar hem de tek seferlik cihazlarına indirip, defalarca internetsiz izleyebiliyorlar. Durum bundan ibaret.
kadocolak

kişi bu mesajı beğendi.

technovenue.com
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 04.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Düşünür
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** I**
  • Mesajlar 260
  • Beğeniler 20 / 37
  • Ticaret 2, (%100)
Yardımınız için çok teşekkür ederim. Tam olarak cevabımı aldım sanırım. Size çalışmalarınızda başarılar dilerim.
ulas

kişi bu mesajı beğendi.

İmzam Yok.

• Üyelik 25.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad U** K**
  • Mesajlar 1403
  • Beğeniler 404 / 404
  • Ticaret 18, (%100)
Günlük değilde, uygulamaya dahil olarak kullanıcılara dosya veya video indirtip, uygulamayı tamamen internetsiz kullanmalarını sağlayabilirsiniz. Ancak bu kullanıcı açısından olumsuz geri dönüşlere sebep olabilir. Çünkü kimse yüzlerce MB bir uygulamayı indirmek istemeyebilir.
aspercasper

kişi bu mesajı beğendi.

technovenue.com

• Üyelik 25.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad U** K**
  • Mesajlar 1403
  • Beğeniler 404 / 404
  • Ticaret 18, (%100)
Rica ederim.

technovenue.com

webtegez webtegez İstersen Milyoner Olursun Kullanıcı
  • Üyelik 04.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Elektronik Teknikeri - PHP'ci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** P**
  • Mesajlar 329
  • Beğeniler 100 / 99
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam bana göre bunun tek en kolay yolu tarayıcı bazlı eklenti ile çalışma yapmanız gerekecek.

Yani mesela Google Chrome için bir eklenti yazdırıp kullanıcılara indirteceksiniz. Kullanıcının sitenizde gezdiği her sayfayı eklenti kendi içerisine cache olarak kaydedecek. Yani bu kaydedilenler direk doğal olarak kullanıcının harddiskine kayıt olacak.

Daha sonra internet yokken kullanıcı sitenize giriş yapmak istediğinde eklenti kontrol edecek. Eğer giriş yapmak istediği sayfa daha önceden kayıt edilmişse direk açacak vb. gibi.

Bu eklenti olayını tek tek diğer tarayıcılar içinde yapabilirsiniz.

Bana göre yapılabilecek en kolay yollardan biri bu geldi.

Batuhan P. | SoftVore.com

• Üyelik 04.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Düşünür
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** I**
  • Mesajlar 260
  • Beğeniler 20 / 37
  • Ticaret 2, (%100)
webtegez hocam cevabınız için çok teşekkür ederim. Aslında yapmaya çalıştığımı tam anlatamayınca durum biraz karmaşıklaşıyor tabi yardımcı olmak isteyenler için :). Amacım şu; benim internetim var ama hiç interneti olmayan birinin hergün benim mesajlarımı ya da gönderilerimi görebilmesini istiyorum. Çok garip birşey istiyorum farkındayım ama merak ettiğim mesala hiç şebeke olmayan bir yerde bile 112 acil araması yapılabiliyor bildiğim kadarıyla. Buna benzer hiç interneti olmayan birinin bir bir mesajı ya da içeriği görmesi mümkün mü? Mümkünse hangi yollar mümkün ya da değil? Sanırım biraz daha açıklayıcı oldu böyle merak ettiğim şey :) İlginiz ve yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

İmzam Yok.

webloggi webloggi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web & Medya
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** H**
  • Mesajlar 2165
  • Beğeniler 925 / 926
  • Ticaret 12, (%100)
Pwa ile bir nebze mümkün. Ancak kullanıcının daha önce içeriğe "internet varken" girmiş olması gerekiyor. 1 defa erişimin ardından çevrimdışı olarak erişime olanak sağlanmış oluyor. Muhtemelen bu bilgi işinize yaramayacak ancak fikir geliştirebilirsiniz belki.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al