wmaraci reklam

Web sitemin düşüş oranı %99

18 Mesajlar 2.894 Okunma
wmaraci reklam

alisozer0 alisozer0 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.12.2020
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad A** S**
  • Mesajlar 9
  • Beğeniler 8 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar SEO alanında bilgili arkadaşlara sormak istediğim bir soru var. Yardımcı olurlarsa çok mutlu olurum. Benim bir web sitem var ve son 3 aydır büyük bir düşüş ile karşı karşıyayım. Günlük 3500 - 4500 arası kullanıcı ağırladığım web sitem son 3 aydır günlük 100 kişiyi zor görüyor. İnsanlar bunun güncellemeyle alakalı olduğunu söylüyor ama ben buna inanmıyorum. Kesinlikle Google'ın gözünde büyük bir sorun teşkil ediyorum ama ne olduğunu bilmiyorum. Bu zamana kadar bir kez bile spam yapmadım. Backlink satın almadım vs. Tamamen organik ve Google kurallarına uygun olarak ilerledim. Ancak bu son zamanlardaki bu düşüşün nedenini dahi bilmiyor ve bulamıyorum. Yani günlük 4 bin kullanıcıdan 100 kullanıcıya düşmek bu hiç mantıklı gelmiyor. Lütfen bilen anlayan birisi varsa yardımcı olsun. Web site adresim: https://bienteresan.com

wmaraci
reklam

AdoraDesign AdoraDesign Profesyonel Kullanıcı
  • Üyelik 06.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Sosyal Medya Ajansı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 868
  • Beğeniler 223 / 229
  • Ticaret 18, (%100)
bi enteresan sanki
Enozturk

kişi bu mesajı beğendi.

Blogfinans.com Türkiye'nin ilk Yapay Zeka Finans Bloğu

Tevfik Tevfik tevfik.org Kullanıcı
  • Üyelik 09.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Satış Pazarlama
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 3622
  • Beğeniler 1125 / 1127
  • Ticaret 73, (%100)
Antiseo çalışması yapıyor çünkü karaktersiz rakiplerin. Senin düşmen için elinden geleni yapıyorlar! Adam gibi rekabet eden yok maalesef
cuneytsonmez turkeytrick yk22

kişi bu mesajı beğendi.

kişisel bloğ • tevfik.org

Muratcam Muratcam mtcyazilim.com Kullanıcı
  • Üyelik 14.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Mesleksiz
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 580
  • Beğeniler 198 / 198
  • Ticaret 12, (%100)
Öncelikle düzenli içerik girmemek siteyi aşağıya çeken sebepler içerisindedir. Rakipleriniz sürekli çalışıyor ve botlar da sizin çalışmadığınızı görüyor. Düşüşün ana sebeplerinden bir tanesi bu.

İkincisine gelince Robots.txt den neden tags ve page yi engellediniz. bu dpğru bir kullanım değildir. Acilen bunlara verilen engeli kaldırmanız ve eski search console üzerinden tüm botlara izin vermeniz gerekiyor.

Üçüncüsüne gelince Pa 31 Da 1 bu hiç olumlu bir durum değildir. Da nızı yükseltmek gerekir domain değeri 1 olan siteye ziyaretçi çekemezsiniz.

Dördüncüye gelince site sağlığınız % 85 lerde ahrefs semrush gibi araçları kullanarak ki ücretsiz ahrefs işinizi görür oradaki hataları düzeltip site sağlığınızı %90 ın üzerine çıkartmanız gerekir.

Beşinciye gelince geçmişte muhtemelen bir backlink çalışması yapmışsınız görünen 6000 civarı bir backlinkiniz varmış şu anda backlink sayınız 1900 lere düşmüş ve var olan linkleriniziniz % 5 i zararlı link % 7 zarar verme yolunda ilerleyen link 9000 site sizden bahsederken bir anda 2000 lere düşmüş ee google da ne oluyor demiştir.

He bide +18 sitelerden aldığınız backlinklerinde size ciddi zarar verdiğini unutmayın

Bu vermiş olduğum bilgiler 45 dakikalık çalışma sonrasında verilmiştir. daha detaylıca incelenmesi gerekir.
birsevda turkeytrick hlsbhr

kişi bu mesajı beğendi.

Muratcamoglu.com
wmaraci
wmaraci

hlsbhr hlsbhr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Kumaş AR/GE Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 887
  • Beğeniler 189 / 192
  • Ticaret 0, (%0)

Muratcam adlı üyeden alıntı

Öncelikle düzenli içerik girmemek siteyi aşağıya çeken sebepler içerisindedir. Rakipleriniz sürekli çalışıyor ve botlar da sizin çalışmadığınızı görüyor. Düşüşün ana sebeplerinden bir tanesi bu.

İkincisine gelince Robots.txt den neden tags ve page yi engellediniz. bu dpğru bir kullanım değildir. Acilen bunlara verilen engeli kaldırmanız ve eski search console üzerinden tüm botlara izin vermeniz gerekiyor.

Üçüncüsüne gelince Pa 31 Da 1 bu hiç olumlu bir durum değildir. Da nızı yükseltmek gerekir domain değeri 1 olan siteye ziyaretçi çekemezsiniz.

Dördüncüye gelince site sağlığınız % 85 lerde ahrefs semrush gibi araçları kullanarak ki ücretsiz ahrefs işinizi görür oradaki hataları düzeltip site sağlığınızı %90 ın üzerine çıkartmanız gerekir.

Beşinciye gelince geçmişte muhtemelen bir backlink çalışması yapmışsınız görünen 6000 civarı bir backlinkiniz varmış şu anda backlink sayınız 1900 lere düşmüş ve var olan linkleriniziniz % 5 i zararlı link % 7 zarar verme yolunda ilerleyen link 9000 site sizden bahsederken bir anda 2000 lere düşmüş ee google da ne oluyor demiştir.

He bide +18 sitelerden aldığınız backlinklerinde size ciddi zarar verdiğini unutmayın

Bu vermiş olduğum bilgiler 45 dakikalık çalışma sonrasında verilmiştir. daha detaylıca incelenmesi gerekir.

Gerçekten üzerinde epey çalışıp analiz yapılmış, rica etsem benim sitemi de inceler misiniz? semrush ile backlink audit falan yaptıktan sonra epey bi düşüş yaşadım
alisozer0

kişi bu mesajı beğendi.

İf you fight, you won't always win. But if you don't fight, you will always lose.

Enozturk Enozturk WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek WebMaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 131
  • Beğeniler 22 / 42
  • Ticaret 0, (%0)
Detaylı kontrol edemedim ama yukarıdaki yorumlara ek olarak şunları söyleyebilirim;
Web sitenizdeki 56 sayfanın meta başlığı 60 karakterden uzun. Bunların optimize edilmesi gerekir.

Ayrıca görseller ile ilgili de bir sorun var gibi görünüyor. Screaming Frog'dan kontrol ettiğimde sitende sadece 6 tane görsel buldu. Muhtemelen görsellerin indexlenmesini engelliyorsun.

Sitendeki bu tür teknik SEO hatalarını acilen düzeltmeni öneririm. Ayrıca sıkça yapılan teknik SEO hataları ile ilgili aşağıdaki makaleyi incelemelisiniz.

https://www.kukumav.net/blog/sikca-karsilasilan-12-teknik-seo-hatasi/

Son olarak geçtiğimiz aylarda Google büyük bir çekirdek algoritma güncellemesi yayınladı. Google algoritma güncellemelerinden negatif etkilenmenize neden olabilecek faktörler için aşağıdaki makaleyi inceleyebilirsiniz.
https://www.kukumav.net/blog/google-algoritma-guncellemeleri/

• Üyelik 14.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Mesleksiz
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 580
  • Beğeniler 198 / 198
  • Ticaret 12, (%100)

hlsbhr adlı üyeden alıntı

Gerçekten üzerinde epey çalışıp analiz yapılmış, rica etsem benim sitemi de inceler misiniz? semrush ile backlink audit falan yaptıktan sonra epey bi düşüş yaşadım

Semrush verilerini aldıktan sonra yapacağınız engelleme sitenizi aşağıya çekmez aksine yükseltir. Web sitenizin adını bana yollayın bi inceleme yapalım neden düşüşler yaşamışsınız. Yalnız yapacağım inceleme çok detaylı bir rapor halinde olmayacaktır. yaklaşık olarak yukarıda verildiği gibi olacaktır. Takdir edersiniz ki zaman sorunu yaşıyoruz ki elimde yetişmesi gereken işler var ama yine de sizi kırmak istemem siteniz üzerinde biraz mesai harcayacağım.

Muratcamoglu.com

hlsbhr hlsbhr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Kumaş AR/GE Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 887
  • Beğeniler 189 / 192
  • Ticaret 0, (%0)

Muratcam adlı üyeden alıntı

Semrush verilerini aldıktan sonra yapacağınız engelleme sitenizi aşağıya çekmez aksine yükseltir. Web sitenizin adını bana yollayın bi inceleme yapalım neden düşüşler yaşamışsınız. Yalnız yapacağım inceleme çok detaylı bir rapor halinde olmayacaktır. yaklaşık olarak yukarıda verildiği gibi olacaktır. Takdir edersiniz ki zaman sorunu yaşıyoruz ki elimde yetişmesi gereken işler var ama yine de sizi kırmak istemem siteniz üzerinde biraz mesai harcayacağım.

Teşekkürler üstad, özel mesaj olarak gönderdim.

İf you fight, you won't always win. But if you don't fight, you will always lose.

abdullah468 abdullah468 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek e-ticaret
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 200
  • Beğeniler 18 / 21
  • Ticaret 7, (%100)
aynı durum bendede oldu hitlerimde %80 oranda düşüş oldu siteme isteğim dışında bot hitler gelmeye başladı bunla alakalı olduğunu düşündüm ancak emin değilim.
alisozer0

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 14.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Mesleksiz
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 580
  • Beğeniler 198 / 198
  • Ticaret 12, (%100)

hlsbhr adlı üyeden alıntı

Teşekkürler üstad, özel mesaj olarak gönderdim.

Yüzeysel olarak sorunlara baktım ve tarafınıza yolladım. Yollamış olduğum sorunları özellikle meta ve kategori sorunlarını acilen düzeltmeniz gerekmektedir bilginiz olsun.
alisozer0

kişi bu mesajı beğendi.

Muratcamoglu.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al