wmaraci reklam

Wordpress sitede taglara noindex atılmalımı

4 Mesajlar 698 Okunma
wmaraci reklam

ernesto66 ernesto66 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek web master
  • Konum Kırşehir
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 150
  • Beğeniler 10 / 33
  • Ticaret 8, (%100)
wordpress sitemde makale de xxxxxxx.com/tag/url sayfalarına noindex atılmalımıdır attığımızda o sayfalar web console da noindex hatası alıyoruz bize etkisi veya zararı olurmu bilir kişiler bu konuda aydınlatırlarmı lütfen makale sayfalarında noindex yok ama tag urllerinde noindex var şuan

wmaraci
reklam

Nisan Nisan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Turizmci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** A**
  • Mesajlar 122
  • Beğeniler 37 / 39
  • Ticaret 5, (%100)
Etiket sayfalarına özel içerik girmiyorsanız(örneğin yazı listesinin üstüne etiketle ilgili iyi bir açıklama), etiket sayfaları noindex olmalıdır. Aksi halde yetersiz içerik nedeniyle sitenin kalitesini düşürür.

Web console'da hata vermesi önemli değil. Ama eğer ziyaretçiler için etiketler faydalı değilse, sitede dolaşmalarını sağlamıyorsa, etiketlerin hepsini silebilirsiniz. Ben sildim, rahat ettim.

ernesto66 ernesto66 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek web master
  • Konum Kırşehir
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 150
  • Beğeniler 10 / 33
  • Ticaret 8, (%100)
Nisan teşekkür ederim pek internette bu konu hakkında net bi bilgi yok herkes farklı bişey söylüyor bi merak ettim tartışalım dedim

enerjiveguc enerjiveguc Wordpress Destek Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)
Öncelikle "özellikle" blog tarzı dinamik bir site barındırıyorsanız Etiket kullanımının önemini bilmeniz gerekir. Etiket kullanımının amacı, ziyaretçilerden ziyade arama motoru botlarının sayfa içerisindeki linkleri tarayarak bir yazıdan diğer makalelere bir bağlantı olup olmadığını araştırmasıdır. Bir yazının içerisinde bulunan ve yazı ile ilintili 4-5 etiket kullanımı, yazınızı "site içerisinde diğer bir yazıya atıfta bulunmak" anlamını taşır. Bu durumda bir siteniz varsa etiket zincirine sahipsiniz demektir. Eğer bir yazıdan diğerine etiketler ile atıf yoksa botlar o yazıdan çıkıp gider.

Makale içi Etiket uygulaması yazısını okumanızı tavsiye ederim.

Etiketler seo araçlarından daha fazla indeks alır. Bunun için etiket olarak kullandığınız tanımlara Yazılar>Etiketler bölümünde de bir-iki paragraf açıklama eklemelisiniz. İlgili etiketler arasında bir zincir oluştuğunda site içindeki Etiketler sayfasında o etiketin geçtiği tüm sayfalar listelenir. Bu da siteniz için gerekli sayfa geçişlerine olanak sağlar.

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al